Marta Kaczyńska oburzona lekcją WOS-u w szkole córki. Nauczyciel mówił o Smoleńsku

Marta Kaczyńska była tak bardzo oburzona zachowaniem nauczyciela WOS-u ze szkoły, do której uczęszcza jej córka, że postanowiła opisać to w felietonie.

Marta Kaczyńska  opublikowała na łamach magazynu "Sieci" felieton na temat lekcji WOS-u swojej córki. Kaczyńska wyraziła swoje oburzenie postawą nauczyciela, który wypowiedział się na temat katastrofy Smoleńskiej. 

Marta Kaczyńska zniesmaczona zachowaniem nauczyciela swojej córki

Marta Kaczyńska miała napisać o ostatnim performance Banksy'ego. W ostatniej chwili zmieniła jednak zdanie i rozpisała się na temat lekcji wiedzy o społeczeństwie, w której brała udział jej pociecha. 

Marta Kaczyńska była oburzona słowami nauczyciela, który miał podczas zajęć z dziećmi powiedzieć:

Jak Rosja się zdenerwuje o ten samolot i brzozę, to będzie wojna - przytacza Kaczyńska na kartach konserwatywnego tygodnika.

Kaczyńska o powodach zachowania nauczyciela

Bratanica Jarosława Kaczyńskiego podkreśla, że mediach pojawiało się wiele obraźliwych wypowiedzi dotyczących wypadku z 10 kwietnia 2010 roku. 

W debacie publicznej oponenci walczących o wyjaśnienie przyczyn rozbicia się Tu-153M używali obraźliwego , drwiącego tonu, który przeniknął do społeczeństwa na tyle skutecznie, by zostać usłyszanym z ust pedagoga w szkole - pisze Kaczyńska. 

Oburzona mama zaczęła wymieniać inne przyczyny, które sprawiły, że o wydarzeniach ze Smoleńska mówi się bez patosu. Wśród nich znalazł się nihilizm.

Kościół był w latach 90. przedstawiany w prasie głównego nurtu jako wróg, a "Solidarność" i jej wartości miały odejść do lamusa. Słowo "naród" było zdecydowanie źle widziane, a patriotyzm usiłowano zrównać z nacjonalizmem (...). Pokolenie ludzi, którzy wzrastali w opisanej atmosferze, miało szansę przesiąknąć nihilizmem. 

Ostatecznie jednak Kaczyńska podkreśliła, że nic nie usprawiedliwia, nagannego według niej, zachowania nauczyciela WOS-u. 

Słowa wypowiedziane przez tego człowieka do uczniów świadczą jednak o istnieniu przynajmniej w pewnych środowiskach zaniku wartości, podstawowych zasad oraz pełnego przyzwolenia na poniżające traktowanie ludzi oraz szarganie autorytetu państwa - dodała.

Ciekawe, co pedagog usłyszał bezpośrednio od samej Marty Kaczyńskiej?

AG

Więcej o:
Komentarze (285)
Marta Kaczyńska oburzona lekcją WOS-u w szkole córki. Nauczyciel mówił o Smoleńsku
Zaloguj się
 • Gość: Agata

  Oceniono 239 razy 223

  Ja też jestem oburzona gdy Kaczyńska tłumaczy Polakom jak żyć i krytykuje wolny dostęp do antykoncepcji. Poza tym to nie była tylko jej prywatna tragedia więc niech sobie nie przywłaszcza jedynego "słusznego" sposobu patrzenia i przeżywania tej katastrofy.

 • biesczad1

  Oceniono 202 razy 188

  Kto Smoleńskiem wojuje, ten od Smoleńska zginie...

 • Gość: Jarek

  Oceniono 149 razy 139

  Nie zdziwię się jak ta pani zostanie wkrótce autorką nowych podręczników do WOSu, a może i nawet do innych przedmiotów. Tożto istna alfa i omega....

 • Gość: gosc

  Oceniono 143 razy 131

  a powiedziała córeczce ile kasy zgarnęła za smolensk i to bez oburzenia ?????- bo jeżeli nie to powinien to powiedzieć nauczyciel.

 • Gość: Jolin

  Oceniono 115 razy 109

  O czym może pisać felietony kobieta, która znaczenie słowa "moralność" zmieniła swoim własnym życiem? Przykład gorszego zakłamania i dwulicowości doprawdy trudno znaleźć. Ktoś mógłby ją zapytać na jakiej podstawie uważa się za pierwszą moralizatorkę narodu.

 • Gość: gosc

  Oceniono 117 razy 107

  Te k***a zawistne oczka u wszystkich z pis... kaczor, św. marta, maicerewicz, morawiecki itd itd. Smoleńsk - zamach pisu na ponad 90 osób. Kaczora kazał im lądować a teraz ma wyrzuty sumienia

 • Gość: sławek

  Oceniono 101 razy 93

  Pani Marto - a ja jestem zirytowany Pani głupotą i arogancją,ale to u was kaczuszek rodzinne

 • dodosdontquack

  Oceniono 93 razy 83

  Zainkasowala tyle forsy z ubezpieczenia po rodzicach, ze mimo calego pie...a faceci jeden za drugim robia sobie z nia dzieci i wytrzymuja dluzej niz rok. Powinna sie juz na ten temat zamknac.

 • Gość: ojojojjjj

  Oceniono 86 razy 78

  naród jest oburzony, że Kaczynska wzięła milionowe odszkodowanie! Matka polkasie znalazła. Z Koziej Wolki. 3 dzieci, każde z innym. Virtuti Prostituti

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX