Festiwal Międzyzdroje. Różczka wzruszona, Gąsowski robił pompki, ale i tak przebił ich Wesołowski. Znani odcisnęli dłonie w Alei Gwiazd

Swój ślad w Alei Gwiazd pozostawili w tym roku: Jacek Cygan, Alicja Węgorzewska, Mikołaj Grabowski, Piotr Gąsowski, Piotr Polk, Witold Pyrkosz, Paweł Królikowski, Jakub Wesołowski, Magdalena Różczka i Henryk Sawka. Podczas Gali odsłonięto także tablicę poświęconą nieżyjącemu aktorowi Jerzemu Turkowi. W roli gospodarza i dyrygenta piątkowej gali wystąpił Olaf Lubaszenko, dyrektor artystyczny festiwalu.
Magdalena Różczka Magdalena Różczka KAPIF

Magdalena Różczka

Magdalena Różczka podzieliła się z publicznością historią o wizycie na Festiwalu Gwiazd w 2000 roku. Była wówczas po drugiej stronie barierek i cieszyła się, mogąc obserwować z bliska ulubionych aktorów. Sama niewiele wcześniej dostała się do szkoły aktorskiej.

Dziś czuję się tak jak wtedy. Jestem tą samą dziewczyną z Nowej Soli. Cieszę się jak dziecko - przytacza jej słowa Szczecin.gazeta.pl.

 Gala odciśnięcia dłoniFot. Łukasz Wądołowski

Jakub Wesołowski. Jakub Wesołowski. KAPIF

Jakub Wesołowski

Jakub Wesołowski mikrofon wziął tylko na krótką chwilę, więcej czasu poświęcił fanom. Na gali bawił się zdecydowanie najlepiej. Jak czytamy na Szczecin.gazeta.pl, jako jedyny wszedł w tłum przed rozpoczęciem gali. Gdy dziewczyny prosiły go o selfie, "zabierał" telefony i odchodził. Po chwili wracał i pozował do wspólnych zdjęć.

 Gala odciśnięcia dłoniFot. Łukasz Wądołowski

Piotr Gąsowski Piotr Gąsowski KAPIF

Piotr Gąsowski

Piotr Gąsowski bawił się z fotoreporterami skacząc i robiąc pompki. Ale dłoń w końcu odcisnął i na chwilę spoważniał.

Niesamowity zaszczyt. Tu się odcisnęli wszyscy moi mistrzowie: Gustaw Holoubek, Andrzej Łapicki, Adam Hanuszkiewicz, Maja Komorowska - powiedział zebranym.

 Gala odciśnięcia dłoniFot. Łukasz Wądołowski

Paweł Królikowski. Paweł Królikowski. KAPIF

Paweł Królikowski

Kusy z "Rancza" przyjechał do Międzyzdrojów 2 lipca ze swoją żoną, Małgorzatą. Wiele osób pytało go o zdrowie, bo jeszcze w maju toczył w szpitalu walkę z tętniakiem mózgu. Krążyły plotki, że może wycofać się z zawodu.

Ludzie, dajcie spokój, nic mi nie jest. Czuję się znakomicie, nie potrzebuję wypoczynku. Informacja, że muszę leżeć i dochodzić do siebie, jest wyssana z palca - powiedział aktor "Twojemu Imperium".

 Fot. Łukasz Wądołowski

Piotr Polk Piotr Polk KAPIF

Piotr Polk

Piotr Polk, czyli komisarz Możejko z "Ojca Mateusza", swoimi przemyśleniami o odcisku dłoni podzielił się z Radiem Szczecin.

To jest duża atrakcja dla turystów, a dla nas... Być wmurowanym w chodnik należy traktować z przymrużeniem oka. Ale też jako wyraz sympatii. Docenienia tego, co robimy przez wiele wiele lat - powiedział.

 Fot. Łukasz Wądołowski

Alicja Węgorzewska. Alicja Węgorzewska. KAPIF

Alicja Węgorzewska

Alicja Węgorzewska odsłaniała swój ślad w Międzyzdrojach przy muzyce z opery Carmen. W efektownej białej sukni długo pozowała fotoreporterom.

 Fot. Łukasz Wądołowski

Witold Pyrkosz Witold Pyrkosz KAPIF

Witold Pyrkosz

Jak relacjonuje Szczecin.gazeta.pl, Olaf Lubaszenko dziękował gościom i sponsorom, publiczność zachęcał do owacji a brawa wymusił nawet dla "słoneczka", które od kilku dni mocno nad Bałtykiem przygrzewa.

89-letni Witold Pyrkosz jako pierwszy odsłaniał odcisk swojej dłoni w Alei Gwiazd. Gwiazdy na miejsce, w których odciśnięte są ich dłonie, prowadziła aktorka i tancerka Agnieszka Kaczorowska.

 Gala odciśnięcia dłoniFot. Łukasz Wądołowski

Mikołaj Grabowski Mikołaj Grabowski KAPIF

Mikołaj Grabowski

Reżyser i aktor Mikołaj Grabowski podziękował obserwującym go, że będą "dreptać po jego ręce". Podkreślał, że z Międzyzdrojami jest związany od 20 lat i przypomniał ludzi, dzięki którym festiwal w ogóle istnieje: Waldemara Dąbrowskiego, Jana Kulczyka i prof. Adama Myjaka.

 Fot. Łukasz Wądołowski

Jacek Cygan Jacek Cygan KAPIF

Jacek Cygan

Jacek Cygan dłoń odciskał przy żwawej muzyce wprost z cygańskiego taboru.

Myślałem, że zagrają mi "piękny cyganie". Jestem człowiekiem drugiego planu. Ja piszę dla gwiazd. Jedna z nich powiedziała mi kiedyś, że jak śpiewa nasze piosenki, to czuje, że ludzie ją przytulają. Ja też czuję się dziś przytulony. I was przytulam - powiedział zgromadzonym.

 

Jacek CyganKAPIF

Henryk Sawka Henryk Sawka KAPIF

Henryk Sawka

Rysownik Henryk Sawka też odcisnął dłoń w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach. Został wyróżniony w kategorii sztuki piękne i grafika.

 Fot. Łukasz Wądołowski

Gala odciśnięcia dłoni Gala odciśnięcia dłoni Fot. Łukasz Wądołowski

Bogusława Turek za Jerzego Turka

Gala w Międzyzdrojach była okazją do uhonorowano Jerzego Turka. Aktor znany m.in. z kultowego "Misia" zmarł w 2010 roku. Przy kultowym monologu "Łubudubu, niech żyje nam prezes naszego klubu"  odsłonięcia tablicy dokonała żona, Bogusława Turek.

 Fot. Łukasz Wądołowski

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.