Milionerzy. Który z prezydentów zginął patrząc na "Szron"? Pytanie za pół miliona złotych nie do przejścia

Który z prezydentów zginął patrząc na "Szron"? Poprawna odpowiedź na takie pytanie dawała uczestniczce aż pół miliona złotych wygranej. Łatwo nie było.

Niby tylko 12 poprawnych odpowiedzi dzieli każdego gracza od miliona złotych w programie "Milionerzy", ale kiedy na swojej drodze trafia się na takie pytanie, to można się tylko złapać za głowę.

Który z prezydentów zginął, patrząc na "Szron"?

Tradycyjnie pojawiły się cztery możliwe odpowiedzi, z których tylko jedna była poprawna.

  • A - Gabriel Narutowicz
  • B - John F. Kennedy
  • C - Abraham Lincoln
  • D - Ryszard Kaczorowski

Wymienieni prezydenci rzeczywiście zginęli tragicznie, co sugeruje pytanie. Jednak tylko jeden z nich zginął w galerii sztuki - i jeśli to się wie, to poprawna odpowiedź jest już dość łatwa do wskazania. Uczestniczka wolała jednak nie ryzykować i zabrała zdobyte już pieniądze do domu - w sumie była to i tak niebagatelna suma 250 tys. złotych.

Który prezydent zginął, patrząc na "Szron"? Poprawna odpowiedź to Gabriel Narutowicz

Gabriel Narutowicz zginął w warszawskiej galerii sztuki Zachęta. Kiedy zamachowiec oddał trzy strzały, prezydent patrzył akurat na obraz Teodora Ziomka pt. "Szron", na którym uwieczniono piękny, zimowy krajobraz. Pora roku, do której doszło do zamachu, również była zimowa, bo Eligiusz Niewiadomski zastrzelił Gabriela Narutowicza 16 grudnia 1922 roku.

Więcej o: