Meryl Streep zdecydowała się na pewien poważny krok. Nie jest jedyną gwiazdą. Już złożyła wniosek do urzędu

Meryl Streep zdecydowała się zastrzec swoje imię i nazwisko. Już złożyła wniosek o zabezpieczenie znakiem towarowym swoich danych.

Meryl Streep, jedna z najwybitniejszych aktorek na świecie dołączyła do grona gwiazd, które prawnie zastrzegają swoje imię i nazwisko. Jak podaje BBC, Streep już złożyła wniosek do amerykańskiego urzędu znaków towarowych. 

Kiedy prośba aktorki zostanie pozytywnie rozpatrzona, Streep uzyska wyłączność do używania swojego nazwiska w branży rozrywkowej w przypadku wystąpień na żywo, wygłaszania przemówień, występów telewizyjnych i filmowych, podpisywania autografów, a także na stronach internetowych o tematyce filmowej.

Nie wiadomo, skąd pomysł Streep na taki krok. Zwykle gwiazdy decydują się na objęcie znakiem towarowym swojego imienia i nazwiska w przypadku, kiedy otwierają firmę. Tak zrobiły np. Kardashianki czy David i Victoria Beckham. Ponoć we wniosku aktorki nie pojawiła się informacja, która wskazywałaby, że planuje ona stworzyć własną markę.

George Sevier, prawnik specjalizujący się we własności intelektualnej, wyznał, że aktorka, w porównaniu do innych osób, bardzo późno decyduje się na zastrzeżenie nazwiska. Prawdopodobnie robi to, aby powstrzymać ludzi przed używaniem jej nazwiska na stronach internetowych poświęconych tematyce filmowej. Sevier uważa, że chodzi raczej o cele komercyjne.

Nie wydaje mi się, żeby ktoś chciał wygłosić mowę w imieniu Meryl Streep, nie będąc Meryl Streep - powiedział.

MT

Gwiazdy Hollywood grają Polaków w filmach. Meryl Streep poszło świetnie, inni... możecie się uśmiać

Więcej o: