Meghan i Harry pokazali nowe zdjęcie Archiego. Ale wcześniej do sieci także wyciekła rzekoma fotografia chłopca. Pałac natychmiast zareagował

Meghan Markle i książę Harry z okazji Dnia Ojca opublikowali dziś nowe zdjęcie Archiego. Ale kiedy niedawno na Twitterze pojawiło się inne, rzekome zdjęcie chłopca, internauci także byli przekonani, że patrzą na synka Meghan i Harry'ego. Fotografia była jednak fałszywa.

Kilka godzin w internecie to cała wieczność. Tak było w przypadku zdjęcia, które krążyło na Twitterze. Na profilu SussexRoyal19 pojawiła się fotografia małego chłopca z rudymi włosami. To starczyło, by uwierzyli, że patrzą na Archiego. Nikt jednak nie zwrócił uwagi na to, że nazwa konta różni się od oficjalnego twitterowego profilu rodziny królewskiej.

Zobacz wideo

Meghan Markle po raz pierwszy została mamą ponad miesiąc temu. Archie urodził się dokładnie 6 maja 2019 roku. Książęca para krótko po narodzinach synka pojawiła się w Pałacu Kensington, żeby oficjalnie pokazać twarz dziecka. Od tamtej pory nie pokazywali chłopca, aż do dziś. Meghan i Harry opublikowali na swoim Instagramie zdjęcie Archiego z okazji Dnia Ojca. 

 

Jednak jeszcze dzień wcześniej na profilu twitterowym o nazwie SussexRoyal19 pojawiła się fotka uśmiechniętego bobasa owiniętego w jasnozielony ręcznik chłopca, wszyscy byli przekonani, że patrzą na nowe zdjęcie Archiego. W sieci zawrzało, internauci zaczęli pisać, że dziecko jest podobne do Harry'ego. Zachwytów nie było końca. Do czasu.

Pałac Kensington po kilku godzinach wydał komunikat, w którym stwierdził, że fotografia, jak i profil, na którym się pojawiła, są fałszywe.

AD