Jan Purzycki nie żyje. Scenarzysta "Złotopolskich" miał 71 lat

W wieku 71 lat zmarł polski scenarzysta Jan Purzycki. O jego śmierci poinformował Tadeusz Lampka.

Jan Purzycki był polskim scenarzystą filmowym i telewizyjnym, pisarzem, działaczem społecznym oraz wykładowcą akademickim. W 1980 roku ukończył Studium Scenariuszowe PWSFTviT w Łodzi. O jego śmierci poinformował polski producent filmowy i członek Polskiej Akademii Filmowej Tadeusz Lampka.

Z wielkim smutkiem i żalem żegnamy naszego Przyjaciela i wieloletniego współpracownika – Jana Purzyckiego – wybitnego polskiego scenarzystę, autora m.in. scenariuszy filmowych: "Wielki Szu", "Piłkarski poker", "Prymas. Trzy lata z tysiąca", "Gracze" oraz serialu telewizyjnego "Złotopolscy". Ten Wielki Autor na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci.

Purzycki był wiceprezesem Radiokomitetu, szefem TVP (po miesiącu jednak zrezygnował), a także doradcą prezydenta Lecha Wałęsy. Był wykładowcą na Wydziale Reżyserii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Napisał książkę "Wielki Szu", "Prezydencki poker" i "Telewizyjny poker" oraz scenariusz do filmu "Wielki szu", "Piłkarski poker" i "Przemytnicy" oraz do serialu "Złotopolscy".

W ostatnich latach zmarło wiele gwiazd show-biznesu. Część w nich odeszła w niewyjaśnionych okolicznościach:

Zobacz wideo

KB