"MasterChef Junior". Wpadka Michela Morana. "Przepraszam, mam kiepski wzrok i już się starzeję"

Michel Moran pomylił cukier z solą. Jak to się stało? To pozostanie jego słodką (nomen omen) tajemnicą. Tajemnicą pozostałaby też jego wpadka, gdyby nie zdradził go jeden z uczestników programu.

Michel Moran omal nie pogrążył jednego z uczestników, Kubę Tomaszczyka, kiedy dał mu sól zamiast cukru. Słone truskawki stanowczo nie komponowały się z przygotowywanym przez niego deserem, więc musiał truskawki po raz kolejny karmelizować. Na szczęście nie tylko wyrobił się w czasie, ale też zachwycił swoim daniem jury i przeszedł do dalszego etapu.

Młodzi uczestnicy dostali za zadanie przygotować deser. Kuba postanowił twórczo podejść do przepisu Anny Starmach na tort i zrobić go po swojemu. Danie nazwał "torcik Ani i Kuby". Prezentując torcik jurorce przyznał, że truskawki musiał robić drugi raz. Zapytany o powód nie miał szans na wypowiedzenie się, ponieważ stojący za plecami Anny Starmach Michel Moran skutecznie zachęcał go do powstrzymania się od zwierzeń.

Perfekcyjnie upieczony biszkopt, bardzo pulchny i dobrze wyrośnięty. Nie ma zakalca, nie jest za słodki, a zrobienie dobrego biszkoptu nie jest proste. I tym samym torcik Ani i Kuby jest lepszy, niż torcik tylko i wyłącznie Ani - skomplementowała deser Anna Starmach. - Chyba uczeń przerósł mistrza.

Jaki Michel Moran miał interes w tym, żeby Kuba zataił powód powtórnego karmelizowania truskawek? Anna Starmach była bardzo ciekawa.

To jest tajemnica między Jakub i mnie - Michel Moran miał jeszcze złudzenia, że tej tajemnicy uda się dotrzymać.
Truskawki zostały przesolone - Kuba jednak postanowił zdradzić Annie Starmach całą prawdę.

Co miał z tym wspólnego Michel Moran? Wszystko.

Michel podszedł do mnie i już dawałem na patelnię te truskaweczki, i wtedy Michel dosypał mi coś białego, chociaż myślałem, że to cukier, ale to niestety była sól. Zorientowałem się, jak już było zrobione. Wyrzuciłem do kosza i zrobiłem nowe, z cukrem - wyjaśnił potem Kuba.

Co na to Michel Moran? Nie miał wyjścia, przyznał się i przeprosił Kubę.

Wiesz co, zrezygnuję przez ciebie, już nie mam pracy tutaj. Masz robić deser i mówisz, że Michel dał sól, ale dobrze, że reagowałeś i przepraszam. Z daleka mam kiepski wzrok i już się starzeję.
Nic się nie stało, mistrzom też się zdarza - pocieszył go Kuba.

Sprawa przesolonych truskawek wróciła kilkanaście minut później jako powód do żartów z Michela Morana. Jedna z uczestniczek nie mogła się zdecydować czy woli mniej czy bardziej słodkie desery. Podkreśliła jednak, że nie lubi słonych.

Słonych nikt nie lubi - roześmiał się Mateusz Gessler. - Tylko Michel lubi - dodał.
Słuchajcie... oddaję fartucha - szepnął zrezygnowany Michel Moran.

Wpadkę Michela Morana skomentowali też internauci na oficjalnym profilu programu na Facebooku.

Michel jest najlepszy,uwielbiam go. Zawsze coś wymyśli.
Michel to ty lepiej herbaty nie rób, nikt chyba nie lubi słonej herbaty Tak samo jak truskawek.
Michel wpadł jak śliwka w kompot - pisali.

Nie śliwka, a truskawka, ale mniejsza o szczegóły. Najważniejsze, że Kuba zachował przytomność umysłu i udało mu się, pomimo przeszkód, stworzyć udany deser na miarę awansu. No i że Michel Moran nie musiał oddawać fartucha.

Michel MoranMichel Moran internet internet

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

Więcej o: