"Dance, dance, dance". Ida Nowakowska zbyt surowo oceniła Emila? Fani są nią rozczarowani. "Niszczysz słowami drugiego człowieka"

Ida Nowakowska mocno skrytykowała Emila Gankowskiego w ostatnim odcinku "Dance, dance, dance". Przesadziła? Fani twierdzą, że tak i nie zostawiają na jurorce suchej nitki.
Zobacz wideo

Ida Nowakowska już w pierwszych odcinkach "Dance, dance, dance" zyskała sobie miano najsurowszej jurorki. Popadła w konflikt z Pauliną Krupińską, potem była krytykowana za swoją surową ocenę tańca Kasi Dziurskiej, która zaliczyła niebezpieczny upadek podczas występu. W półfinałowym odcinku Kasia i Emil postanowili zatańczyć jeszcze raz trudną choreografię do utworu "Try" P!nk i chociaż tym razem obyło się bez upadku, to Ida kolejny raz oceniła występ negatywnie.

Ida Nowakowska przesadziła?

Jurorka wyznała, że ma problem z oceną, bo o ile Kasia zatańczyła bezbłędnie, o tyle Emil - jej zdaniem - nie tańczył wcale.

Emil pokaż mi jeden numer taneczny, który ty wykonałeś. To nie jest atak na Ciebie. To jest taniec. Nie możesz po prostu tak iść. Ja nie mówię, że się nie starasz. Między wami jest wielka przepaść. Mam problem z oceną - mówiła.
 

Nowakowska stwierdziła też, że upadek Dziurskiej podczas pierwszego tańca był winą Emila, który źle partnerował. Gankowski po tak mocnej ocenie nie wytrzymał i wyszedł ze studia. Czy Ida słusznie aż tak mocno go skrytykowała? Fani programu twierdzą, że pozwoliła sobie na zbyt wiele i tą samą myśl mogła wyrazić łagodniej.

Z całym szacunkiem i sympatią do Ciebie, bo jesteś wszechstronną, wspaniałą tancerką, jednak nie zgadzam się z opinią, że jesteś najbardziej sprawiedliwą jurorką - niestety nie jesteś. Twoja opinia na temat tańca Kasi i Emila była totalnie niesprawiedliwa i krzywdząca. Komentarz, że Emil jest winny upadku Kasi - mega słaby. Przykro mi to stwierdzić, ale jesteś mega nieobiektywna. W programie zdarzały się gorsze występy, które były przez Ciebie lepiej punktowane. Jestem na nie.
Emil dał z siebie WSZYSTKO, był wspaniały a ty oczywiście tradycyjnie musiałaś po nim pojechać, bo oczywiście, jak to, żeby Ida Nowakowska kogoś wychwalała i dała sprawiedliwą ocenę...

Kasia Dziurska, Emil GankowskiKasia Dziurska, Emil Gankowski Waldemar Kompaa / TVP

Ida, to powiedz dlaczego tak bardzo podnosiliście na duchu "zakompleksioną" Marcelinę, dlaczego Patrycji, kiedy wychodziły jej emocje dodawałaś otuchy? A niszczysz słowami drugiego człowieka? Bo nie miał garnituru (nad którym tak się rozpływasz) jak Rafał Maślak? Jak możesz w takich emocjach ludzi mówić, że to jego wina... I niszczyć jego poczucie wartości poniżając w każdym odcinku. To nie była krytyka konstruktywna, to był atak!
#stopmowienienawiści Naprawdę jest wiele innych słów, którymi można wyrazić swoje rozczarowanie czy po prostu kogoś ocenić, a nie tak jak zostało to przedstawione w odcinku. Sama tańczę i patrząc na wykonanie, pewnie połowy bym nie zrobiła, a Emil pomimo wcześniejszych pomyłek nie poddał się, zawalczył, wyszło mu i zatańczył najlepiej jak tylko potrafił, to było widoczne.

A Wy co sądzicie o postawie Idy?

WJ