Książę William miał zdradzić Kate z jej przyjaciółką. Pałac królewski wydał oświadczenie. Robi się nieprzyjemnie

Książę William podobno miał romans z przyjaciółką Kate. Tak przynajmniej twierdzą zagraniczne tabloidy. Sprawa jest na tyle poważna, że włączyli się do niej królewscy prawnicy.

Księżna Kate i książę William przez osiem lat małżeństwa uchodzili za idealną parę. Jednak ostatnio na ich wizerunku pojawiła się poważna rysa. Wszystko przez plotki o rzekomym romansie WIlliama z bliską koleżanką Kate, Rose Hanbury. Zagraniczne media raz co raz powołują się na rzekomych informatorów i świadków, którzy potwierdzają zdradę syna księżnej Diany. Głos w sprawie zabrali wreszcie prawnicy rodziny królewskiej.

Zobacz wideo

Książę William zdradził księżną Kate?

Całe zamieszanie zaczęło się od informacji na temat Księżnej Cambridge, która zakazała Williamowi zapraszania Rose na wszelkie liczące się imprezy i wydarzenia w Londynie. Brytyjskie tabloidy szybko podłapały temat i postawiły tezę, że syn księcia Karola wdał się w romans z przyjaciółką swojej żony.

Poszło o romans. Nie czytałem tych artykułów, ale chodzi o romans. Wszyscy o tym wiedzą, nawet my, Żydzi – poinformował znany brytyjski dziennikarz pochodzenia izraelskiego, Giles Coren.

Trudno było przejść obojętnie obok tych sensacyjnych doniesień. Brytyjski dziennik "Daily Mail" pisał wprost, że są to plotki, które mają wyłącznie przysłonić problem Brexitu. Jednak niedawno tabloid "In Touch Weekly" przeprowadził dokładną analizę sytuacji. W materiale pojawiły się rzekome wypowiedzi osób z otoczenia pary, które ze szczegółami opisały zamieszanie.

Po tej publikacji stanowczo zareagował Pałac Kensington. Pełnomocnicy rodziny królewskiej wystosowali oficjalne pismo do redakcji, w którym napisali, że artykuł jest pogwałceniem praw i uderza w dobre imię Williama.

Rozpowszechnianie fałszywych informacji dotyczących życia prywatnego naszego klienta, stanowi naruszenie jego prywatności zgodnie z artykułem 8. Europejskiej Konwencji Praw Człowieka - czytamy w oświadczeniu.

Wiele wskazuje na to, że książę William i księżna Kate skierują sprawę do sądu. Przypomnijmy, kilka lat temu francuski magazyn "Closer" przegrał proces za opublikowanie roznegliżowanych zdjęć pary z wakacji.

AD

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.