Rojek uczył WF-u, a Organek języka angielskiego. Jeden muzyk porzucił zawód nauczyciela z istotnego powodu

14 października swoje święto mają nauczyciele, pedagodzy, wykładowcy oraz wychowawcy. Okazuje się, że całkiem spore grono gwiazd mogłoby obchodzić ten dzień, gdyby lata temu nie zmieniło swojej drogi zawodowej. Co ciekawe, wśród aktorów wciąż nie brakuje takich, którzy wykładają na uczelniach. Sprawdźcie, które gwiazdy zrezygnowały z kariery w szkołach, a które wciąż chętnie uczą młodsze pokolenia.
Artur Rojek Artur Rojek KAPIF

Artur Rojek

Choć dziś Artur Rojek jest jednym z najpopularniejszych muzyków, to lata temu wiązał swoją przyszłość zawodową ze szkołą podstawową. Pracował w jednej ze szkół w Mysłowicach i był nauczycielem wychowania fizycznego. Na pewnym etapie udało mu się połączyć zarówno naukę w szkole, jak i pierwsze występy z grupą Myslovitz. W końcu jednak uznał, że trudno będzie mu pozostać autorytetem, podczas gdy śpiewa w kapeli. Do przemyśleń skłoniło go zachowanie jednego z uczniów, który przyszedł do niego do domu i spytał, czy... ma do sprzedania narkotyki.

Tomasz Organek Tomasz Organek KAPIF

Tomasz Organek

W szkole pracował także Tomasz Organek. Był nauczycielem angielskiego, ale szybko zrezygnował z tej pracy, bo mu nie odpowiadała. Przyznał, że brakowało mu cierpliwości. Obecnie jednak popiera walkę nauczycieli o lepsze zarobki.

Krzysztof Sokołowski Krzysztof Sokołowski Instagram/falkonowski/

Krzysztof Sokołowski

Innym muzykiem, który zrezygnował z pracy w szkole, jest Krzysztof Sokołowski z Nocnego Kochanka. Otwarcie przyznał w rozmowie z Wyborczą, że to pieniądze skłoniły go do zmiany zawodu.

Człowiek świeżo po studiach, chce stanąć na nogi, samemu się utrzymać, idzie pracować do szkoły i dostanie na rękę 2,3 tys. zł - sam tyle dostałem na początku. Jak młodzi ludzie mają traktować te wypłaty? Jako nagrodę pocieszenia? A z czegoś trzeba żyć, zapłacić rachunki, ratę kredytową. Idziesz do szkoły i dostajesz umowę na rok - który bank udzieli ci kredytu? Ja umowę na czas nieokreślony dostałem po dwóch, trzech latach - powiedział.

Artysta przyznał, że wciąż wśród jego znajomych są nauczyciele, którzy po latach pracy nie są w stanie związań końca z końcem. Nieustannie muszą dorabiać po godzinach.

Bogusław Linda Bogusław Linda KAPIF

Bogusław Linda

Tymczasem Bogusław Linda po latach aktorskiej kariery postanowił zostać współzałożycielem i wykładowcą Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Gabriela Muskała Gabriela Muskała KAPIF

Gabriela Muskała

Na podobną drogę zdecydowała się Gabriela Muskała. Na razie jest asystentką w Szkole Filmowej w Łodzi, jednej z najstarszych uczelni filmowych na świecie.

Sting Performs 'Message in a Bottle,' 'Englishman In New York,' and 'Fragile' | In My Room Sting Performs 'Message in a Bottle,' 'Englishman In New York,' and 'Fragile' | In My Room Youtube

Sting

Poza granicami naszego kraju również nie brakuje gwiazd, które pierwsze zawodowe kroki stawiały w szkołach. Wśród nich jest np. Sting, który pracował jako nauczyciel angielskiego oraz trener piłki nożnej w szkole podstawowej w Cramlington.

J.K. Rowling J.K. Rowling East News

J.K. Rowling

Nauczycielką była także J.K. Rowling, autorka kultowego już "Harry'ego Pottera". Pisarka ukończyła studia na wydziałach filologii francuskiej i klasycznej. Mieszkając w Porto, uczyła języka angielskiego.

Barack i Michelle Obama Barack i Michelle Obama Screen z YouTube - President And Mrs. Obama Address The Class of 2020

Barack Obama

Nawet Barack Obama, były prezydent USA, ma na swoim koncie pracę w szkolnictwie wyższym. Zanim zajął się polityką wykładał prawo konstytucyjne na Uniwersytecie Harvarda.

Więcej o: