Oscary 2019. Paweł Pawlikowski i "Zimna Wojna" z nominacjami! Kogo musimy pokonać?

Oscary 2019. "Zimna Wojna" może nie jest bezkonkurencyjna, ale na pewno cieszą aż trzy nominacje dla naszego filmu. Jakie mamy szanse i kogo musimy pokonać?

Oscary 2019. Ogłoszono listę nominowanych filmów. "Zimna Wojna", Paweł Pawlikowski i Łukasz Żal mają bardzo wiele powodów do zadowolenia. Polski film otrzymał trzy nominacje, ale walka o statuetkę nie będzie łatwa. Głównym konkurentem jest meksykańsko-amerykańska "Roma" Alfono Cuaróna.

Oscary 2019. "Zimna Wojna" idzie po najważniejsze statuetki

Nominacja w kategoriach: najlepszy reżyser, najlepsze zdjęcia i najlepszy film nieanglojęzyczny - to może nie szczyt marzeń, ale naprawdę bardzo dobry wynik dzisiejszych nominacji do Oscarów dla "Zimnej Wojny".

Film Pawła Pawlikowskiego nie dostał niestety nominacji w kategorii dla najlepszego filmu i dla najlepszych aktorów pierwszoplanowych, ale... i tak nie wypada się nie cieszyć. Jednak wygrać nie będzie łatwo. Kogo Paweł Pawlikowski i "Zimna Wojna" muszą pokonać?

Oscary 2019. "Zimna Wojna" ma mocną konkurencję

"Zimna Wojna" będzie rywalizowała przede wszystkim z "Romą". Alfonso Cuarón stworzył obraz, który otrzymał we wtorek aż 10 nominacji, wszystkie w najważniejszych kategoriach filmowych. Nie będzie łatwo w kategorii "najlepsze zdjęcia", bo "Roma" pod tym względem dorównuje "Zimnej Wojnie".

Co z nominacją dla reżysera? Czy Paweł Pawlikowski pokona Alfona Cuaróna? Trzeba trzymać kciuki, że Akademia będzie wolała docenić reżysera, który jeszcze Oscara z tej kategorii nie trzymał w dłoni. Cuarón ma już na swoim koncie tę nagrodę, zaś dla Pawlikowskigo byłoby to doskonałe uhonorowanie jego dotychczasowej pracy i uznanie jego dorobku ("Ida"!).

Patrząc od tej strony "Zimna Wojna" miałaby również szanse w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny". Główny konkurent (oczywiście "Roma") jest już nominowany w kategorii "najlepszy film". Gdyby tak Akademia (mamy oczywiście nadzieję, że nas tu podczytuje) skusiła się i nagrodziła "Romę" statuetką dla najlepszego filmu, wtedy "Zimna Wojna" nie miałaby już konkurencji w najlepszym filmie nieanglojęzycznym (choć to też nie do końca prawda).

Oscary 2019. "Zimna Wojna" nominowana

A tak wyglądają pozostali przeciwnicy "Zimnej Wojny":

Oscary 2019 - najlepszy film nieanglojęzyczny

"Zimna Wojna"
"Kafarnaum"
"Roma"
"Shoplifters"
"Never look away"

Oscary 2019 - najlepsze zdjęcia

"Zimna Wojna" - Łukasz Żal
"Roma" - Alfonso Cuarón
"Narodziny Gwiazdy" - Matthew Libatique
"Faworyta" - Robbie Ryan
"Never look away" - Caleb Deschanel

Oscary 2019 - najlepszy reżyser

Paweł Pawlikowski - "Zimna Wojna"
Spike Lee - "BlacKkKlansman"
Yorgos Lanthimos - "Faworyta"
Alfonso Cuarón - "Roma"
Adam McKay - "Vice"

Oscary 2019. Kiedy będzie 91. Gala Wręczenia Oscarów?

Oscary 2019 zostaną przyznane w nocy 24 lutego - a dokładnie o 2 w nocy polskiego czasu z niedzieli na poniedziałek.

Więcej o:
Komentarze (8)
Oscary 2019. Paweł Pawlikowski i "Zimna Wojna" z nominacjami! Kogo musimy pokonać?
Zaloguj się
 • Gość: gość

  0

  Naprawdę? Alfono i Alfona?

 • Gość: zimny drań

  0

  dostał czy nie dostał/?
  najlepszy film nieanglojęzyczny
  "Zimna Wojna"
  ===
  Patrząc od tej strony "Zimna Wojna" miałaby również szanse w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny".

 • Gość: gosc

  Oceniono 4 razy 0

  Gratulacje dla Polaków, ale nominacja dla Lady Gagi to skandal, ona jest równie drewniana jak Madonna chociaż śpiewa lepiej.

 • Gość: szsz

  Oceniono 8 razy -2

  Można o polskiej martyrologii opowiedzieć w sposób uniwersalny?
  Można. Ale trzeba spędzić 3/4 życia poza Polską, bo inaczej brak dystansu.

 • Gość: Hhh

  Oceniono 8 razy -4

  Patrząc obiektywnie mogę napisać że widziałam wiele innych lepszych filmów które nie miały nawet nominacji. Wg mnie duże znaczenie ma to że wszystkich łączy to że są Żydami. Od członków smej akademii a na Kulig skończywszy. O kreacji Kota nikt nie mówi. Żyd Żyda będzie zawsze pchal bez względu na to czy dobrze cos zrobił czy nie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX