Gessler złamała prawo? "Dlaczego promujecie symbole komunizmu?". Grożą za to 2 lata więzienia. Jest jej odpowiedź

W ostatnim odcinku "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler miała na sobie kurtkę... z sierpem i młotem. Restauratorka może mieć przez to kłopoty.

Magda Gessler może mieć kłopoty. W ostatnim odcinku "Kuchennych rewolucji" restauratorka miała na sobie kurtkę z komunistycznym symbolem, czyli sierpem i młotem.

>> ZOBACZ ZDJĘCIE <<

Fani programu szybko zwrócili na to uwagę.

Dlaczego promujecie symbole komunizmu? - pytają w komentarzach na Facebooku.

Czy Gessler będzie miała przez to problemy z prawem? W polskiej konstytucji jest zapis dotyczący promowania symboli totalitarnych ustrojów.

Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Magda Gessler została poproszona o komentarz w tej sprawie przez portal Lelum.pl. Twierdzi, że jej zdaniem nie ma problemu i nie widziała znaku, który zajmuje większość powierzchni kurtki.

Jestem przedstawicielką świata kulinarnego, więc proszę mnie nie prowokować pytaniami na tematy polityczne i kurtki, którą założyłam podczas odcinka. Zaangażowanie w jego produkcję i tempo pracy nie pozwoliło mi nawet dojrzeć tego znaku - powiedziała.

Myślicie, że restauratorka będzie miała kłopoty?

OG

Zwiastun nowego sezonu "Kuchennych rewolucji". Jest jeszcze mocniej