Wiedzieliście, że Weronika Rosati ma brata? Pochwaliła się nim sama Teresa. Między rodzeństwem jest 12 lat różnicy

Weronika Rosati to córka znanej projektantki mody i polityka. Ale mało kto wie, że aktorka ma starszego o 12 lat brata. Zobaczcie, jak wygląda Marcin Rosati.

Teresa Rosati pochwaliła się na Facebooku otrzymaniem nagrody "wybitna osobowość" na gali Polish Businesswoman Awards. Projektantka nie mogła tego dnia odebrać statuetki, więc w jej imieniu przyjął ją syn, Marcin.

Marcin nie wybrał medialnej sławy, zajął się biznesem. Rosati jest prezesem zarządu MediaMarktSaturn Polska, często gości na branżowych galach. Między nim a siostrą jest 12 lat różnicy (Weronika jest młodsza), ale rodzeństwo jest ze sobą bardzo blisko.

Zobacz wideo

Aktorka przyznała kiedyś, że często radzi się brata w kwestiach zawodowych i to on doradził jej przyjęcie roli w serialu "Ojciec Mateusz".

Zapytałam brata o opinię na temat "Ojca Mateusza". Na szczęście Marcin oglądał te produkcję. Powiedział, że jest fajna, i że powinnam w niej zagrać. Dla niego to zrobiłam! - mówiła siedem lat temu.

Co jeszcze wiemy o Marcinie Rosati? Mieszka w Warszawie razem z rodziną - jest ojcem dwójki dzieci (ma córkę i syna). Prywatnie to fan piłki nożnej, ukończył też prestiżową warszawską Szkołę Główną Handlową.

Marcin RosatiMarcin Rosati Sylwia Olszewska / Sylwia Olszewska/East News

Marcin Rosati na Electronics Show 2018Marcin Rosati na Electronics Show 2018 Sylwia Olszewska / Sylwia Olszewska/East News

42. FPFF w Gdyni - gala finałowa42. FPFF w Gdyni - gala finałowa Wojciech Strozyk/REPORTER / WOJCIECH STROZYK/REPORTER

jm

Więcej o:
Komentarze (34)
Wiedzieliście, że Weronika Rosati ma brata? Pochwaliła się nim sama Teresa. Między rodzeństwem jest 12 lat różnicy
Zaloguj się
 • Gość: mm

  Oceniono 79 razy 25

  Widać Teresa postanowiła pokazać, ze jedno dziecko ma udane:)

 • Gość: zaza

  Oceniono 72 razy 14

  chciała czymś przykryć ten wstyd za córkę, to pokazala syna, ktory jest przeciwieństwem swojej siostry

 • Gość: Gość

  Oceniono 27 razy 9

  Prestiżową Szkołę Główną Handlową xDDDD

 • nienazwana

  Oceniono 14 razy 6

  Ale się czepiacie! Świetny facet!

 • Gość: xytkl

  Oceniono 50 razy 6

  no proszę ,są stanowiska ,na które nigdy nie dostanie się zwykły człowiek ,choćby był najzdolniejszy,takie posadki dostają tylko ludzie dobrze ustosunkowani

 • Gość: Matuszek Giappetto 500+

  Oceniono 19 razy 5

  Czy wiecie, że historia soli jest wcześniejsza niż historia ludzkości ?
  Pierwsze wzmianki na temat soli pochodzą jeszcze ze Starego Testamentu. W Biblii sól była uważana za niezwykle ważną substancję; wierni składali ofiarę Bogu między innymi w postaci soli.W starożytności odgrywała rolę środka płatniczego. Za sól można było dostać wiele cennych produktów i towarów.

  Hebrajczycy jako pierwsi odkryli zdolności lecznicze soli, dlatego często towarzyszyła im podczas odprawiania ceremonii religijnych.Rzymianie odkryli zdolności konserwujące soli. Stosowali ją do przedłużenia świeżości mięs, ryb, warzyw, czy serów. Także w starożytnym
  Rzymie sól odgrywała ważną rolę w handlu. W postaci soli wypłacano żołnierzom pensje; z tego okresu pochodzi słowo solarium oznaczające płatność. Natomiast w Etiopii wybijano z soli monety używane jako środek płatniczy.
  Jeśli chodzi o Europę to już w średniowieczu, rola soli była do tego stopnia doceniana, że wyznaczała drogi handlu międzynarodowego. W tym okresie powstały tzw. "drogi solne", czyli trasy którymi transportowano sól.
  Z czasem wprowadzono nawet podatek od wydobycia soli, ponieważ kruszec ten stosunkowo łatwo się wydobywało i szybko można było się dzięki niemu wzbogacić. Po Wielkiej Rewolucji Francuskiej, kiedy to zniesiono ów podatek, wiele osób produkujących sól dorobiło się majątków.
  Na przełomie średniowiecza i Renesansu po raz pierwszy próbowano pozyskać sól z wody morskiej. Do tej pory jedynym źródłem wydobycia były złoża kamienne. Robiono to w tzw. zatokach solnych, z których ekstrahowano czystą sól.
  W XIV wieku rozpowszechniło się określenie na sól: "białe złoto"- nazwa ta najlepiej przedstawia rolę soli, jaką odgrywała w życiu codziennym ludzi w przeszłości.

 • Gość: Ona

  Oceniono 7 razy 3

  Całkiem fajny gość.

 • Gość: Gość

  Oceniono 41 razy 3

  Współczuję rodzicom i bratu. Bardzo niewdzieczna fucha bronić tej pannicy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX