To była najgłośniejsza sprawa z Gessler w roli głównej. W końcu jest wyrok sądu. "Poniosłam ogromne straty wizerunkowe"

Magda Gessler poinformowała na Facebooku, że jej sądowa batalia z hotelem Dolina Charlotty dobiegła końca. Proces restauratorki z Mirosławem Wawrowskim umorzono.

Zapadł wyrok w sprawie, która ciągnęła się od lat. Magda Gessler wygrała jeden z procesów z Mirosławem Wawrowskim, menedżerem hotelu "Dolina Charlotty" w Słupsku. Restauratorka faktem tym pochwaliła się na swoim Facebooku. 

Ważne! Wiadomość na którą czekałam bardzo długo. Orzeczenie Sądu Najwyższego w Warszawie w sprawie Doliny Charlotty, w której poniosłam ogromne straty wizerunkowe i moralne. Sprawa prowadzona była przez mec. Jędrzejczyka i kancelarię mec. Giertycha. Oto wyrok zasądzony dziś - napisała Gessler na Facebooku.

Magda Gessler a Dolina Charlotty

Przypomnijmy, że problemy Gessler z "Doliną Charlotty", w którym nocowała podczas kręcenia "Kuchennych Rewolucji" w 2013 roku, zaczęły się od tego, że restauratorka dostała nie ten pokój, który zamawiała. Zaoferowano jej inny apartament i zniżkę. Gessler opowiadała później w mediach o, jej zdaniem, niskim standardzie miejsca i o tym, jak źle została tam potraktowana. Ekipa programu opuszczająca hotel nie chciała uregulować rachunku, zamiast tego oferując reklamę "Doliny" w jednym z pism. Menedżer hotelu nie zgodził się na to rozwiązanie i... zaczęło się. 

Gessler zarzuciła spółce zarządzającej kompleksem m.in. działalność w mafii. Natomiast Wawrowski oskarżył ją o zniesławienie. Sąd rejonowy kilka lat temu oczyścił Wawrowskiego z zarzutów i zasądził, że Gessler w ramach grzywny musi zapłacić 7,5 tysiąca złotych oraz 5 tysięcy złotych dla PCK w związku z tym, że zaszkodziła wizerunkowi hotelu. Jednak Sąd Okręgowy w Słupsku zmienił ten wyrok.

Ze względu na to, że Gessler nie była wcześniej karana, postępowanie umorzono warunkowo na rok. Analogicznie zdecydowano w sprawie Wawrowskiego. Gessler i Wawrowski mieli przekazać na cele charytatywne po 500 złotych.

Zarówno Gessler jak i Wawrowski wnieśli do Sądu Najwyższego o kasację, ale sąd uznał je za bezzasadne i umorzył sprawę.

MM

Więcej o:
Komentarze (112)
Magda Gessler wygrała w sądzie z Gessler w roli głównej. "Poniosłam ogromne straty wizerunkowe"
Zaloguj się
 • Gość: qwerty

  Oceniono 115 razy 87

  HAHA!
  ta idiotka cieszy się jak rozemocjonowana nastolatka, wysyłając "buziaki dla mec. giertycha", podczas gdy:
  Informacja zamieszczona na portalach społecznościowych przez Panią Magda Gessler jest kolejną wg nas żałosną manipulacją.
  Forma przekazania treści (wielkie litery) świadczy naszym zdaniem o jej poczuciu winy. Jest to próba nieudolnego zatarcia rzeczywistości i faktów. Swoją porażkę próbuje przekuć w zwycięstwo.

  Nieprawdą jest, że w dzisiejszej sprawie były dwie kasacje - do sądu kasacyjnego wpłynęła jedna skarga kasacyjna od dwóch podmiotów.
  Nieprawda, że sprawa P. Gessler została umorzona. Przypominamy: w sporze między P. Gessler a P. Wawrowskim były dwa postępowania karne
  1. O pomówienie (tutaj oskarżona była P. Magda Gesller, która również oskarżyła z kolei P. Wawrowskiego oto, że on ją pomawiał)
  2. O rzekome skrępowanie menadżera Pani Gessler, w sytuacji gdy P. Gessler nie chciała zapłacić za pobyt.

  W sprawie o pomówienie Sąd Rejonowy przyznał rację P. Wawrowskiemu uznając, że doszło do pomówienia przez P. Magdę Gessler i skazał P. Magdalenę Gessler oraz jednocześnie uniewinnił Pana M. Wawrowskiego. W tej sprawie sąd Okręgowy częściowo zmienił wyrok uznając winę Pani Gessler o pomówienie Hotelu Dolina Charlotty o rzekome „mafijne działalności” i znieważenie P. M. Wawrowskiego - zniewagi były w recepcji hotelu (tj. art. 212 i 216 kk). Sąd uznając winę P. Gessler warunkowo umorzył postępowanie, wyznaczając P. Gessler czas próby 1 roku. Dziś Sąd Najwyższy nie zmienił tego wyroku, utrzymując tym samym w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Słupsku uznającego winę P. Gessler za zniewagi i za pomówienie.
  W drugiej sprawie o rzekome skrępowanie menadżera P. Gessler, w sytuacji gdy ta ostatnia nie chciała zapłacić za pobyt w Dolinie Charlotty, Sąd Rejonowy i Sąd Okręgowy w Słupsku nie dały wiary ani zeznaniom P. Gessler ani jej menadżera i uniewinniły P. Wawrowskiego i recepcjonistkę, stwierdzając, że do zdarzenia po prostu nie doszło. Wyrok uniewinniający P. Wawrowskiego i recepcjonistkę za rzekome skrępowanie menadżera P. Gessler, w sytuacji gdy P. Gessler nie chciała zapłacić za pobyt, jest prawomocny.
  Nieprawda, że jakaś sprawa P. Gessler została umorzona - w jednej sprawie sąd uznał, że doszło do pomówienia przez M. Gessler, Spółki, która prowadzi Dolinę Charlotty (spółka Tourtrend), warunkowo umarzając postępowanie, w drugiej sprawie sąd nie uwierzył P. Gessler i uniewinnił P. Wawrowskiego i recepcjonistkę. Żadna ze spraw P. Gessler nie została umorzona.
  Nieprawda, że wina Doliny Charlotty została uznana przez sąd - w żadnej sprawie Sąd nie uznał winy spółki Tourtrend.
  Jednocześnie oświadczamy, że w niniejszej sprawie będziemy domagać się sprostowania tych nieprawdziwych informacji podawanych przez M. Gessler. ‼‼‼‼

  Jednocześnie informujemy, że w najbliższych dniach opublikujemy na naszej stronie internetowej obydwa wyroki tak, by czytelnik mógł poznać jak naprawdę orzekł sąd.
  Przepraszamy za nasz emocjonalny wpis, ale nie przypuszczaliśmy, że może dojść do takiej manipulacji.

  Dyrekcja Doliny Charlotty

 • dziad60

  Oceniono 64 razy 54

  Pani Gessler znowu manipuluje i mataczy.
  Warunkowe umorzenie postępowania to uznanie przez Sąd pani winy. Okres próby dostała pani na rok.
  To nie jest umorzenie a wyrokiem warunkowe umorzenie.
  Proszę nie manipulować!!

 • Gość: klm

  Oceniono 61 razy 53

  nazwisko Gessler kojarzy mi się wyłącznie z oszustwami, wyłudzeniami i przekrętami

 • szlachcic

  Oceniono 53 razy 49

  Geslerowa zrobila rewolucje nawet w wyroku sądu
  Czuje się wygrana po przegranej sprawie

 • ches-ter70

  Oceniono 47 razy 41

  Albo p. Gessler jest mało inteligentna albo udaje, że nie rozumie podstawowych rzeczy. Z tekstu wynika, że sąd uznał Gessler winną i warunkowo umorzył sprawę wyznaczając okres próby. Z warunkowym umorzeniem nie zgodził się menedżer Doliny Charlotty, który złożył kasację do Sądu Najwyższego. Kasacja została odrzucona, ale summa summarum wcześniej sąd uznał Gessler winną, ale warunkowo umorzył sprawę z uwagi na jej niekaralność i opinię. Ale winna jest!

 • gerardpolak2

  Oceniono 50 razy 38

  czyli baba się awanturowała..... jakoś mnie to nie dziwi....

 • siwywaldi

  Oceniono 45 razy 35

  Czyli z rozdmuchanej na całą Polskę "wielkiej sprawy", wyszła mała, podwórkowa pyskówka, w której SOLIDARNIE, obie strony, dały sobie po gębach...

  Osobiście szczegółów sprawy nie znam bo i skąd? Nie byłem też nigdy w "Dolinie", za to bywałem w wielu innych hotelach w Polsce. I niestety WIEM, że średnio co trzeci-czwarty, oferuje standard NIŻSZY niż by to miało wynikać z oferty, opisu czy ilości "gwiazdek" którymi się reklamuje. Tyle że z reguły "szczera" i poparta konkretnymi argumentami rozmowa z menedżerem, pozwala kompromisowo rozwiązać konflikt na miejscu i od ręki. :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX