Książę George ma 2 lata. Jego styl wydaje Wam się znajomy? Słusznie. Podobieństw między nim a księciem Williamem jest więcej niż myślicie

Książę George to najbardziej uroczy (naszym zdaniem) bobas świata i właśnie obchodzi 2 urodziny. Chłopiec przyszedł na świat 22 lipca 2013 roku w szpitalu St. Mary w Londynie - tym samym, co jego tata. Na tym jednak podobieństwa się nie kończą. Przypominamy chwile, gdy George wyglądał niemal identycznie jak książę William.
Księżna Diana, Książę Karol i książę William/ księżna Kate, książę William i książę George Księżna Diana, Książę Karol i książę William/ księżna Kate, książę William i książę George AP

Księżna Diana, Książę Karol i książę William w czerwcu 1982 roku oraz księżna Kate, książę William i książę George w lipcu 2013 roku

Książę George jest wychowywany w zdecydowanie w luźniejszej atmosferze niż książę William, ale jest jedna rzecz, która jest starannie przemyślana - to jego stroje, które nosi na wyjątkowe okazje. Zaczęło się już tuż po jego narodzinach, które miały miejsce 22 lipca 2013 roku. Księżna Kate i książę William na progu szpitala St. Mary w Londynie pokazali nowo narodzonego syna. Nie tylko on wyglądał jak swój tata 31 lat temu, ale o odpowiedni strój zadbała też jego mama. Księżna Kate i księżna Diana miały podobne niebieskie sukienki w białe grochy, a książę George i mały książę William zawinięci byli w łudząco podobne kocyki.

Po zdjęciach trudno rozpoznać charakter księcia George'a, ale na szczęście dużo zdradzają wypowiedzi jego taty i innych członków królewskiej rodziny.

Z pewnością ma dobre płuca, to na pewno. George jest bardzo głośny, ale oczywiście wciąż bardzo przystojny - zażartował William w wywiadzie, który przytacza Popsugar.com.

Płacz chłopca dał się też we znaki księciu Harry'emu.

Kiedy go zobaczyłem, zalewał się łzami, jak zapewne robią wszystkie dzieci. Ale to fantastyczne mieć kolejnego członka rodziny. Mam tylko nadzieję, że mój brat wie, jak drogie są moje usługi niańczenia - dodał.
Księżna Kate, książę George, księżna Diana, książę William. Księżna Kate, książę George, księżna Diana, książę William. Reuters/ East News

Księżna Diana i książę William w sierpniu 1982 roku i księżna Kate i książę George w październiku 2013 roku

Chrzest księcia George'a odbył się  23 października 2013 roku, zaś jego ojciec, książę William, został ochrzczony 4 sierpnia 1982 roku. Książę George miał na sobie replikę szaty chrzcielnej z 1841 roku, w której chrzest przyjęła księżniczka Wiktoria, córka królowej Wiktorii. Jego ojciec miał na sobie oryginał.

Oryginalna szata zrobiona w 1841 roku była noszona między innymi przez księcia Karola, księcia Williama i księcia Harry'ego, a dziś jest starannie konserwowana - czytamy na portalu "Daily Mail".

Książę William o złych nawykach kąpielowych swojego syna:

W tej chwili czas kąpieli jest dość bolesny, ale mamy nadzieję, że zakładanie maski do nurkowania go uspokoi - jego wypowiedź przytoczył Popsugar.com.
Książę William i księżna Diana w 1983 roku i książę George i księżna Kate w kwietniu 2014 roku Książę William i księżna Diana w 1983 roku i książę George i księżna Kate w kwietniu 2014 roku East News/ AP

Książę William i księżna Diana w 1983 roku i książę George i księżna Kate w kwietniu 2014 roku

W trakcie wizyty książęcej pary w Sydney w kwietniu 2014 roku, książę George miał bardzo podobny strój, co jej tata pozujący do zdjęcia z księżną Dianą w marcu 1983 roku w Kensington Palace.

Książę George może mieć tylko 8 miesięcy, ale jego styl już powoduje zamieszanie w mediach społecznościowych - skomentował portal "Daily Mail".

Książę Harry o nadzwyczajnym podobieństwie księcia George'a:

Wygląda jak młody Winston Churchill - jego wypowiedź przytoczył Popsugar.com.

Książę William o jego wyglądzie:

Wygląd na szczęście odziedziczył po Kate.
Książę William i książę Karol w 1985 roku i książę Jerzy i książę William w 2015 roku Książę William i książę Karol w 1985 roku i książę Jerzy i książę William w 2015 roku Bulls/ Reuters

Książę William i książę Karol w 1985 roku i książę George i książę William w czerwcu 2015 roku

W trakcie ceremonii Trooping the Colour odbywającej się z okazji 89 urodzin królowej Elżbiety, strój księcia George'a również wyglądał znajomo. Tego dnia pierwszy raz pozował na balkonie Pałacu Buckingham. W niemal identycznym niebieskim komplecie 30 lat temu książę William trzymany na rękach księcia Karola również miał swój debiut na balkonie Pałacu Buckingham.

Książę William o jego usposobieniu:

On jest małym urwisem. Przypomina mi mnie samego oraz mojego brata, gdy byliśmy dziećmi. Rośnie bardzo szybko i walczy z nami. Zawsze chce się bawić, gdy już go kładziemy spać - powiedział książę William w wywiadzie dla CNN.
Książę William w 1984 roku i książę William w 2015 roku Książę William w 1984 roku i książę William w 2015 roku AP/ Bulls

Książę William we wrześniu 1984 roku i książę George w lipcu 2015 roku

Zaprojektowany przez Rachel Riley strój księcia George'a, który miał na sobie 5 lipca w trakcie chrztu księżniczki Charlotte jest kopią tego, w którym książę William 16 sierpnia 1984 roku temu przyszedł po raz pierwszy zobaczyć się z nowo narodzonym księciem Harrym w szpitalu Św. Marii w Paddington w Londynie. Brytyjskie portale były zachwycone tym pomysłem.

Wygląda znajomo! Nieśmiały książę George ukradł dziś show po tym, jak przybył na chrzest siostry ubrany w czerwone retro spodenki i ściskając dłoń ojca - opisuje "Daily Mail".

Książę William o jego osobowości:

Jest małpką - jego wypowiedź przytoczył Popsugar.com.

Książę William i książę Karol w 1984 roku i książę Jerzy i książę William w 2015 rokuEast News/ AP

Książę William w 1984 roku i książę George w listopadzie 2014 roku Książę William w 1984 roku i książę George w listopadzie 2014 roku Bulls/ AP

Książę William w 1984 roku i książę George w listopadzie 2014 roku

Książę William i książę George nawet uśmiechają się w podobny sposób. Wygląda na to, że George ma niespożytą energię.

Nigdy nie przestaje się ruszać - dodał William.