Księżna Kate nigdy nie zdejmuje płaszcza w miejscach publicznych. Wytłumaczenie jest zaskakujące

Zauważyliście, że księżna Kate, gdy się pojawia publicznie w płaszczu, jest w nim podczas całego spotkania i nie zdejmuje go nawet na chwilę? Dlaczego? Bo nie może.

W brytyjskiej rodzinie królewskiej nie brakuje zadziwiających zasad. Jedną z nich jest fakt, że kobiety z tej właśnie rodziny nie mogą zdejmować płaszcza w miejscach publicznych. Wytłumaczenie jest kuriozalne.

Księżna Kate wiele razy na oficjalnych spotkaniach pojawiała się w płaszczu. Bez względu na to, czy była w pomieszczeniu czy na zewnątrz, nie zdejmowała go nawet na chwilę. Nie odważyła się też nigdy na odpięcie chociażby jednego guzika. 

ZOBACZ ZDJĘCIA>>>>

Okazuje się, że według królewskiej etykiety, publiczne rozbieranie się jest nierozsądne. Nawet, jeśli chodzi o zdejmowanie okrycia wierzchniego. Kobiety, które są w rodzinie królewskiej, lub niebawem do niej dołączą mogą zdjąć płaszcz jedynie wtedy, kiedy w pobliżu nie ma aparatu fotograficznego.

To tylko jedna z dziwnych zasad, których musi przestrzegać brytyjska rodzina królewska. Dodatkowo, następcy brytyjskiego tronu powinni wybierać osobne środki transportu, a kobiety mają zakaz malowania paznokci na czerwono. Wygląda na to, że życie w pałacu nie należy do najłatwiejszych.

MT