Glenn Close siódmy raz nie dostała Oscara. Jej reakcja mówi wszystko. Zwycięska Colman: Nie tak miało być

To miał być jej wieczór. Glenn Close była gotowa, żeby otrzymać swojego pierwszego Oscara w życiu, ubrała się nawet na złoto i nic z tego nie wyszło. Kiedy ogłoszono, że to Olivia Colman dostaje statuetkę, Glenn Close bardzo się zasmuciła.

Glenn Close już siódmy raz była nominowana do Oscara. Rok 2019 miał być jej - sama Olivia Colman, która otrzymała statuetkę za najlepszą rolę żeńską, była zdziwiona, że nie wyczytano Glenn Close.

Zobacz wideo

Oscary 2019. Najlepsza aktorka pierwszoplanowa to... nie Glenn Close

Złota suknia Glenn Close wyglądałaby doskonale, gdyby aktorka mogła wziąć w dłonie swojego pierwszego Oscara w życiu. Niestety (dla Glenn Close oczywiście) - nagrodę zgarnęła jej sprzed nosa Olivia Colman za rolę w filmie Yorgosa Lanthimosa "Faworyta". Mina Glenn Close uwieczniona została na sekundowym ujęciu z transmisji Oscarów:

Glenn Close - Oscary 2019Glenn Close - Oscary 2019 Fot. ABC - kadr

Spójrzmy na to w przybliżeniu, bo ta mina mówi wszystko - a zwłaszcza "znowu się nie udało":

Chwilę później Olivia Colman mówiła ze sceny z Oscarem w dłoni:

Glenn Close, jesteś moją idolką od dawna. Nie tak to miało być - mówiła z niedowierzaniem zaskoczona swoją nagrodą Colman.

Glenn Close nominowana do Oscara za rolę w "The Wife"

Glenn Close otrzymała swoją siódmą nominację do Oscara za rolę w "The Wife". Kiedy dowiedziała się o tegorocznej szansie na Oscara, mówiła tak:

Jestem zachwycona, że teraz mam właśnie taki czas w swoim życiu i w swojej karierze. To wspaniałe.

Glenn Close swoją pierwszą nominację do Oscara otrzymała w 1982 roku za drugoplanową rolę w filmie "Świat według Garpa". Kolejne nominacje właściwie za każdym razem były uważane za oscarowe pewniaki i... za każdym razem ktoś inny kradł Close "jej" Oscara.

MAW

Więcej o:
Komentarze (21)
Glenn Close siódmy raz nie dostała Oscara! Jej reakcja mówi wszystko
Zaloguj się
 • teufel

  Oceniono 18 razy 18

  So CLOSE

 • Gość: Niko

  Oceniono 16 razy 16

  Glenn Close jest wspaniała - najlepsza jej rola w filmie "Dom dusz" z 1999r. Szkoda.

 • Gość: szsz

  Oceniono 14 razy 10

  Brak Oscara dla Glenn Close to takie samo rozczarowanie, jak Oscar dla Ramiego Maleka - to było komediowe naśladownictwo, zrobili chłopakowi krzywdę tą nagrodą. I jeszcze ten upadek ze sceny na koniec.

 • Gość: ar

  Oceniono 9 razy 9

  Nie twierdzę, ze Oskar dla Colman nie był zasłużony, ponoć była swietna, Close również była rewelacyjna. Tu nie chodzi o tegoroczną nagrodę, ale o całokształt.
  Żeby TAKA aktorka, z tyloma rewelacyjnymi rolami w takich filmach jak Dom dusz, Niebezpieczne związki, Hamlet, Albert Nobbs, i wiele innych, oraz ostatnia, równie świetna w Żonie.!!!
  Co prawda, jak ostatnio można było przeczytac, Oskary za sprawą Harvey'a Weinsteina, a później innych producentów i reżyserów, stały sie raczej zabawą w kto pod kim głębsze dołki wykopie i kto kogo lepiej ugosci, kupi lepszy prezent. Produkcja Romy kosztowała 15 mln$, na przedoskarową promocję z łapówkami włącznie wydano 30 mln$.
  Nie twierdzę, ze film nie był dobrym, ale Roma to jedyny film z tej grupy, o którym mówił cały swiat z takim natężeniem, a to nie było jakieś objawienie, bo w tej grupie nie było słabych filmów, każdy mógł z czystym sumieniem dostać Oskara, ale o części z nich nawet w promocjach nie wspominano. Libańczycy, czy Japończycy pewnie sadzili, ze wysylają film na konkurs i tyle, od oceny jest Jury. Pewnie do głowy by im nie przyszło, ze trzeba smalić komuś cholewki,

  Chyba najlepszym i jedynym sposobem na w miarę uczciwe podejście do oceny filmów, byłoby odcięcie Jurorów od świata na czas Jurorowania:)
  Może w Polsce by ich usadzic i tylko ekran, filmy, polska kiełbasa i popitka:)

 • amon34

  Oceniono 8 razy 8

  Syndrom DiCaprio zmienił się w syndrom Close

 • Gość: nieotake

  Oceniono 8 razy 8

  Znowu była Close.
  Very Close nawet.

 • dashka

  Oceniono 7 razy 7

  Niech sobie wsadzą statuetkę, Glenn, i tak jesteś wspaniała!!!

 • aagaj

  Oceniono 4 razy 4

  Jak dożyje może za całokształt dostanie !
  Ale to nie to !?,!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX