Justyna Święty zdobyła dwa złote medale na Mistrzostwach Europy w Berlinie. Potem ją zignorowano. Skandaliczna wpadka

Mistrzostwa Świata w Berlinie przynoszą polskim zawodnikom i ich kibicom dużo radości. Choćby w sobotę zdobyliśmy trzy złote medale. Mimo to organizatorzy zignorowali naszych zawodników.

Justyna Święty-Ersetić sobotę może uważać za niezwykle udaną. W ciągu półtorej godziny biegaczka zdobyła dwa złote medale! Stała się bohaterką, jednak jej sukcesu nie docenili organizatorzy.

Justyna Święty-Ersetić na Mistrzostwach Świata w Berlinie

Codziennie na Twitterze MŚ internauci mogą wybrać wydarzenie dnia. Przedstawieni są nominowani, na których można oddać swój głos. Pomimo ogromnego sukcesu i zdobycia dwóch złotych medali, nasza zawodniczka nie została ujęta w rankingu. Tak samo pominięto Adama Kszczota, który zdobył złoto na dystansie 800 metrów. Pod tweetem zawrzało:

To trochę oburzające, że nie wspominacie o żadnym polskim sportowcu. Święty-Ersetic zdobyła dwa złote medale w 90 minut. Czy któryś z niemieckich lub brytyjskich sportowców to osiągnął? Nie pamiętam tego.
A gdzie polscy sportowcy?
To jakiś żart?! A gdzie Justyna Święty-Ersetić?! - piszą oburzeni użytkownicy Twittera.

I nie ma się co dziwić, że czują się rozczarowani. Taki sukces Polaków powinien zostać doceniony. Najważniejsze, że Polacy dziękują im w mediach społecznościowych i uważają, że są wielcy.

AW