Irena Szewińska nie żyje. Ikona polskiego sportu przegrała walkę z chorobą

Irena Szewińska nie żyje. 72-latka przegrała walkę z chorobą.

Takiej wiadomości nikt się nie spodziewał. W piątek, 29 czerwca, zmarła Irena Szewińska. O jej śmierci poinformował mąż, Janusz Szewiński.

Irena Szewińska nie żyje

Irena Szewińska od kilku lat zmagała się z chorobą. Zmarła w piątek około godziny 23:30 w Warszawie, w szpitalu przy ulicy Szaserów. Ostatnio dobrze się czuła, jednak przegrała walkę z nowotworem. Na początku 2014 roku przeszła chemioterapię i choć wydawało się, że wszystko będzie w porządku, dalej musiała walczyć o życie.

Andrzej Duda żegna Irenę Szewińską

Irenę Szewińską na Twitterze pożegnał prezydent, Andrzej Duda.

Odeszła Pani Irena Szewińska - Pierwsza Dama polskiego sportu i Dama Orderu Orła Białego. Zdobywczyni 7 medali olimpijskich, wielokrotna rekordzistka świata. Wielka strata i wielki żal. Szanowna Pani Ireno, dziękujemy! Na zawsze pozostanie Pani w naszej wdzięcznej pamięci! - napisał.

Irena Szewińska 

Irena Szewińska ma na swoim koncie trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale - wszystkie zdobyte w latach 1964-1976. Poza tym aż dziesięć rekordów świata: na 100, 200 i 400 metrów, oraz 4x100 metrów. Po zakończeniu kariery sportowej szefowała PZLA, była członkiem Polskiego Komitetu Olimijskiego oraz zasiadała w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim.

AW

Więcej o: