Znamy szczegóły ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle. Pałac wydał specjalne oświadczenie

Książę Harry i Meghan Markle ujawnili szczegóły dotyczące ich ślubu. Znamy dokładną datę i godzinę rozpoczęcia ceremonii.

Pałac Kensington poinformował już jakiś czas temu, że ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle odbędzie się 19 maja 2018 roku. Teraz na oficjalnym profilu na Instagramie rodzina królewska zdradziła kolejne szczegóły.

Ceremonia odbędzie się w Kaplicy Świętego Jerzego w Zamku Królewskim w Windsorze. Kaplica mieści około 800 osób, dzięki czemu uroczystość będzie bardziej kameralna niż ślub księcia i księżnej Cambridge w Opactwie Westminsterskim.

 

Obrządku udzieli parze arcybiskup David Conner około 12:00, co oznacza że ślub pary nie będzie kolidował z finałem Pucharu Anglii, który odbywa się dokładnie tego samego dnia, ale zazwyczaj rozgrywany jest dopiero o 17:30.

Około 13:00 nowożeńcy udadzą się na przejażdżkę po Windsor. 

Mają nadzieję, że ta krótka podróż będzie okazją do spotkania większej liczby osób wokół Windsoru i wierzą, że pozwoli ona mieszkańcom cieszyć się atmosferą tego wyjątkowego dnia - czytamy na profilu Kensington Palace.

Wieczorem odbędzie się huczne, ale prywatne przyjęcie, na które zostaną zaproszeni tylko bliscy przyjaciele i rodzina. Warto wspomnieć, że jeszcze przed ślubem Meghan musi zostać ochrzczona w obrządku anglikańskim i przyjmie wiarę swojego męża.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle

Ślub Meghan i Harry'ego jest jednym z bardziej oczekiwanych królewskich ślubów. Ostatnim tak wielkim wydarzeniem był ślub księcia Williama i Kate Middleton w 2011 roku. 

Zaręczyny pary odbyły się w Londynie na początku listopada ubiegłego roku. Informacja o tym fakcie w mediach pojawiła się dopiero kilka tygodni później. Swoje zaręczyny ogłosili w Kensington Palace Gardens, czyli miejscu, które uwielbiała tragicznie zmarła Diana. Tam też Markle pokazała, jaki otrzymała pierścionek zaręczynowy

MM