Agnieszka Kotońska z "Goggleboxa" oskarżona o plagiat. Po interwencji fanów i pokrzywdzonej wydała oświadczenie

Agnieszka Kotońska z "Goggleboxa" dopuściła się plagiatu. Fani szybko to zauważyli i żądali stanowczej reakcji. Celebrytka wreszcie zabrała głos.

Agnieszka Kotońska stała się popularna dzięki udziałowi w programie "Gogglebox. Przed telewizorem". Zdobyła spore grono fanów, które teraz śledzi jej poczynania w mediach społecznościowych. Jak przystało na szanującą się influencerkę, celebrytka dzieli się z obserwatorami złotymi myślami, motywuje ich do działania i udowadnia, że z każdej opresji można wyjść obronną ręką. Jednak okazuje się, że niektóre górnolotne cytaty, które publikuje, nie są jej autorstwa.

Agnieszka Kotońska oskarżona o kradzież intelektualną. Odpowiedziała

Gwiazda "Goggleboxa" pochwaliła się na swoim profilu na Instagramie zdjęciem, pod którym znalazł się błyskotliwy tekst:

Za gruba, za chuda, za młoda, za stara. Głupia, samolubna, dla kasy zrobi wszystko, zła matka, sztuczna, ohydna i mogłabym tak wymieniać i wymieniać... SZOK! Nie wierzę, jak wiele osób na świecie jest nieszczęśliwych i sfrustrowanych. Obrażanie kogoś uważane jest za konstruktywną krytykę?! - od tych słów zaczął się wywód.

Okazało się, że te słowa nie są autorstwa Kotońskiej. Czujni fani od razu to zauważyli i wskazali, że tekst został w całości skopiowany z bloga "Dla dobrego samopoczucia". Jego autorka szybko dowiedziała się o kradzieży intelektualnej i poprosiła swoich fanów na Facebooku o pomoc.

Potrzebuję waszej pomocy. Właśnie otrzymałam wiadomość od jednej z was, że ktoś przywłaszczył sobie mój tekst, nie wspominając w ogóle, że jest mój. Jeżeli ktoś pisze na swoim publicznym profilu tekst, którego sam nie stworzył, powinien podać autora. Jeżeli tego nie zrobi, to jest to kradzież własności intelektualnej, czyli przestępstwo. (...) Jak tak w ogóle można?! - poinformowała blogerka.

Co na to Kotońska? Początkowo usuwała ze swojego profilu komentarze, które sugerowały, że dopuściła się plagiatu. Jednak po kilku dniach postanowiło oficjalnie przeprosić blogerkę za opublikowanie jej słów bez podania autora.

Witam wszystkich serdecznie. A w szczególności @dla_dobrego_samopoczucia. Skradzione, udostępnione, pożyczone - od zaj***stej BABKI, choć nie znam osobiście, to muszę przyznać że teksty są świetne i kobietka z internetu mnie inspiruje. Tekst pożyczyłam, za co przepraszam. Dziękuję, że Pani jest! Ps. Jeszcze coś pożyczę od ciebie, ale obiecuję, że podpiszę to milion razy, zanim puszczę w świat. Jak widać, idealna nie jestem, ale do własnych błędów umiem się przyznać.

Ostatecznie celebrytka przyznała się do winy. Miejmy nadzieję, że ta sytuacja będzie nauczką dla innych!

Sylwia Bomba z "Goggleboxa" przeszła ogromną metamorfozę. Zobacz, jak się zmieniła.

Zobacz wideo

JP

Więcej o:
Komentarze (69)
Agnieszka Kotońska z "Goggleboxa" oskarżona o kradzież. Fani żądają przyznania się do winy. Gwiazda wreszcie odpowiada
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 47 razy 47

  Cóż, dobrze, że przeprosiła (chociaż dopiero pod przymusem). Może czegoś nauczy się na przyszłość.
  Co nie zmienia faktu, że ten "ukradziony" tekst jest tak prostacko banalny, że aż zdumiewa, że ktoś mógł zechcieć go ukraść i rozpowszechniać, a ktoś inny - nazywać go "własnością intelektualną" i wzywać pomocy. Tego typu "własności intelektualne" wypisywano setki razy, chociaż oczywiście w innej konfiguracji i nie dosłownie, ale ich banalność nie zmniejszyła się z tego powodu.

 • Szymon Głowacki

  Oceniono 36 razy 28

  Nie chcę hejtować tej pani, no ale z twarzy za ciekawa nie jest. A już tym bardziej nie jest żadną celebrytką - po prostu szeregową mieszkanką Chodzieży, gdziekolwiek to coś jest.

 • Gość: Red

  Oceniono 34 razy 24

  Prosta baba po podstawówce, z blokowiska na wsi....q ameby...ona sama zdania nie potrafi ułożyć, to czego oczekujecie???Pięćdziesiąt lat na karku,a ubiera się jak dzidzia piernik.Dobrze, że chociaż przepisać potrafi;)))))

 • Gość: GOSC

  Oceniono 30 razy 22

  Tak to jest jak z NIKOGO probuje zrobic sie 'celebrytke'' z CHODZIEZY :))))))

 • Gość: Gość

  Oceniono 27 razy 19

  To jest tak jak sie w głowie pie... babie i tylko myśli o sobie i o własnym ja Ku... ino wstawia zdjęcia dziennie i pierdoly pisze niech zejdzie na ziemie a nie buja w obłokach i myśli ze gwiazdą jest bo nią nidgy nie byla i nie będzie.

 • Gość: Dzidzia

  Oceniono 20 razy 18

  Żałosna ta Agnieszka. Uważa siē za piēkność A urodą nie grzeszy. Trochė skromności by się przydało. Beznadziejna prostaczka.

 • vikistan

  Oceniono 20 razy 16

  Świat upada, ta pani według was jest celebrytką, która dzieli się z obserwatorami złotymi myślami. Jeśli takie osoby są celebrytkami i ktoś chce słuchać ich przemyśleń, pora palnąć sobie w łeb. Propagujecie półgłówka i prostaczkę , którą stary Bułgar wysrał na polu. Dramat.

 • a.k.traper

  Oceniono 17 razy 15

  A ten błyskotliwy tekst i gdzie ta wartość intelektualna?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX