Małgorzata Kożuchowska wspomina Witolda Pyrkosza. Pokazała wspólne zdjęcie: Taki zostaniesz na zawsze w moim sercu

Witold Pyrkosz nie żyje. Zmarł w wieku 90. lat. Małgorzata Kożuchowska wspomniała ciepło kolegę z planu "M jak miłość" na swoim Facebooku.

Witold Pyrkosz ostatnie lata swojej kariery spędził na planie serialu "M jak miłość". Małgorzata Kożuchowska blisko współpracowała z nim przez 11 lat. W dniu, w którym produkcja serialu ogłosiła wiadomość o śmierci Pyrkosza, aktorka na swoim Facebooku podzieliła się wspomnieniem o zmarłym:

Witku kochany! Taki zostaniesz na zawsze w moim sercu i pamięci. Uśmiechnięty, szczęśliwy, pełen energii. Do zobaczenia - napisała Kożuchowska.

Informację o śmierci aktora przekazała opinii publicznej produkcja "M jak miłość" za pomocą Facebooka w sobotę rano:

Odszedł cudowny Człowiek, nasz wspaniały Mistrz i wielki Przyjaciel. A wraz z nim odeszła cząstka każdego z nas... Pozostaje ogromna pustka, nieopisany smutek i żal. Dziękujemy Ci Witku za każdą piękną chwilę. Będziemy bardzo tęsknić i nigdy nie zapomnimy.

Pyrkosz zadebiutował w 1955 roku w kieleckim teatrze im. Stefana Żeromskiego. Popularność przyniosły mu rolę w filmach (m.in. "Bez znieczulenia" Andrzeja Wajdy") i serialach ("Janosik", "M jak Miłość"). W tym ostatnim od 2010 roku wcielał się w postać Lucjana Mostowiaka.

ZI

Więcej o: