Dlaczego książę Harry nosi obrączkę, a William nigdy? Wyjaśniamy

Książę Harry nie rozstaje się ze ślubną obrączką. W ten sposób zerwał z tradycją rodzinną.

Nie tylko Meghan Markle lubi łamać królewskie zasady. Okazuje się, że z królewską tradycją nie zgadza się również jej mąż - książę Harry

Dlaczego William nie nosi obrączki? 

Obrączka ślubna jest wyrazem miłości, jednak książę William nigdy jej nie nosi. Dlaczego? Jest kilka wytłumaczeń tego stanu rzeczy. 

Jak podkreśla w rozmowie z "People" specjalistka królewskiej etykiety, Penny Junor, to, że książę William nie nosi obrączki, jest kwestią jego osobistych preferencji. Książę mógłby ją nosić, ale nie lubi biżuterii

Oprócz tego za księciem Williamem stoi wielowiekowa tradycja - obrączki ślubnej nie pokazywali również jego przodkowie. Przed drugą wojną światową mężczyźni z rodziny książęcej mogli zakładać jedynie zegarki lub sygnety z herbem rodowym. 

Mimo że ta zasada królewskiej etykiety została wycofana, to nadal niewielu książąt nie afiszowało się z obrączką. Nie pokazywał się w niej także książę Karol po ślubie z Dianą.

Książę Harry zrywa z tradycją

Książę Harry jako pierwszy zerwał z rodzinną tradycją i nie rozstaje się z obrączką. W ten sposób chce okazać Meghan uczucie. Jak podaje "People", Harry ma zdecydowanie inne zdanie na temat biżuterii niż jego straszy brat. 

Harry był znany z noszenia biżuterii już wcześniej. On i Meghan mają dopasowane bransoletki z koralików, które nosili od kiedy zaczęli się spotykać - donosi portal. 

Co ciekawe obrączka księcia Harry'ego i Meghan są wykonane z platyny, choć tradycja nakazuje, że powinno to być walijskie złoto - czytamy w "The Telegraph". 

AG

Więcej o:
Copyright © Agora SA