Aniston jest chrzestną córki Cox. Wiadomo, w końcu się przyjaźnią. A kto jest ojcem chrzestnym bliźniaków Brangeliny? Zaskoczenie

Kogo wybieramy na rodziców chrzestnych naszych dzieci? Zazwyczaj najlepszych przyjaciół. Gwiazdy też często kierują się tym kryterium, a że ich przyjaciele bywają sławni, dzieci mogą potem oglądać swoich chrzestnych na ekranach kin czy na estradzie.
Jennifer Aniston, Coco Arquette, Courtney Cox Jennifer Aniston, Coco Arquette, Courtney Cox Bulls

Jennifer Aniston: matka chrzestna Coco Arquette

Wybór Aniston na chrzestną dziecka Courtney Cox i Davida Arquette nikogo chyba nie dziwi. Kiedy w 2005 roku urodziła się Coco, serialowa Rachel została mamą chrzestną córki serialowej Moniki. Najlepsze przyjaciółki w serialu i w życiu - takie pary lubimy najbardziej!

Courtney i Jennifer wierzyły, że ich przyjaźń będzie wieczna, dlatego obie zdecydowały się na taki krok - komentował "Daily Mail". - Mała Coco ma nawet podobną fryzurę jak Aniston.
Bono: ojciec chrzestny bliźniaków Brangeliny Bono: ojciec chrzestny bliźniaków Brangeliny Bulls

Bono: ojciec chrzestny bliźniaków Brangeliny

W 2008 roku pochodzący z Irlandii gwiazdor rocka zgodził się być ojcem chrzestnym dzieci jednej z najbardziej znanych par Hollywood. Wielkim fanem Bono jest Brad Pitt - to jemu szczególnie zależało, by ten został chrzestnym Knoxa i Vivienne.

Byli przyjaciółmi przez wiele lat. Brad uwielbia U2 i kiedy na jednym z przyjęć przedstawiono mu Bono, natychmiast powiedział mu, jak lubi jego twórczość - opisywał "Mirror". - Szybko stali się sobie bardzo bliscy, a Brad był tym zachwycony. Z kolei Angelina podziwia działalność charytatywną piosenkarza, przyjaźni się też z jego żoną, która często wspiera ją w przygotowywaniu akcji pomocy krajom trzeciego świata.
Joan Collins i Cara Delevingne Joan Collins i Cara Delevingne Bulls

Joan Collins: matka chrzestna Cary Delevingne

Prawdziwy symbol nieśmiertelnej "Dynastii" jest chrzestną jednej z najlepszych top modelek, porównywanej do Kate Moss Cary Delevingne.

Choć z wiekiem często tracimy kontakt z naszymi chrzestnymi, Joan i Cara wciąż są ze sobą bardzo blisko - pisał "Daily Mail". - Zawsze gdy spotykają się na imprezach czy bankietach spędzają wiele czasu na rozmowie. Okazji jest wiele, widziano je wspólnie np. na imprezie, którą w St. Tropez w lipcu 2014 organizował Leonardo DiCaprio.

Collins zawsze wypowiada się o Delevingne w samych superlatywach:

Ona nie potrzebuje moich rad - wyznała w wywiadzie dla "Express". - Jest najbardziej naturalną i twardo stąpającą po ziemi dziewczyną, jaką znam. Ktoś kto jej nie zna, nigdy by nie uwierzył, że to top modelka. Jestem z niej dumna i myślę, że to, co robi jest niesamowite.
Jamie Lee Curtis, Jake Gyllenhaal Jamie Lee Curtis, Jake Gyllenhaal Bulls

Jamie Lee Curtis: matka chrzestna Jake'a Gyllenhaala

Gwiazda słynąca z ról w horrorach czy przebojowym filmie "Moja dziewczyna" jest matką chrzestną aktora. Z jego rodzicami łączy ją wieloletnia przyjaźń. Rodzona matka Gyllenhaala jest scenarzystką, a ojciec reżyserem ("Dwie matki", "Amatorzy w konopiach").

Johnny Depp, Helena Bhnam Carter z dziećmi Johnny Depp, Helena Bhnam Carter z dziećmi Bulls

Johnny Depp: ojciec chrzestny Billy'ego Raymonda Burtona i Nell Burton

Helena Bonham Carter i Tim Burton wielokrotnie współpracowali z Johnnym Deppem, przyjaźnią się od dawna. Wybór aktora na ojca chrzestnego pary nie był więc dla nikogo zaskoczeniem.

Drew Barrymore i Frances Bean Cobain Drew Barrymore i Frances Bean Cobain Bulls

Drew Barrymore: matka chrzestna Frances Bean Cobain

Drew Barrymore przyjaźniła się z Courtney Love w czasie, gdy na świat przyszła córka piosenkarki i Kurta Cobaina. W 2007 roku aktorka udzieliła wywiadu magazynowi "Jane". Przyznała w nim, że nie zawsze była blisko Frances.

Drogi moje i Courtney rozeszły się na jakiś czas, nie miałam więc okazji być przy Frances przez kilka lat - mówiła. - To dla mnie wielka strata, mam nadzieję, że uda mi się naprawić ten błąd.

Panie znów są ze sobą blisko. Obecnie Drew Barrymore pomaga Frances Bean i jej narzeczonemu w organizacji ślubu.

Jake Gyllenhaal, Matilda Ledger, Michelle Williams Jake Gyllenhaal, Matilda Ledger, Michelle Williams Bulls

Jake Gyllenhaal: ojciec chrzestny Matildy Ledger

Matilda Ledger urodziła się w 2006 roku, dwa lata przed samobójczą śmiercią Heatha Ledgera. W tym trudnym dla dziewczynki i jej matki czasie Jake Gyllenhaal często był widywany w ich towarzystwie - pomagał im uporać się z tragedią, opiekował się dziewczynką. Heath i Jake zaprzyjaźnili się na planie filmu "Tajemnica Brokeback Mountain". Aktorem bardzo wstrząsnęła wiadomość o śmierci przyjaciela:

Jake przeżywa to dużo mocniej niż wielu bliskich Ledgera - zdradził magazynowi "People" jego przyjaciel. - Gdy dowiedział się o tragedii, był na planie filmu "Bracia". Stał się zupełnie nieobecny. Potrafił przez wiele minut siedzieć na krześle reżysera i bez słowa wpatrywać się w przestrzeń.
Jerry Saltz, Lena Dunham Jerry Saltz, Lena Dunham Bulls

Jerry Saltz: ojciec chrzestny Leny Dunham

Saltz nie jest gwiazdą kina ani rocka - to jeden z najbardziej znanych i poważanych amerykańskich krytyków, laureat Nagrody Pulitzera. Jest przyjacielem rodziców Leny, wspiera też jej karierę. To na prośbę chrześniaczki wystąpił w jednym z odcinków serialu "Dziewczyny".

Nicole Kidman, Hugh Jackman, Grace i Chloe Murdoch Nicole Kidman, Hugh Jackman, Grace i Chloe Murdoch Bulls

Nicole Kidman i Hugh Jackman: rodzice chrzestni Grace i Chloe Murdoch

Aktorzy zostali chrzestnymi córek Murdocha w 2010 roku. Ośmioletnia Grace i sześcioletnia Chloe zostały ochrzczone podczas tradycyjnej uroczystości w rzece Jordan (według tradycji to tam miał miejsce chrzest Jezusa). Po uroczystości słynni chrzestni oraz potentat medialny z rodziną zostali ugoszczeni przez samą królową Jordanii.

Królowa Rania spędziła z nimi trzy dni, wspólnie zwiedzali Jordanię - podał "The Guardian". - Odwiedzili najbardziej znane miejsca, między innymi słynną Petrę i Wadi Rum, wybrali się też nad Morze Martwe.
Sophia Loren, Steven Spielberg, Drew Barrymore Sophia Loren, Steven Spielberg, Drew Barrymore Bulls

Sophia Loren, Steven Spielberg, Drew Barrymore

Rodzicami chrzestnymi Drew Barrymore są prawdziwe legendy kina. Aktorka i Steven Spielberg są sobie bardzo bliscy, można też powiedzieć, że to jemu Barrymore zawdzięcza swoją niesamowicie wcześnie rozpoczętą karierę. Siedmioletnia Drew została zapamiętana po roli w filmie "E.T.". Od tamtej pory nie daje nam o sobie zapomnieć.

Macaulay Culkin, Elizabeth Taylor, Prince Michael i Paris Jackson Macaulay Culkin, Elizabeth Taylor, Prince Michael i Paris Jackson Bulls

Macaulay Culkin i Elizabeth Taylor: rodzice chrzestni Prince'a Michaela i Paris Jackson

To chyba najbardziej zaskakująca para rodziców chrzestnych. Culkin przyjaźnił się z Michaelem Jacksonem od wczesnych lat 90., mieli ze sobą bliskie relacje aż do śmierci artysty w 2009 roku. Z kolei Elizabeth Taylor była dla Jacksona kimś więcej niż przyjaciółką - pomagała mu, wspierała, wielokrotnie podkreślał jak ważne miejsce zajmuje w jego życiu.

W 2002 roku Taylor udzieliła wywiadu Barbarze Walters:

Jestem chyba jedyną osobą w jego otoczeniu, która nigdy go nie zdradziła - powiedziała gwiazda.
Simon Pegg, Apple Martin, Gwyneth Paltrow Simon Pegg, Apple Martin, Gwyneth Paltrow Bulls

Simon Pegg: ojciec chrzestny Apple Martin

Brytyjski aktor jest chrzestnym córki Gwyneth Paltrow i Chrisa Martina. Z kolei wokalista Coldplay to ojciec chrzestny jego córki, Matildy.

Pegg przyjaźni się z rodzicami Apple, uwielbia też spędzać czas z dziewczynką:

Chciałbym myśleć, że jestem zabawnym, naprawdę świetnym ojcem chrzestnym - czytamy w "People". - To dużo ciekawsze niż "mieć na nią dobry wpływ". Jestem aktorem komediowym, jej rodzice chyba tego właśnie oczekiwali.
Steven Spielberg, Gwyneth Paltrow Steven Spielberg, Gwyneth Paltrow Bulls

Steven Spielberg: ojciec chrzestny Gwyneth Paltrow

Spielberg jest najwyraźniej popularnym kandydatem na chrzestnego. Reżyser często towarzyszy gwieździe w podróżach, jej rodzina spędzała wakacje na jego jachcie na Morzu Śródziemnym, wspólnie zwiedzali także Sardynię.

Marisa Tomei, Zoe Kravitz Marisa Tomei, Zoe Kravitz Bulls

Marisa Tomei: matka chrzestna Zoe Kravitz

Aktorka przyjaźni się z matką Zoe, Lisą Bonet. Panie grały razem w serialu "Inny świat" w latach 1987-1988. Zoe urodziła się w grudniu 1988 roku.

Więcej o: