Eurowizja 2017. Uczestniczce z Rosji zakazano wjazdu na Ukrainę! Mocna odpowiedź Moskwy: Nie mamy innego wyboru

Eurowizja 2017. Julia Samojłowa z Rosji nie zaśpiewa w finale. Moskwa już ma przygotowaną odpowiedź.

Eurowizja 2017. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zablokowała możliwość wystąpienia rosyjskiej reprezentantki, Julii Samojłowej, podczas majowego finału festiwalu w Kijowie. Jako powód podaje się poparcie, jakiego udzieliła dla aneksji Krymu przez Rosję oraz koncerty, jakie zagrała tam w czerwcu 2015 roku. Było to złamaniem ukraińskiego prawa.

Dokument o zakazie wjazdu już przygotowano - powiedział Wacław Hrycak, szef SBU.

Kreml gotową odpowiedź miał już wcześniej, kiedy w Kijowie "rozważano" dopiero sankcje wobec piosenkarki.

Nie chciałbym, żeby doszło do tej decyzji, jest ona zbyt absurdalna. Ale jeśli jednak zostanie podjęta, Rosja będzie bojkotować konkurs, nie pozostawia się nam innego wyboru i po prostu zapędza w kozi róg - ogłosił rosyjski senator Oleg Morozow.

Dodał też, że Rosja nie zamierza wystawiać do konkursu innej uczestniczki.

Zmiana reprezentanta pod wpływem tej szalonej decyzji byłaby przyznaniem się do klęski.

Jego słowa potwierdza rzecznik prasowy prezydenta Putina, Dmitrij Pieskow.

Mamy swojego kandydata, który został wybrany, i mamy nadzieję, że rosyjska wykonawczyni będzie mogła reprezentować nasz kraj na tym międzynarodowym konkursie - oznajmił w wypowiedzi cytowanej przez Ria Novosti.

To wypowiedzi sprzed ogłoszenia przez rząd ukraiński decyzji dotyczącej Julii Samojłowej. Na razie nie wiadomo, czy strona rosyjska podtrzyma swoje stanowisko w tej sprawie.

Julia Samojłowa to 28-letnia piosenkarka, która od dziecka ma I stopień niepełnosprawności i porusza się na wózku inwalidzkim. Na Eurowizji miała zaśpiewać po angielsku "Flame Is Burning". Półfinały festiwalu odbędą się 9 i 11 maja, wielki finał natomiast 13 maja. Polskę reprezentować będzie Kasia Moś z piosenką "Flashlight".

Kasia Moś nie ma szans na Eurowizji? Zobaczcie, co piszą o niej media i fani z zagranicy. "Ma ładny głos, ale..."

JZ

Więcej o:
Komentarze (85)
Eurowizja 2017. Uczestniczce z Rosji zakazano wjazdu na Ukrainę! Mocna odpowiedź Moskwy: Nie mamy innego wyboru
Zaloguj się
 • Gość: rosielhoznadzor

  Oceniono 56 razy 18

  Eurowizja to jest wyjątkowe żałosne widowisko z wielu powodów. wydaje mi się że lepiej jest tam nie być.

 • el.commendante

  Oceniono 53 razy 17

  Nawet hitlerowskie Niemcy w 1936 roku podczas olimpiady w Berlinie nie zakazywali przyjazdu sportowcom czarnoskórym czy żydowskim. Dno jakie sięga banderowska Ukraina nie dziwi, dziwi że organizatorzy Eurowizji nie reagują na faszystowskie postępowania reżimu w Kijowie i zabranianie uczestnictwa piosenkarce tylko za to że jest Rosjanką.

 • jurekwy

  Oceniono 66 razy 14

  Ta Rosjanka to nie gość, ale uczestnik konkursu. To tak jakby Korea wybierała sobie kto będzie, a kto nie na organizowanych u nich igrzyskach olimpijskich. To nie Ukraina zaprasza tylko organizuje festiwal i nic jej do tego kogo deleguje dany kraj. Jak tego nie kumasz to mi ciebie żal. Twoje fobie świadczą o tobie, przydałaby się porada psychologa chociaż przy zaawansowanym stadium niezbędne jest leczenie psychiatryczne.,

 • wujek_extrema

  Oceniono 40 razy 12

  zenujace zachowanie Ukrainy. Wstyd i dziecinada

 • ferdkiepski

  Oceniono 35 razy 11

  Najwyższy Czas ZBOJKOTOWAĆ Eurowizję !!!

 • sorrry

  Oceniono 17 razy 9

  Przede wszystkim to chory pomysł powierzać organizację tego konkursu pseudokrajowi, który codziennie strzela do ludzi, których rzekomo uważa za swoich obywateli, stawia pomniki nazistom i ludobójcom, utrzymuje jednostki wojskowe używające nazistowskich emblematów, czci rocznice i wydarzenia związane z działalnością jednostek SS, gdzie na porządku dziennym są marsze i demonstracje w mundurach nazistowskich formacji, gdzie 100 osób zawłaszczyło 90 procent majątku, gdzie korupcja sięga Himalajów, gdzie hasają uzbrojone bandy nad którym tzw. rząd nie ma żadnej kontroli a którego jedyną zasługą jest to, że od ponad dwóch lat udaje, że toczy wojnę z Rosją, chociaż utrzymuje z nią stosunki dyplomatyczne, prowadzi interesy, prezydent ma tam fabryki i płaci podatki a kilka milionów mieszkańców wyjechało tam za pracą:)

 • wiesscar

  Oceniono 29 razy 9

  Polska powinna posłać dziecko Kresowian które wykona piękna pieśń o polskich ofiarach ludobójstwa dokonanego przez banderowców.
  Nie umiemy Polacy wykorzystać szansy która dała nam Opatrzność.

 • Gość: Autor

  Oceniono 37 razy 9

  Tak to banderowcom dawać konkursy międzynarodowe.
  To teraz może Rosja zakaże wjazdu reprezentacji Ukrainy na MŚ?

 • Gość: js

  Oceniono 20 razy 8

  Potwierdzają się stereotypy. Banderowcy to faszyści, a faszyści nie lubią niepełnosprawnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX