Milionerzy. Pytanie o całun z bisioru sprawiło spory problem uczestnikowi. Publiczność była nieomylna

Milionerzy. Pytanie o całun z bisioru z Manoppello przysporzyło sporo trudu uczestnikowi 224 odcinka. A jaka jest prawidłowa odpowiedź?

W 224. odcinku programu "Milionerzy" Hubert Urbański zadał uczestniczce pytanie za pół miliona złotych. Brzmiało ono:

Całun z Manoppello wykonany jest z bisioru, czyli z czego?

  • A - z przędzy jedwabników
  • B - ze złota
  • C - z końskiego włosia
  • D - z wydzieliny małży

Prawidłowa odpowiedź: D

Uczestniczka wahała się pomiędzy A i D. Skorzystała więc z ostatniego koła i poprosiła o pomoc publiczność. Pomimo tego, że większość głosujących wskazała poprawną odpowiedź, uczestniczka nie zaryzykowała i zrezygnowała z gry. Wygrała 250 tys. złotych.

Milionerzy. Pani Judyta o krok od miliona!

224. odcinek programu "Milionerzy" zaczął się od kontynuacji walki o główną wygraną pani Judyty. W zeszłym tygodniu zakończyła ona grę wygrywając 75 tysięcy złotych. Pytanie o pędy rośliny, przypominające pastorały, dało jej szansę grania dalej. Pani Judyta poprawnie odpowiedziała, że chodzi o pędy paproci i dlatego też w poniedziałek rozpoczęła grę od pytania za 125 tysięcy złotych.

Niestety, nie została kolejną - trzecią - milionerką. Program "Milionerzy" do tej pory od początku emisji wyłonił zaledwie dwóch zwycięzców nagrody głównej - okrągłego miliona złotych. Jako pierwszy milionerem został Krzysztof Wójcik w 2010 roku. Aż kolejnych 8 lat trzeba było czekać na wygraną Marii Romanek.