Kinga Duda odniosła spektakularny sukces prawniczy! Para prezydencka może pękać z dumy

Kinga Duda nie spoczywa na laurach. Córka prezydenta RP, Andrzeja Dudy, ma na swoim koncie kolejny sukces. Ponownie została wybrana przez Uniwersytet Jagielloński do udziału w prestiżowym konkursie.

Kinga Duda, czyli córka prezydenta Polski, Andrzeja Dudy, raczej stroni od obecności w mediach. Dziewczyna unika rozgłosu i nie udziela wywiadów. W pełni skupia się natomiast na nauce. Przypomnijmy, że Kinga jest studentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jej rodzice z pewnością pękają z dumy, gdyż ich jedyna córka ponownie została wybrana do udziału w prawniczym konkursie Vis Moot, który zaliczany jest do najbardziej prestiżowych na świecie.

Zobacz wideo

Kinga Duda ma na swoim koncie kolejny sukces

Dodajmy, że konkurs ten poświęcony jest głównie tematyce międzynarodowego arbitrażu gospodarczego i handlowego oraz ogólnie międzynarodowego prawa handlowego. Odbywa się co roku w Wiedniu i bierze w nim udział ponad 300 uniwersytetów z 60 krajów. Wśród studentów, którzy będą reprezentować Polskę, znalazła się Kinga Duda, która drugi rok z rzędu została wyróżniona przez Uniwersytet Jagieloński.

Uniwersytet Jagielloński z dumą prezentuje swój zespół na 26. Vis Moot! Obecnie zespół przygotowuje się do rund ustnych i Pre-Moots. Mamy kilka z nich przed sobą, więc bądźcie czujni! - informuje UJ.

Trzymamy kciuki za Kingę, która już wkrótce rywalizować będzie z reprezentacją przyszłych prawników z całego świata. Rodzicie z pewnością są z niej bardzo dumni. Myślicie, że pójdzie w ślady ojca i zwiąże się w przyszłości z polityką? 

DH

Więcej o:
Komentarze (293)
Kinga Duda idzie w ślady ojca. Odniosła spektakularny sukces prawniczy! Rodzice mogą pękać z dumy
Zaloguj się
 • Gość: CrazyBananas

  Oceniono 128 razy 110

  jakis pisowiec z UJ wybrał panne do konkursu by się podlizac pisowi a tu od razu sukces.

 • Gość: UW

  Oceniono 92 razy 78

  Ale się "redaktorki" podlizują, konkurs dla studentów prestizowy?

  Śmieszne nr 1.

  UJ wydział prawa jest dobry? Śmieszne nr 2. Popatrzcie kto stamtąd wyszedł, beztelencia i słabiaki.

 • petrucchio

  Oceniono 66 razy 58

  Może poduczy tatusia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX