Eurowizja 2017. Kasia Moś wyśpiewała nam finał! A inni? Wzruszająca Blanche z Belgii i kapitalny Portugalczyk

Eurowizja 2017. Kasia Moś w finale! Jej piosenka "Flashlight" zachwyciła publiczność. Ale miała mocną konkurencję.

Eurowizja 2017. Pierwszy z dwóch półfinałów za nami. Ten bardziej emocjonujący, ponieważ występowała w nim polska uczestniczka, Kasia Moś. Nauczeni doświadczeniem sprzed lat wysyłamy teraz na festiwal piosenki, które nie są nazbyt pretensjonalne jak na gusta odbiorców, za to świetnie wpisują się w eurowizyjny klimat. Taka też była piosenka "Flashlight", którą Moś zaśpiewała mocnym, niskim głosem, który ma prawo zapaść w pamięć równie mocno, co wyśpiewana przez nią melodia.

Jeżeli dodamy do tego, że nasza reprezentantka nie była do końca zdrowa i na scenę wyszła na antybiotykach, to śmiało można powiedzieć, że sukces został wywalczony z dużym poświęceniem.

Kasia dała z siebie wszystko. Bardzo mocno to zabrzmiało, czekamy na wyniki z uśmiechem - podsumowujący jej występ Artur Orzech był pewny swego, a i my raczej nie martwiliśmy się o miejsce w finale.

Czy jednak Kasia Moś wyśpiewa nam w sobotę przyzwoity wynik, to się dopiero przekonamy, konkurencja jest bowiem mocna. Było to widać (a raczej słychać) po wykonawcach, którzy dzisiaj również zakwalifikowali się do finału.

 

Blanche z Belgii

Na przykład reprezentantka Belgii, Blanche. Mówi się o niej, że ma "łzy w głosie". Zresztą na scenie też wygląda, jakby była jednym, wielkim płaczem. Zaśpiewała "City Lights" i doprawdy, była to piosenka, przy której można spędzić sentymentalny wieczór z dziewczyną, ale także opłakiwać utraconą miłość. Takie piosenki lubimy, bo znamy je z list przebojów i dyskotek.

 

Salvador Sobral z Belgii

Widzieliście jego dłonie, jego gesty? Salvador Sobral z Portugalii podczas śpiewania wygląda jakby był w swoim świecie i z tymi lekko niezbornymi ruchami przypomina nieco Joe Cockera, choć wokalnie to oczywiście zupełnie inny świat. Przyglądanie mu się jest na tyle fascynujące, że chwilami niemal zapominamy o jego wspaniałym głosie z wdziękiem radzącym sobie ze skomplikowaną linią melodyczną utworu "Amar Pelos Dois", którym zaczarował eurowizyjną publiczność, a niektórych może i wprawił w stan sennego odrętwienia.

Takie trochę ruchy jakiejś spłoszonej sarenki. Fantastyczny występ - podsumował jego występ Orzech.
 

Właściwie to każdy z zakwalifikowanych do finału artystów zasłużył sobie na awans. Może nie tyle dlatego, że trafiły tam piosenki specjalnie wybitne, ale ich poziom był na tyle wyrównany, że ten, kto miał się dostać, raczej z góry wiedział, że się dostanie, a pozostali mieli tylko nadzieję. Prawdziwa bitwa czeka nas w sobotę.

JZ

Więcej o:
Komentarze (69)
Eurowizja 2017. Kasia Moś wyśpiewała nam finał! A inni? Wzruszająca Blanche z Belgii i kapitalny Portugalczyk
Zaloguj się
 • pawelekok

  Oceniono 55 razy 43

  Powinni wysłać pieosenkę Ojciec Tadeusz jak Prometeusz

 • pawelekok

  Oceniono 40 razy 26

  Będzie jak zwykle ciężko. Eurowizja, oprócz schlebiania w proste, co wcale nie musi być złe, gusty prostych ludzi, kieruje się przy głosowaniu polityką. Sąsiedzi i sojusznicy głosują na siebie, a my nie mamy żadnych, bo od stuleci jesteśmy ze skłóceni ze wszystkimi sąsiadami i nie potrafimy się z nikim związać na trwałe sojuszem i wszystkim albo tłumaczymy jak to nas wszyscy złośliwie i niesprawiedliwie gnoją, czego nikt normalny nie ma ochoty słuchać, albo, co gorsza tłumaczymy im, że jesteśmy od nich lepsi, a to już wkrwia (tak było w przypadku Słowianek).

  Edyta Górniak miała okazję zabłysnąć, kiedy dopiero się pokazaliśmy w Eurowizji i mieli jeszcze do nas sympatię jako tych, co przyczynili się do upadku Muru Berlińskiego, ofiar system. To było zanim nas lepiej poznali i znielubili i zapomnieli zasług. Inna sprawa, że ona wtedy była naprawdę świetna i nigdy nie wystawiliśmy porównywalnego klasą zawodnika. Moim zdaniem przegrała bo była za dobra.

 • Gość: WstydMiZaWas

  Oceniono 33 razy 23

  Z żalem się patrzy na te komentarze. Ludzie, którzy są zadowoleni tylko wtedy kiedy ich rodacy przegrywają albo coś tracą. Jesteście zarazą społeczeństwa. Kobieta piękna, głos anielski, a wy dalej chowajcie się po jaskiniach pisząc nienawistne komentarze. Serio, spójrzcie czasem w lustro i przemyślcie swoje zachowanie. To tak ogółem, nawet nie w kontekście tego artykułu.

 • Gość: Papa_Swin

  Oceniono 30 razy 18

  Ale zaraz PiSowi skoczą słupki poparcia, że taką piękną Kasię tam wysłał i jeszcze do finału weszła jak jakiś Juventus.

 • Gość: Gosc

  Oceniono 18 razy 12

  Pan/pani JZ, czyli autor/autorka tego artykułu powinien zacząć swoją karierę dziennikarska od pisania zdaniami prostymi. W zdaniach złożonych pogubił się i wyszedł uroczy bełkot.

 • Gość: Pozdrawiam hejtujących ;)

  Oceniono 16 razy 8

  Do wszystkich komentujących negatywnie, okej może wam się nie podobać ale Kasia nas reprezentuje, robi świetną robotę, jak widać z efektem a wy tylko gnoicie, może by tak kibicować trochę poczucia patriotyzmu.... po takich komentarzach widać poziom osób czytających ten portal, chcielibyście żeby ktoś tak komentowal wasze starania?

 • cucurucu

  Oceniono 47 razy 7

  Stek bzdur bo ani konkurencja nie byla silna ani jej spiewanie nie bylo fajne. Posumowujac, impreza niskich lotow

 • Gość: kiwi

  Oceniono 16 razy 6

  Dlaczego Beata Kempa nie wykonała psalmu??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX