Prawnicy, elektrotechnicy i biolodzy. Nie tylko Cichopek nie skończyła szkoły aktorskiej. Nie zgadniecie, kim z wykształcenia jest Eva Longoria

O tym, że Katarzyna Cichopek czy bracia Mroczkowie nie mogą się pochwalić dyplomem ukończenia Akademii Teatralnej, wiemy chyba wszyscy. Ale czy zdajecie sobie sprawę, że wśród znanych aktorów są dyplomowani biolodzy, prawnicy, filolodzy, historycy, a nawet - uwaga - elektrotechnicy? Nie wiecie? To sprawdźcie, kto może się pochwalić takimi tytułami.
Joanna Jabłczyńska Joanna Jabłczyńska Kapif

Joanna Jabłczyńska

Joanna Jabłczyńska skończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a po 3 latach nauki na aplikacji zdała egzamin radcowski. Niedawno otworzyła własną kancelarię prawniczą, ale z zawodu aktora nie zrezygnowała.

Rowan Atkinson Rowan Atkinson Landmark / PR Photos / Landmark / PR Photos

Rowan Atkinson

Rowan Atkinson zdobył tytuł licencjata z elektrotechniki na Newcastle University, a potem dopełnił naukę o tytuł magistra z tej samej dziedziny na Oxford University.

Eva Longoria Eva Longoria REUTERS/BENOIT TESSIER

Eva Longoria

Podczas gdy niektórzy aktorzy wybierali studia w pewien sposób łącząc się z aktorstwem, jak np. literatura, Eva Longoria poszła zupełnie w innym kierunku - zdobyła tytuł licencjata z kinezjologii (nauki zajmującą się ruchem ciała człowieka) na Texas A&M University-Kingsville, który potem uzupełniła tytułem magistra z zakresu Chicano Studies (studia koncentrujące się na tematyce latynoskiej i meksykańskiej) na California State University w Northridge.

Julia Kamińska Julia Kamińska Kapif

Julia Kamińska

Julia Ka­miń­ska ukończyła germanistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Skąd pomysł na zgłębianie tajników jeżyka niemieckiego?

Z tchórzostwa. Chciałam być aktorką, ale bałam się, że i tak się nie dostanę do szkoły teatralnej - i nawet nie spróbowałam. Dostałam się za to na germanistykę i... natychmiast zapisałam się do Koła Miłośników Teatru Niemieckiego - mówiła w Cafejka.com.
Lisa Kudrow Lisa Kudrow DEAN MCDONALD / SPLASH NEWS/Dean McDonald / Splash News

Lisa Kudrow

Lisa Kudrow otrzymała tytuł licencjata z biologii na Vassar College.

Natalie Portman Natalie Portman DANNY MOLOSHOK / REUTERS / REUTERS

Natalie Portman

Natalie Portman otrzymała dyplom licencjata z psychologii na Uniwersytecie Harvarda.

Kuba Wesołowski Kuba Wesołowski Kapif

Kuba Wesołowski

Kuba Wesołowski uzyskał dyplom magistra na studiach dziennikarskich w Collegium Civitas w Warszawie.

Hugh Grant Hugh Grant ACTION PRESS/EAST NEWS/London News Pictures / Zuma Pres

Hugh Grant

Hugh Grant studiował literaturę angielską na Uniwersytecie w Oxfordzie, którą ukończył z wyróżnieniem.

Kevin Costner. Kevin Costner. fot. Reuters

Kevin Costner

Kevin Costner może się poszczycić dyplomem ukończenia California State University na wydziale biznesu i marketingu.

Zbigniew Buczkowski Zbigniew Buczkowski Kapif

Zbigniew Buczkowski

Zbigniew Buczkowski skończył tech­ni­kum me­cha­nicz­no-elek­trycz­ne. Niewiele by brakowało, a zacząłby studiować aktorstwo, zdał egzamin, zabrakło jednak dla niego miejsc. Dziś tego nie żałuje.

Powiedziałem Zdziśkowi Maklakiewiczowi, że jestem załamany. A on an to: "Cha, cha, cha! Jak ja się cieszę!". Spojrzałem na niego jak na wariata. "Zbyniu, oni by cię zepsuli, dasz sobie radę". (...) Jego słowa okazały się prorocze. Nagle propozycje zaczęły mi spadać jak z nieba. Grałem po 15 filmów rocznie. Gdybym był w szkole, z wielu ról musiałbym zrezygnować - mówił w Se.pl.
Gerard Butler Gerard Butler (C)NEWSFLASH/BULLS/David Edwards/DailyCeleb.com 818-249-4998

Gerard Butler

Gerard Butler studiował prawo na Glasgow University. Na ostatnim roku studiów wziął rok wolnego na podróżowanie, ale po tym czasie dokończył studia i dziś w rubryce zawód wyuczony może wpisać "prawnik".

Jodie Foster Jodie Foster DAVID FISHER / REX FEATURES/EAST NEWS/David Fisher / Rex Features

Jodie Foster

Jodie Foster uczęszczała na Uniwersytet Yale, gdzie uzyskała tytuł licencjata z literatury angielskiej.

Arnold Schwarzenegger Arnold Schwarzenegger Izumi Hasegawa / PRPhotos.com / Izumi Hasegawa / PRPhotos.com

Arnold Schwarzenegger

Specjalistą od biznesu mógłby być Arnold Schwarzenegger, który ma dyplom licencjata z biznesu i ekonomii międzynarodowej uzyskany na Uniwersytecie w Wisconsin.

Anna Mucha Anna Mucha KAPIF

Anna Mucha

Anna Mucha jest absolwentką Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. W sprawie swojego wykształcenia zabrała głos na blogu.

Nie przepracowałam w "swoim" zawodzie nawet jednego dnia! Gdyby nie fakt, że "od początku" pracowałam jako aktorka, zasiliłabym szeregi bezrobotnych socjologów, psychologów i innych ?wykształciuchów?. Odbijałabym się od ściany do ściany, od MOPS-u, do Poradni... - pisała.

Od września 2007 do lipca 2008 roku uczyła się aktorstwa w szkole Lee Strasberga w Nowym Jorku, co jednak nie jest równoznaczne z uzyskaniem dyplomu wyższej szkoły w dziedzinie aktorstwa.

Edward Norton Edward Norton David Azia / AP (AP Photo/David Azia)

Edward Norton

Edward Norton może pochwalić się tytułem licencjata historii zdobytym na Yale University.

Brooke Shields Brooke Shields Sylvain Gaboury / PR Photos / Sylvain Gaboury / PR Photos

Brooke Shields

Brooke Shields uczęszczała do Princeton University, gdzie zdobyła tytuł licencjata z literatury francuskiej.

Meg Ryan Meg Ryan AFP/EAST NEWS/CLEMENS BILAN

Meg Ryan

Meg Ryan studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie w Connecticut, a potem w na Uniwersytecie w Nowym Jorku. Studia rzuciła miesiąc przed ich zakończeniem - stwierdziła, że ta decyzja pozwoliła jej odnieść sukces jako aktorka.

Claire Danes Claire Danes PHIL McCARTEN / REUTERS / REUTERS

Claire Danes

Claire Danes przez 2 lata zgłębiała psychologię na Uniwersytecie Yale. Po tym czasie porzuciła szkołę i skupiła się na swojej karierze aktorskiej.

Keira Knightley Keira Knightley ROBERT GALBRAITH / REUTERS / REUTERS

Keira Knightley

Keira Knightley grała w w filmach odkąd była dzieckiem, jednak zdecydowała się na Esher College w Londynie, w którym wybrała takie przedmioty jak literaturę angielską, historię i sztukę. Po roku porzuciła college i skoncentrowała się na graniu w filmach.

Katarzyna Cichopek Katarzyna Cichopek AKPA

Katarzyna Cichopek

I na deser: Katarzyna Cichopek skończyła psychologię stosunków międzykulturowych na Wydziale Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, a tytuł jej pracy magisterskiej brzmiał "Jak wpływ umiejscowienia kontroli wpływa na światopogląd postmodernistyczny i newage'owy".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.