Agata Duda na balu zaliczyła wpadkę? Dorota Wróblewska ocenia: Brakuje szyku, wytworności i niewymuszonej elegancji

Agata Duda na imprezę z okazji urodzin królowej założyła sukienkę z czerwonej koronki. Sprawdzamy, czy to odpowiedni strój na taką okazję.

Agata Duda zachwyciła nas wczoraj podczas pierwszego spotkania z królewską parą w Pałacu Prezydenckim. Prezydentowa założyła beżową sukienką i szeroki skórzany pas. Wieczorem przyszła pora na zmianę stylizacji. Cała śmietanka Warszawy wybrała się wczoraj wieczorem na imprezę z okazji urodzin królowej Elżbiety II, zorganizowaną w Oranżerii w Łazienkach Królewskich. Gosia Baczyńska opublikowała zdjęcie zaproszenia, na którym wyraźnie widać, jaki na imprezie obowiązywał dress code. To wywołało u nas wątpliwości odnośnie stroju prezydentowej.

Day dress (no hats) [ pol. sukienka dzienna ( bez nakrycia głowy).
 

Opinia specjalistki od wizerunku 

Czy Agata Duda dostosowała się do dress code'u? Czerwona sukienka z koronki przy skromnej, białej stylizacji księżnej Kate jest zbyt wyzywająca. Może na tak ważną okazję warto było postawić na coś ostrożniejszego? Specjalistka od wizerunku Dorota Wróblewska nie ma wątpliwości, że kreacja nie była dostosowana ani do okazji, ani do figury Pierwszej Damy:

Czerwień czerwieni nie jest równa. Czerwony kolor jest bardzo wymagający - zaznaczyła na wstępie Dorota Wróblewska w rozmowie z Plotek.pl.
Koronkowa sukienka pani Agaty Dudy sprawia wrażenie weselnej. Zdaję sobie sprawę, że wiele kobiet będzie zachwyconych kreacją, ale moim zdaniem nie ma tego, co kreacja projektu Gosi Baczyńskiej dla księżnej Kate. Brakuje szyku, wytworności i niewymuszonej elegancji.
Jaskrawa czerwień to kolor pożądania. Jedna z najintensywniejszych barw budzi silne emocje i działa na odbiorców jak magnes. Jednak w tym przypadku jest zbyt intensywnie i prowincjonalnie. Koronka w zestawieniu z takim kolorem krzyczy. Warto również zwrócić uwagę na źle dobrany fason do sylwetki Pierwszej Damy.

Trudno się z tymi słowami nie zgodzić.

Zobaczcie, jak ubierają się goście na garden party organizowane corocznie przez królową Elżbietę II. 

 
Zobacz wideo

SW, wj

Więcej o: