Eurowizja: Znamy polskich kandydatów

Zobacz, kto się dostał. Kto ma szansę nas reprezentować? Głosuj w sondażu.

Polskie preselekcje do Eurowizji

Seriws Eurowizja.info opublikował listę 5 polskich wykonawców, którzy dostali się do finału polskich preselekcji tego konkursu. Niestety, tylko czwórka powalczy o możliwość wyjazdu na finał Eurowizji. Dlaczego? O tym w dalszej części naszego eurowizyjnego fotostory.

 

Na zdjęciu Lena - tegoroczna zwyciężczyni Eurowizji. Dzięki niej finał w 2011 roku odbędzie się w Niemczech.

 

Kto wygrał Eurowizję 2010?

Mateusz Krautwust Mateusz Krautwust Kapif

The Positive "Control"

Ten zespół możecie kojarzyć dzięki muzycznemu show "Fabryka Gwiazd". Udział w nim brał wokalista grupy Mateusz Krautwust. Niestety, grupa odpadła z konkursu Eurowizji. Ich piosenka "Control" była wykonywana publicznie już 7 miesięcy temu. Regulamin przewiduje, że w takim wypadku piosenka nie może brać udziału w finale polskich preselekcji.

 

Mateusz zasłynął także jako skandalista. Podczas gali KSW wykonała hymn Stanów Zjednoczonych. Niestety, zapomniał tekstu.

 

Skandaliczne wykonanie hymnu USA na gali KSW. Wideo

Magdalena Tul Magdalena Tul myspace.com

Magdalena Tul "Jestem"

Pierwszą z czterech artystów, którzy mają szansę reprezentować Polskę w Berlinie na finale Eurowizji jest Magdalena Tul. Magdalena urodziła się w Gdańsku i ma 30 lat. Jest wokalistką i aktorką. W wieku 19 lat przyjechała do Warszawy, gdzie dostała angaż w Teatrze Muzycznym "Buffo".

 

Dziś z utworem "Jestem" chce zawojować Europę. Na razie musi spodobać się polskim słuchaczom podczas preselekcji w Warszawie.

Anna Gogola - wczoraj i dziś Anna Gogola - wczoraj i dziś MamTalent.plejada.pl,YouTube.com

Anna Gogola "Ktoś taki jak ty"

Annę Gogolę znamy dobrze z show "Mam Talent". Wtedy o głosie Gogoli Kuba Wojewódzki mówił "Masz głos jakbyś połknęła gwoździe". Rockowy i charyzmatyczny wokal spodobał się widzom. Pierwszego wywiadu Ania udzieliła wtedy nam, serwisowi Plotek.pl.

 

Anna Gogola wraca na scenę z kawałkiem "Ktoś taki jak Ty". Nie jest to rockowa ballada, a danceowa przytupanka. Ale jak zarzekała się wokalistka na swojej oficjalnej stronie, utwór ten został skomponowany specjalnie na Eurowizję i jest jednorazową przygodą z muzyką chodnikową. Trzymamy za słowo.

 

Ania Gogola z "Mam talent" śpiewa disco. Wideo

Ania Gogola tłumaczy się z przeboju disco

Zespól Roan zagra w Sylwestra na elbląskim bulwarze Zespól Roan zagra w Sylwestra na elbląskim bulwarze Kapif

Roan "Meybe"

Roan to zespół jednego przeboju. Rockowa kapela nagrała "Ten zimowy czas" w roku 1996 i praktycznie ich kariery zaczęła i skończyła się właśnie wtedy.

 

Dziś Roan zakwalifikował się do do polskich preselekcji do Eurowizji 2011. Nam się wydaje, że panowie chcą bardziej o sobie przypomnieć dzięki udziałowi w konkursie niż szczerze wystąpić w finale Eurowizji. Bo szczerze, to chyba nikt nie chce.

Zespół Shemoans Zespół Shemoans shemoans.pl

Shemoans "Supergirl"

Kto z was oglądał reality-show "Top Model. Zostań Modelką" ten kawałek będzie znał bardzo dobrze. "Supergirl" był wykorzystany w czołówce programu. Wpada w ucho być może dlatego, że melodia przypomina utwór Lady Gagi "Poker Face".

 

Kim jest Shemoans? To grupa młodych dziewczyn, które nie tylko śpiewają, ale także same komponują i grają na instrumentach takich jak gitary elektryczne. Dziewczyny, podobnie jak ich utwór są znane z telewizji. Występują w programie "Szymon Majewski Show" jako programowy band. Nazwa ich zespołu "Shemoans" ma się kojarzyć z Szymonem Majewskim. Produkt w każdym razie tvnowo-podobny.

 

Piosenka z czołówki "Top Model". Będzie HIT?

 


Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.