O tym geście Agaty Dudy mówi dziś cały świat. "Poniżyła Donalda Trumpa". Jego mina to najlepszy komentarz

Agata Duda żegnając się z amerykańską parą prezydencką, zignorowała dłoń wyciągnięta do niej przez Donalda Trumpa. Zagraniczne media są zachwycone.

Choć podczas krótkiej wizyty Donalda Trumpa w Polsce toczyły się ważne rozmowy polityczne, żadna z nich nie wzbudziła takiego zainteresowania zagranicznych mediów jak jeden gest Agaty Dudy. Na zakończenie spotkania Pierwsza Dama zignorowała wyciągnięta w jej stronę dłoń amerykańskiego prezydenta i w pierwszej kolejności podeszła do jego żony, Melanii Trump.

Obiektywnie patrząc, nie ma w tym zachowaniu nic niestosownego. Wiele relacji w mediach pomija fakt, że ostatecznie polska Pierwsza Dama podała Trumpowi rękę, ale w drugiej kolejności, co było zresztą podyktowane zasadami savoir-vivre'u. Zgodnie z nimi w pierwszej kolejności podaje się dłoń kobiecie, potem mężczyźnie. Sęk w tym, że jej gest był wyraźnie nie w smak Trumpowi, co można wnioskować po jego minie.

Agata Duda, Donald TrumpAgata Duda, Donald Trump Twitter.com/georgebowden

Nie jest pewne, czy [Agata Duda - przyp. red] po prostu nie zauważyła wyciągniętej dłoni Trumpa, ale nagranie nie jest pochlebne dla amerykańskiego prezydenta - komentuje NYmag.com.

Na Twitterze dominują opinie, że tym gestem Agata Duda poniżyła Trumpa

Żona polskiego prezydenta poniżyła Donalda Trumpa.
Miło popatrzeć, jak kobieta szanuje kobietę.
Kiedy jesteś w Unii Europejskiej, nie zadzieraj z Polską, nawet jeśli jesteś Donaldem Trumpem.

Time.com przypomina, że to nie pierwszy raz, kiedy moment wymiany uścisku dłoni Donalda Trumpa z dygnitarzem innego państwa stał się viralem. Swego czasu internet wyśmiewał m.in. zdjęcie na którym kanadyjski premier Justin Trudeau wygląda, jakby miał duże wątpliwości, czy powinien wymienić uścisk dłoni z Trumpem.

Justin Trudeau, Donald TrumpJustin Trudeau, Donald Trump EAST NEWS

Czy Agata Duda też je miała? To wie tylko ona, ale bez względu na intencje Pierwszej Damy, dla słynącego ze swoich szowinistycznych zachowań amerykańskiego prezydenta, taki gest stanowił obrazę.

Zobacz wideo

WJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.