Honey po raz pierwszy opowiedziała o chorobie mamy. "Jak dobrze, że mamy to już za sobą"

Honorata Skarbek dopiero po 8 latach zdecydowała się przyznać, że choruje na białaczkę. Teraz ujawniła, że raka pokonała jej mama.

Informację o tym, że jej mama uporała się z chorobą, Honorata Skarbek podała podała niedawno na swoim blogu , gdy podsumowywała miniony rok. To był złośliwy nowotwór piersi, a walka z nim trwała 2 lata. Jak przyznała piosenkarka, nie mówiła o tym wcześniej, nie chcąc wzbudzać nieprzyjemnej sensacji.

Jestem z niej dumna najbardziej na świecie i jest moim wzorem do naśladowania pod względem siły, motywacji, wytrzymałości i niekończącego się uśmiechu  na twarzy. Przeszła najmocniejszą chemioterapię, radioterapię oraz mastektomię i jest zwyciężczynią na złoty medal w każdej kategorii - pisała o chorobie mamy.

Kiedy półtora roku temu Skarbek wystąpiła na jednym z festiwali w koszulce z napisem "kocham Cię mamusiu", to był właśnie gest miłości i wsparcia dla mamy, która była wtedy po pierwszej chemioterapii.

Prosto ze szpitala poleciałam na występ, żeby zaraz po nim wrócić. Jak dobrze, że mamy to już wszystko za sobą. Nigdy nie straciliśmy nadziei i wiary nawet na moment, a każda możliwa sekunda była wypełniona uśmiechem, miłością i wsparciem - kontynuowała notatkę na blogu.

Honorata Skarbek z rodzinąHonorata Skarbek z rodziną Screen z Honorata-Skarbek.com Screen z Honorata-Skarbek.com

Rozliczając się z ubiegłym rokiem, Skarbek napisała też, że zakończyła wtedy wieloletni związek "z powodów, których nie poruszę publicznie. Jeszcze nigdy nie miałam tak rozszarpanego serca, które desperacko próbowałam sklejać na własną rękę".

Znalazły się tam też zdjęcia domu, który buduje od maja i który udało się już doprowadzić do stanu surowego zamkniętego. Jest z niego niemal tak dumna i zadowolona, jak z nagranej w 2014 roku płyty. Sama o wszystko zabiegała, sama nadzorowała budowę i sama ją sfinansowała.

Mój tato do tej pory patrzy na to wszystko z niedowierzaniem, że jego 22-letnia córka za swoje własne zarobione pieniądze zbudowała dom. Tak dla jasności, jedyne w czym finansowo wsparli mnie rodzice czy ktokolwiek inny w tym projekcie, to pieniądze na drzwi wejściowe do domu - napisała z dumą.

Piosenkarka skrupulatnie dokumentowała postępy prac budowlanych.

Honorata Skarbek, HoneyHonorata Skarbek, Honey Screen z Honorata-Skarbek.com Screen z Honorata-Skarbek.com

To faktycznie imponujące osiągniecie jak na kogoś w tak młodym wieku. Honorata Skarbek przyznaje, że jest uparta, a postawione sobie zadania realizuje do końca, jakkolwiek by były trudne.

Patrzę w przyszłość mocno zamyślona, a horyzont nieco się zeszklił, ale to szczęście, radość i lekka nutka ekscytacji. Dziękuję za 2014, jestem gotowa na 2015, bądź dla mnie dobry - kończy notatkę Skarbek.
Zobacz wideo

alex

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.