Edyta Górniak pożegnała Korę na Facebooku. Internauci oburzeni: Za życia to nie potrafiła jej docenić

Edyta Górniak postanowiła na Facebooku wyrazić swój smutek spowodowany śmiercią Kory. Internauci przypomnieli jej, co w przeszłości mówiła o zmarłej artystce.

W sobotę, 28 lipca, zmarła Kora. Gwiazdy i celebryci w mediach społecznościowych pożegnali artystkę, dodając kilka słów od siebie. W tym gronie znalazła się Edyta Górniak, która została skrytykowana za swoje zachowanie.

Zobacz też: Doda na swoim koncercie oddała hołd Korze. Internauci pod wrażeniem: Piękny gest. Brawo

Edyta Górniak żegna Korę

Z całego serca tulę wszystkich pogrążonych w żałobie Fanów. Kora była tak oryginalną i wyrazistą osobowością artystyczną, że właściwie nigdy nie miała na naszym muzycznym podwórku trwałej równolegle z nią konkurencji. W pewnym sensie więc była artystycznie samotna, przez co pozostaje Jedyna. I pozostanie nieśmiertelna w sercach całej Polski - napisała na Facebooku.

Pod spodem pojawiło się kilka nieprzyjemnych dla Górniak komentarzy. Zarzucono jej, że teraz przeżywa śmierć Kory, o której mówiła, że "nie jest dobrą wokalistką":

Górniak jak zwykle... Jak Kora żyła, to publicznie twierdziła, że śpiewać nie potrafi, a teraz wielkie żale jak umarła. Za życia to nie potrafiła jej docenić.
Edyto, wypowiedzianych publicznie słów w czasach internetu nie da się odpowiedzieć. Więcej poKory i mniej hipokryzji.
Mogła jej powiedzieć za życia, a nie teraz wypisywać o niej superlatywy - piszą.

Kora skrytykowana przez Edytę Górniak

Internauci nawiązali do sytuacji z 2014 roku. Górniak była wtedy jurorką w "The Voice of Poland". Po występie jednej z uczestniczek, która wcześniej próbowała swoich sił w "Must Be The Music", gdzie krytycznie oceniła ją Kora, wyraziła swoje zdanie na temat umiejętności wokalnych wokalistki Maanamu:

Ja to powiem. Kora nie jest dobrą wokalistką. Nie powiedziałam nic szczególnego. Jest legendą i ma fantastyczne utwory, ale wokalistką dobrą nie jest - wyznała z pewnością w głosie.

Jej wypowiedź skomentował nawet Wojciech Mann. Na antenie radiowej Trójki stwierdził, że "nie jest od komentowania głupot, ale teraz chyba może". W mocnych słowach obronił Korę, o której powiedział, że "gdy śpiewa, to rozumie, o czym śpiewa" -  w przeciwieństwie do Edyty Górniak.

AW

Więcej o:
Komentarze (52)
Edyta Górniak pożegnała Korę na Facebooku. Internauci oburzeni jej zachowaniem
Zaloguj się
 • Lolek Bolek

  Oceniono 51 razy 45

  Dokładnie panie Wojciechu, można śpiewać i w 6-ciu oktawach, ale jeżeli to nie płynie z duszy to tylko wyczyn wokalny. Nie sztuka.

 • arbor_1

  Oceniono 41 razy 35

  Można podsumować -- Edyta jest piosenkarką, Kora artystką -- coś jak rzemieślnik vs artysta

 • stefanopost

  Oceniono 29 razy 25

  Mimo, ze nigdy nie miałem żadnej płyty czy kasety Maanamu (Kory), gdzieś tam w duszy brzmi jej głos, piosenki a zwłaszcza słowa. Kojarzą się z miejscami i sytuacjami. Bo to tak jest, kiedy (jak napisał Lolek Bolek) jeżeli coś płynie z duszy... jeżeli ktoś ma coś do przekazania

 • hubba-hubba

  Oceniono 27 razy 17

  Cóż, Górniak niby miała rację - śpiewała, formalnie rzecz biorąc, dużo ładniej od Kory. Ale tak jakoś dziwnie wychodziło, ze Kora nie śpiewała tak ładnie jak Edytka, ale za to dużo LEPIEJ.

 • Gość: Szczadomiski

  Oceniono 18 razy 12

  A czy siostry Godlewskie już też pożegnały Korę?

 • loyer1

  Oceniono 13 razy 11

  To tak jak z Kazikiem - wielki artysta, mierny wokalista.

 • Gość: Gość Kama

  Oceniono 13 razy 11

  Uszanujmy odejście Kory w ciszy,spokoju i smutku.Przysłowie mówi że każdego można zastąpić w tym przypadku NIE........

 • Gość: Roninek777

  Oceniono 17 razy 9

  Nie wierze że to napisała EDYcia...jakos nie jej styl i interpunkcja.

 • lumita

  Oceniono 9 razy 7

  Wszyscy ladniej od Jaggera spiewaja, ale on jest gwiazda i artysta. Jak mawial Lennon: Dajcie mi tube, a ja stworze dzielo sztuki. Glos jest wtorny, liczy sie osobowosc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX