Wyretuszuj i nie daj się złapać! Cóż, im się nie udało. W tym roku fantazja ponosiła nie tylko grafików, ale i same gwiazdy. I to jak!

Wydawać by się mogło, że z każdym rokiem, wraz z postępem techniki oraz wzrostem świadomości odbiorców, okładek, na których nie możemy rozpoznać sfotografowanych gwiazd powinno być coraz mniej. Niestety, tak się nie dzieje. Wręcz przeciwnie, teraz nawet same gwiazdy bawią się w grafików i poprawiają swoje zdjęcia. Kto w tym roku przesadził z "upiększaniem" najbardziej?
Ewa Kopacz Ewa Kopacz VIVA!

Ewa Kopacz

To zdecydowanie najgłośniejszy retusz roku. Mocno sphotoshopowana okładka "VIVY!" najprawdopodobniej szybko poszłaby w niepamięć po kilku złośliwych komentarzach o potędze programu do obróbki graficznej, ale do rangi ogólnopolskiej afery wyniósł ją Roman Giertych, który stwierdził, że zamieszczone pod zdjęciami podpisy firm wypożyczających do sesji ubrania, okulary, meble, a nawet artykuły biurowe, to nic innego jak ich kryptoreklama.

To się nazywa lokowanie produktu, a premier nie jest od tego, żeby lokować produkt. Ewa Kopacz powinna wyciągnąć konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych za tę sytuację - powiedział Giertych w Radiu Zet.

 

Ewa Kopacz w 'Vivie!''Viva!'

 

Praktyka opisywania zdjęć w sesjach dla magazynów nie jest niczym nadzwyczajnym, ale gdy na zdjęciach jest szefowa rządu, rzeczywiście, może budzić kontrowersje. Kancelaria premiera wysłała pismo do wydawcy magazynu z prośbą o wyjaśnienie. Wydawnictwo Edipresse zamieściło na swojej stronie oświadczenie, w którym oznajmia, że Pani Premier nie była świadoma dodatkowych informacji zamieszczonych drobnym druczkiem pod zdjęciami.

Wydawca dwutygodnika ?VIVA!? oświadcza, że w numerze 26. z dnia 18.12.2014 r., w materiale redakcyjnym zawierającym fotografie i wywiad z Prezes Rady Ministrów Panią Ewą Kopacz, podane zostały bez wiedzy Prezes Rady Ministrów informacje o producentach ubrań i biżuterii wykorzystanych do stylizacji. Jakiekolwiek łączenie osoby Prezes Rady Ministrów Pani Ewy Kopacz z producentami wskazanymi w materiale jest nieuzasadnione. Ubolewamy nad faktem, że w związku z tą kwestią w mediach pojawiły się nieprawdziwe zarzuty wobec Pani Premier oraz Edipresse. Oświadczamy, że sesja z Panią Premier jest wyłącznie materiałem redakcyjnym, a udział Pani Premier w sesji zdjęciowej nie był związany z promowaniem żadnych marek czy produktów innych podmiotów.

Do sprawy na konferencji prasowej postanowiła odnieść się sama Kopacz. Premier przyznała, że taka wpadka to efekt jej braku doświadczenia w podobnych przedsięwzięciach.

W tej kadencji to była moja pierwsza sesja zdjęciowa. Nie jestem osobą chętną do tego rodzaju akcji. Dla mnie to jest coś dodatkowego, niekoniecznie aż tak ważnego, a nie byłam przygotowana na aż takie konsekwencje. Nie było w tym moich złych intencji. Absolutnie, jest mi z tego powodu przykro - mówiła.
Monika Olejnik Monika Olejnik 'Viva!'/Fot. Piotr Porebsky

Monika Olejnik

Sesja Moniki Olejnik z październikowej "VIVY!" wywołała wielkie zamieszanie w sieci. Zaraz po publikacji zdjęć internauci przyznali okładce nieformalny tytuł "retuszu roku". Należy jednak przypomnieć również zdecydowaną reakcję dziennikarki, która, na dowód tego, że zdjęcia wcale nie były nadmiernie poprawiane, pokazała fotografię zza kulis.

Zdjęcie Moniki Olejnik przed retuszemScreen z Facebook.com/Monika-Olejnik/ Piotr Porebsky.

To same stanowisko reprezentują także osoby, które pracowały przy sesji, m.in. makijażystka Wiganna Papina. Rozmawialiśmy również z Piotrem Rudomino, prezesem agencji Metaluna, której fotograf - Piotr Porebsky - jest autorem sesji i wytłumaczył nam, dlaczego Olejnik wygląda na niej tak dobrze.


Britney Spears Britney Spears Instagram.com/britneyspears

Britney Spears

Gwiazdy, które poprawiają swoje zdjęcia, zazwyczaj nie są idealne. Trudno nie zauważyć, że Spears nie ma już figury, którą mogła się pochwalić na początku swojej kariery. Ale to normalne, że kobieta zmienia się z wiekiem i nikt przy zdrowych zmysłach nie uważa tego za dziwne.

Co innego zakrzywione i rozmyte kształty ramy czy sofy. Takie rzeczy w normalnym świecie się nie zdarzają, a jeśli je widzicie, są dwa wytłumaczenia. Czas kończyć imprezę i wracać do domu albo przyjąć do wiadomości, że gwiazda majstrowała przy zdjęciu, które sama wrzuciła na Instagram.

Britney Spears Instagram.com/britneyspears

Agnieszka Dygant Agnieszka Dygant WBF

Agnieszka Dygant

Okładka "Twojego Stylu" z grudnia pozwala wątpić w dotychczasową wiedzę o anatomii człowieka. Bardzo zgrabnie poczynania grafików podsumowała Karolina Krowin Piotrowska na swoim Facebooku.

Pytanie brzmi; co się jej stało w prawą nogę (albo w biodro?), co zrobiła poczytnej przecież i niegłupiej gazecie ta naprawdę świetna i urodziwa dziewczyna, że zrobili jej coś takiego oraz jakim cudem ona siedzi (i na czym- to chyba podobny albo ten sam stołek, na którym siedziała kiedyś Młynarska....) .

Agnieszka DygantTwój Styl

Andrzej Chyra Andrzej Chyra Kapif

Andrzej Chyra

"Carte blanche" to najnowszy film z Andrzejem Chyrą. Podkreślmy jeszcze raz, że jest najnowszy i pochodzi z tego roku. Wolimy to zaznaczyć, bowiem idealnie wygładzona twarz aktora na plakacie pozwala się pomylić - Chyra wygląda na nim młodziej niż 15 lat temu.

Carte blanche, Andrzej ChyraMat. prasowe

Miranda Kerr Miranda Kerr David Fisher/REX / David Fisher/REX/EAST NEWS

Miranda Kerr

Miranda Kerr to światowej sławy modelka, były aniołek Victoria's Secret, której wizytówką jest idealne ciało. Tak by się przynajmniej mogło wydawać. Jednak zdaniem niektórych wydawców, jej figurę należy poprawiać komputerowo. Graficy z australijskiego "In Style" zdecydowanie poszli o krok (nomen omen) za daleko. Co się stało z kroczem modelki?

Miranda KerrIn Style

Instagram.comInstagram.com/miranda kerr

Grażyna Kulczyk Grażyna Kulczyk Kapif

Grażyna Kulczyk

"Najbogatsza i najgładsza" - internauci nie zostawili suchej nitki okładce "Wprost", na której znalazła się Grażyna Kulczyk. Nienaturalny retusz od razu rzuca się w oczy i stał się przedmiotem żartów sieci.

Śmiało można powiedzieć, że słowo "dwulicowy" nabiera nowego znaczenia - skomentował tę rozbieżność bloger Tobiasz Kujawa na blogu "Freestyle Voguing".

Grażyna KulczykScreen z Facebook.com/Freestyle Voguing

Grażyna KulczykKapif

YOrcvS on Make A Gif, Animated Gifs

make animated gifs like this at MakeAGif
Kim Kardashian Kim Kardashian Instagram.com/kimkardashian

Kim Kardashian

Kim Kardashian nie jest może najmądrzejszą celebrytką, ale jej Instagram mógłby służyć jako przykład. Idealne selfie, słodkie zdjęcia z córką, wielki świat i kochający mąż - to wszystko możemy zobaczyć na jej zdjęciach.

Niestety, widać na nich także próby bycia jeszcze bardziej seksowną niż w rzeczywistości. Na słynnym już zdjęciu doskonale widać, że kafelki po lewej stronie rozmywają się i nie wyglądają naturalnie. Kardashian ma idealny brzuch i sylwetkę. Szkoda, że tylko na własnych zdjęciach.

Kim KardashianInstagram.com/kimkardashian

Gwiazda pokazała też zdjęcie od przodu. I tu również konsekwentnie wyszczupliła sobie sylwetkę. Dopilnowanie, by tło wyglądało wiarygodnie, nie zaprzątało już jej myśli.

Kim Kardashian Instagram.com/kimkardashian

Twarze Ewy Kasprzyk i jej córki Gosi Bernatowicz zdobią najnowszy numer Twarze Ewy Kasprzyk i jej córki Gosi Bernatowicz zdobią najnowszy numer "Gali". 57-letnia aktorka wygląda niemal jak równolatka 30 lat młodszej córki! Graficy pozbawili jej twarz i szyję wszystkich zmarszczek. Kasprzyk jest charakterystyczną aktorką - witalność i wigor to jej znaki rozpoznawcze. Dlaczego więc została tak bardzo wyretuszowana, że niemal z trudem ją rozpoznaliśmy? Okładka "Gali" zainspirowała nas do tego, by dokładniej przyjrzeć się Ewie Kasprzyk. Sprawdźcie, jak wygląda naprawdę. Gala

Ewa Kasprzyk

Twarze Ewy Kasprzyk i jej córki Gosi Bernatowicz zdobiły sierpniowy numer "Gali". 57-letnia aktorka wygląda niemal jak równolatka 30 lat młodszej córki! Graficy pozbawili jej twarz i szyję w s z y s t  k i c h zmarszczek.

Ewa KasprzykGala/ East News

Kim Kardashian Kim Kardashian Instagram.com/kimkardashian

Kim Kardashian

Celebrytka kocha pokazywać swoje zdjęcia i uwielbia je przerabiać. Zazwyczaj wyszczupla sobie talię, by jeszcze bardziej podkreślić figurę klepsydry. Jednak Kardashian jest tak często fotografowana przez paparazzi, że zazwyczaj różnice między jej selfie a tym, jak widzą ją inni, szybko wychodzą na jaw.

8Kacky on Make A Gif, Animated Gifs

Kylie Jenner Kylie Jenner Instagram.com/kyliejenner

Kylie Jenner

Poprawianie zdjęć nie jest zajęciem jedynie gwiazd o pełnych kształtach czy tych, których ciało zmieniło się po ciąży. Na nieudolnej zabawie w grafika przyłapana została 17-letnia siostra Kim Kardashian, Kylie Jenner. Wyszczuplone uda łatwo zauważyć, pytanie tylko po co, skoro nastolatka ma idealną figurę i piękne ciało.

Kylie Jenner Instagram.com/kyliejenner

Edyta Bartosiewicz Edyta Bartosiewicz Sens

Edyta Bartosiewicz

Na 2014 zaplanowano wielki powrót Edyty Bartosiewicz na scenę. Nic dziwnego, że jej twarz znalazła się na wielu okładkach. Magazyn "Sens" byłby jednym z pierwszych magazynów, który zdecydował się na taki krok. Piszemy "byłby", bo pani z okładki może kiedyś była Edytą Bartosiewicz, ale na pewno nie po interwencji grafików.

Edyta BartosiewiczKapif

Edyta BartosiewiczWBF/Sens

Miranda Kerr i Michael Kors Miranda Kerr i Michael Kors Screen z Instagram.com/mirandakerr

Miranda Kerr

Wrzucanie na Instagrama chałupniczo poprawionego zdjęcia z wielkiej imprezy magazynu "Elle" nie było dobrym posunięciem ze strony Mirandy Kerr. Internauci błyskawicznie znaleźli oryginał z agencji fotograficznej i obnażyli graficzne oszustwo.

Miranda KerrEN/Screen z Instagram/mirandakerr

I kolejne zdjęcie modelki. Widzicie nierówne kształty regału? To nie przypadek, ale dowód.

Miranda KerrInstagram.com/mirandakerr

Miranda Kerr Instagram.com/mirandakerr

Paris Hilton Paris Hilton Instagram.com/parishilton

Paris Hilton

Tę samą obsesję ma Paris Hilton, której talia na zdjęciach, jakie pokazuje fanom, również nie wygląda naturalnie. Dziedziczka fortuny jest bardzo szczupła, ale najwyraźniej to jej nie wystarcza. Podobnie jak inne gwiazdy, bez wątpienia może sobie pozwolić na powierzenie zdjęć profesjonalnemu grafikowi. Jednak, nie wiedzieć czemu, myśli, że sama zrobi to lepiej. Efekt jest, jak widać: dość żałosny. Tym bardziej, że bez trudu jej figurę z Instagramu można porównać z tą oryginalną ze zdjęć paparazzi.

Paris Hilton infusla-53 / INFphoto.com

Katarzyna Bujakiewicz Katarzyna Bujakiewicz Kapif

Katarzyna Bujakiewicz

Całe szczęście, że na okładce "Urody", poza zdjęciem całkiem ładnej blondynki, znalazł się także podpis. Inaczej można byłoby mieć problemy z rozpoznaniem, że gwiazdą numeru jest Katarzyna Bujakiewicz.

Katarzyna BujakiewiczWBF/Uroda

Edyta Górniak Edyta Górniak Grazia

Edyta Górniak

Na okładce z lipca tego roku kontury twarzy Edyty Górniak są idealnie rozmazane. Z mistrzowską precyzją wyprasowane zdjęcie można uznać za obrazę inteligencji czytelnika, tym bardziej, że oryginalna fotografia pochodzi z oficjalnej imprezy, na której artystka wyglądała tak:

Edyta GórniakEastNews

1GhZy3 on Make A Gif, Animated Gifs

Mariah Carey Mariah Carey Instagram.com/mariahcarey

Mariah Carey

Poprawiona figura to nie jedyna pokusa - dla wielu gwiazd równie ważna jest idealna twarz. Mariah Carey pochwaliła się zdjęciem, na którym jej przechylona głowa w dziwny sposób rozmazuje się po prawej stronie. Nie wiemy, jak wyglądało zdjęcie przed obróbką, ale coś nam podpowiada, że gorzej być nie mogło.

Mariah Carey Instagram.com/mariahcarey

Magda Gessler w marcu 2014 roku Magda Gessler w marcu 2014 roku Akpa

Magda Gessler

Wpadkę z gatunku "masakra Photoshopem" zaliczały nie tylko magazyny tzw. kobiece, które mają tendencję do pokazywania rzeczywistości szczuplejszej, gładszej i woskowej, lecz nawet takie pismo jak "Newsweek". Tym razem nie chodzi jednak o niefortunny kolaż zdjęć - jak zwykle się to zdarza w przypadku takich tytułów - lecz o całkowitą zmianę rysów twarzy Gessler.

Magda Gessler Newsweek

Magda GesslerWBF/Newsweek

Cameron Diaz Cameron Diaz Pr Photos

Cameron Diaz

42-letnia Camron Diaz dla wielu niezmiennie od lat uchodzi za ideał seksapilu. Ale nie dla grafików z "Esquire", którzy karykaturalnie wydłużyli nogi aktorki.

Cameron DiazEsquire

Cameron DiazEsquire/East News

Barbara Kurdej-Szatan Barbara Kurdej-Szatan KAPIF

Barbara Kurdej-Szatan

Okładką magazynu "Hot" można by straszyć dzieci. Dziwny woskowy stwór w kapeluszu podpisany jest jako Barbara Kurdej-Szatan. Wystarczy jednak zerknąć na przeretuszowane zdjęcia aktorki, aby stwierdzić, jak mało postać ze zdjęcia ma wspólnego z blondynką z reklamy Play.

Barbara Kurdej-SzatanHOT Moda

Barbara Kurdej-SzatanHOT Moda/WBF

Beyonce Beyonce Instagram.com/beyonce

Beyonce

I na koniec jeszcze raz najczęściej przyłapywana na poprawianiu zdjęć wielka gwiazda, czyli Beyonce. Wyszczuplone udo to nie wszystko, a na zdjęciu można znaleźć wiele przedmiotów, których formy delikatnie się rozmywają...

Na Beyonce wzoruje się wiele dziewczyn, jest wpływową kobietą, która osiągnęła wielki sukces. Dlatego takie osoby jak ona nie zaliczają jedynie wpadki, ale mogą sprawić, że zjawisko majstrowania przy "naturalnych" zdjęciach będzie coraz powszechniejsze.

Beyonce Instagram.com/beyonce

BeyonceBeyonce.com

Póki co, falujące schody między wyszczuplonymi udami, nie są powszechnym zjawiskiem wśród polskich celebrytów. Choć okładki naszych magazynów przedstawiają kobiety równie gładkie, jak te za oceanem, Instagram nadal zazwyczaj pokazuje zdjęcia gwiazd takich, jakimi są naprawdę. I oby tak było najdłużej, bo kto chciałby oglądać te wszystkie nierówne kafelki i krzywe ramy w ich domach?

Beyonce Screen z Beyonce.com

BeyonceScreen z Instagram.com/Beyonce

BeyonceScreen z Beyonce.com/PrPhotos

BeyonceInstagram.com/beyonce

Więcej o: