"Taniec z gwiazdami": Znamy kolejnego uczestnika! W przeszłości uległ wypadkowi: "Moja noga była zerwana prawie całkowicie"

"Taniec z gwiazdami" wraca na antenę Polsatu z jedenastą edycją już na wiosnę. Właśnie poznaliśmy kolejnego uczestnika, który powalczy o Kryształową Kulę. To Sylwester Wilk - sportowiec i trener personalny.

Do grona gwiazd, które wystąpią w nowej edycji "Tańca z gwiazdami" dołączy trener personalny Sylwester Wilk. Widzowie mogli go poznać w programie "Ninja Warrior" emitowanym w stacji Polsat.

"Taniec z gwiazdami": Sylwester Wilk powalczy o Kryształową Kulę

Sylwester Wilk tuż po emisji programu "Ninja Warrior" uległ bardzo poważnemu wypadkowi, do którego doszło, gdy jechał motorem. W wyniku dramatycznego zdarzenia stracił nogę. O całej sytuacji opowiedział wówczas swoim fanom na instagramowym profilu, nie szczędząc szczegółów:

Wypadek miał miejsce na Warszawskiej Tamce, nad Wisłą w okolicy Centrum Nauki Kopernik […]. Niestety, pamiętam cały wypadek. Moment uderzenia. Koziołkowanie po ulicy. Motocykl przelatujący nad głową. Pierwszą rzeczą, jaką zobaczyłem, była moja noga. Zerwana prawie całkowicie na wysokości stawu skokowego. Dalej był już tylko krzyk i wołanie o pomoc.

Damian Kordas o zwycięstwie w „Tańcu z Gwiazdami”

Zobacz wideo

Amputacja nogi nie zatrzymała jednak sportowca w spełnianiu swoich marzeń. Po kilku miesiącach wrócił do treningów, a teraz przyszedł czas na jego udział w "Tańcu z gwiazdami". Występ w programie traktuje jak kolejne wyzwanie. Sylwester chce w ten sposób dodać innym osobom, które znalazły się w podobnej sytuacji, otuchy i odwagi:

Prawdziwy Wojownik. Urodzony sportowiec! Po Jego świetnym starcie w programie Ninja Warrior stracił nogę w wypadku motocyklowym. Ma założoną sportową protezę i przygotowuje się właśnie do startu w igrzyskach paraolimpijskich w Paryżu. Ale najpierw sprawdzi się na naszym parkiecie. - czytamy na oficjalnym profilu programu.

W najbliższym czasie przekonany się, czy okaże się prawdziwym wojownikiem w tańcu. Trzymacie za niego kciuki?

BO

Więcej o: