Adam Nawałka to ojciec sukcesu na Euro. A kiedyś? "W PRL był bożyszczem"! Imprezy z Rodowicz, kobiety i...

Adam Nawałka w 2015 roku trafił na listę najlepiej ubranych Polaków magazynu "Playboy". Nienagannym stylem zwraca uwagę również na tegorocznym Euro. Coraz więcej kibiców, zwłaszcza płci żeńskiej, zaczęło interesować się bardziej prywatną stroną trenera. Jak się okazuje, jego przeszłość jest niezwykle barwna.

Według nośnego stereotypu kobiety oglądają piłkę tylko po to, aby popatrzeć na przystojnych piłkarzy. Na wstępie więc zadam mu kłam. Nie tylko! A co z trenerami? Ich, co prawda, widać rzadziej, ale dlatego tym większą siłę rażenia ma na przykład taki dziki Zinedine Zidane, czy elegancki Pep Guardiola. Jeżeli nie wiecie, o kim mowa, koniecznie zajrzyjcie na Google Images, jednak jestem przekonana, że jednego  przystojnego trenera nie trzeba Wam przedstawiać. Przecież kojarzycie nazwisko Adama Nawałki, prawda?

Adam Nawałka to przystojny mężczyzna. Nie tyle jest to moja własna opinia, co raczej wniosek płynący z rozmów z kobietami, które nawet jeśli do tej pory na hasło "piłka nożna" reagowały ziewnięciem, to na dźwięk jego nazwiska dostają przyjemnych rumieńców. Fora internetowe, Facebook, komentarze w sieci - wszędzie można znaleźć pełno komplementów pod adresem polskiego trenera.

"Uroda przekuwa się na sukcesy", "przystojna twarz, ładne włosy, twardy gość ", "wygląda świetnie i jakie ładne, wybielone ząbki ma" - piszą internautki. Po Franciszku Smudzie i jego nieśmiertelnym dresie z prawdziwą ekstazą powitałyśmy zadbanego (ale po męsku), dobrze ubranego, wysportowanego Adama Nawałkę.

Uważam, że Adam Nawałka w roli selekcjonera reprezentacji Polski to dobry wybór. To przystojny, zadbany mężczyzna - mówiła dla Orange sport/x-news Natalia Siwiec.

Z "Miss Euro 2012" zgadzają się internautki, których ewidentnie zainteresowała nie tylko myśl taktyczna szkoleniowca.

Wyniki wyszukiwania w GoogleWyniki wyszukiwania w Google Screen z Google.com Screen z Google.com

Też jesteście ciekawi, jak Adam Nawałka wyglądał w młodości?

<< ZOBACZ, JAK ZMIENIAŁ SIĘ ADAM NAWAŁKA >>

W tym momencie mam nadzieję, że staje się jasne, skąd porównanie do Ronaldo . Podobnie jak dziś Cristiano, Nawałka w latach 70. sprawiał, że Polkom (i nie tylko) miękły kolana.

Adam był niesamowicie przystojnym chłopakiem. Dziewczyny za nim szalały, ale nie miały szans, bo on swoją żonę zna już 40 lat. Tyle, że Nawałka podobał się nie tylko kobietom, ale... też facetom! My widzieliśmy, jak na niego patrzą i w końcu bodaj Staszek Gonet go zagadnął: "Adam, a czy ty nie jesteś czasem ciepły"? Chodziło o kochających inaczej. Ale zaręczam, że jeśli chodzi o Nawałkę, to nic z tych rzeczy! - wspominał Andrzej Iwan w rozmowie z Se.pl

To pociągające spojrzenie zahipnotyzowało też podobno Henryka Loskę, wówczas wiceprezesa PZPN. Ojciec Grażyny Torbickiej w głowie już widział swoją córkę ze zdolnym piłkarzem na ślubnym kobiercu. Ostatecznie ze swatów nic nie wyszło. Nawałka serce oddał bowiem już w liceum bezpowrotnie "Kaśce o czarującym uśmiechu", która od 40 lat nosi  nazwisko Nawałka.

On miał w sobie coś, czego nie da się nazwać - mówi "Rewii" Katarzyna Nawałka, żona trenera. - Od razu wiedziałam, że jest to kandydat na męża.
Zobacz wideo

Jednak jak najlepiej pokazuje przykład Cristiano, naturalna uroda to jedno, a to, co się z nią potem robi to drugie. Nawałka podobnie jak Ronaldo też dba o urodę (choć pewnie z nieco mniejszym pietyzmem) i dbał też za młodu, co w surowej rzeczywistości PRL było  wręcz ekstrawagancją.

Te wszystkie "manicury", "pedicury", fryzura. Uwielbiał masaże, zawsze wychodził z nich ostatni, bardzo zdrowo się odżywiał, od alkoholu stronił - mówił dalej o Nawałce Andrzej Iwan w rozmowie z Se.pl.
embed

Uroda szła w parze z talentem, co dodatkowo przysparzało Nawałce popularności.

Nawałka był wtedy bożyszczem. Młody, piękny, utalentowany. W 1978 roku, kiedy zagrał na mundialu w Argentynie, miał niecałe 21 lat! No, a potem odbywał się zlot młodzieży socjalistycznej na Kubie. Nasze władze partyjne chciały się kimś pochwalić i do delegacji dołączyły Nawałkę. Szefem wyjazdu był Aleksander Kwaśniewski - wspominał Andrzej Iwan w rozmowie z Se.pl

Po Mundialu wybrano go do jedenastki świata zawodników młodego pokolenia. Był królem życia. Zagraniczne wyjazdy, popularność, imprezy z największymi ówczesnymi gwiazdami (Hermaszewski, Rodowicz), no i też ciągle grał.

Grał bez przerwy, w rozmaitych drużynach, w meczach ważnych i nieważnych. Było to dla niego za dużo i nogi mu nie wytrzymały. W ciągu kilku sezonów przeszedł 8 operacji prawego kolana. Jego kariera reprezentacyjna skończyła się zaledwie po trzech latach od debiutu. Miał wtedy tylko 22 lata - pisze w pisze w książce "Moja historia futbolu" Stefan Szczepłek.

Ciągle kontuzje przekreśliły jego karierę.

Nasza medycyna nie była wtedy na najlepszym poziomie, no i mój organizm nie był odporny na wielkie obciążenia. Miałem 16-17 lat, grałem wszystko i dla wszystkich. Toczyło się, jak się toczyło, ale jestem zadowolony z tego, co osiągnąłem. Nie czuję żalu. Tak, z pewnością walka z kontuzjami nauczyła mnie wytrwałości i teraz to procentuje - wspominał Nawałka w rozmowie z portalem Nasze Miasto. - (...)Niespełnienie? Nie wracam do tego. Lubię powspominać te czasy, ale tylko raz na dziesięć lat, ze starymi kolegami, przy dobrej kawie i lampce wina.

W połowie lat 80. Nawałka - już nie jako gwiazda futbolu - wyjechał do USA. Tam pracował  przy ścinaniu drzew nad liniami kolejowymi  i energetycznymi (niestety nie ma zdjęć Nawałki w wersji drwaloseksualnej, musi Wam wystarczy wyobraźnia), podczas gdy żona sprzątała domy. Potem wrócił do Polski i handlował trabantami, z silnikiem Volkswagena, kosmetykami, pomagał żonie prowadzić sklep z ubraniami. Jednak Nawałka nie urodził się, aby sprzedawać spodnie. Jego serce biło dla piłki nożnej. Za darmo trenował wiejskie drużyny, zamiast nabijać towar na kasę. W 1995 skończył szkołę trenerską i już jako pełnoprawny trener rozpoczął karierę. Największym sukcesem był oczywiście angaż na selekcjonera reprezentacji narodowej. Miał wziąć wówczas żonę na kolację przy winie, pocałować ją w rękę i delikatnie zakomunikować, że teraz będzie nieco rzadziej bywał w domu.

Adam Nawałka memAdam Nawałka mem Demotywatory.pl Demotywatory.pl

Resztę historii już znamy, a w myślach dopisujemy spektakularny finał. DO BOJU POLSKO!

Zuzanna Iwińska

Więcej o: