Kondrat zarabia na winach, Rusin na kosmetykach, a Żak... Byliśmy zaskoczeni! Oto biznesy polskich gwiazd

Znamy ich z wielkiego i małego ekranu, desek teatrów, okładek pism muzycznych czy wyczynów sportowych. Okazuje się, że niektóre polskie gwiazdy mają nosa do biznesu, prowadzą swoje firmy i potrafią na nich zarabiać. Oto kilka dobrych przykładów.
Kayah Kayah Kapif

Kayah

Piosenkarka Kayah zarobione na sprzedaży płyt i koncertach pieniądze zainwestowała we własną firmę Kayax. Wspólnikiem w tym biznesie został jej wieloletni menedżer i przyjaciel Tomik Grewiński. To był strzał w dziesiątkę! Firma istnieje od 1999 roku i nadal poszerza swoją strefę wpływów. W tej chwili działa już w modelu 360 stopni, czyli zajmuje się artystami na każdym możliwym poziomie (od bookowania koncertów, przez promocję, marketing i PR, aż po wydawanie ich płyt). To ewenement na polskim rynku muzycznym. Z Kayax związanych jest wielu cenionych artystów: Zakopower, Krzysztof Kiljański, Monika Brodka, Smolik czy Urszula Dudziak.

KayahWBF

10.01.2014 Wroclaw . Koncert Kayah i Transoriental Orchestra . Fot . Kamila Kubat / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: kayah muzyka koncerty koncert /FR/Fot. Kamila Kubat / Agencja Gazeta

Krystyna Janda Krystyna Janda Albert Zawada / AG

Krystyna Janda

Oto przykład przekucia aktorskiego talentu w sprawnie prowadzony biznes. Krystyna Janda w 2005 roku założyła Teatr Polonia, który z miejsca stał się ważnym miejscem na kulturalnej mapie Warszawy. Idąc za ciosem, Janda otworzyła kolejny teatr, tym razem Och-Teatr w dawnym budynku kina Ochota. To były dwa celne strzały, oba miejsca są oblegane przez widzów. Należy nadmienić, że zakładanie teatrów przez aktorów to już swoista moda. I tak teatry otworzyli: Emilian Kamiński (Kamienica), Michał Żebrowski (Teatr 6. Piętro) czy Tomasz Karolak (Teatr IMKA).

Poproszę na propozycje stolek ----- Przekazana wiadomość ----- Od: "Natalia Chodan" <n.chodan@teatrpolonia.pl> Do: "Dorota Wyzynska" <dorota.wyzynska@agora.pl> Wysłane: wtorek, 3 czerwiec 2014 12:30:35 Temat: Re: zdjęcia  A rozumiem przesyłam w takim razie z Danuty W. i z Białej bluzki to, co mamy. Może uda się coś wybrać. Proszę podpisać: materiały prasowe Teatru Polonia. Dziękuję bardzo.  Pozdrawiam    Natalia Chodań  ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOWA Strony Lokalne WarszawaMateriały prasowe Teatru Polonia

17.07.2010 , WARSZAWA , UL. GROJECKA 65 , OCH-TEATR - FUNDACJA KRYSTYNY JANDY NA RZECZ KULTURY , ODSLONIECIE MURALU ( NA SCIANIE BUDYNKU TEATRU ) POWSTALEGO W RAMACH FESTIWALU STREET ART DOPING ( AUTORZY PROJEKTU - ETAM CRU ) . FOT. MICHAL MUTOR / AGENCJA GAZETAFot. Michał Mutor / Agencja Gazeta

Wojciech Cejrowski Wojciech Cejrowski FOT. PIOTR SKÓRNICKI / AGENCJA GAZETA

Wojciech Cejrowski

Kontrowersyjny dziennikarz i podróżnik ma nie lada smykałkę do biznesu. Zaczynał w młodości zbierając szkło, potem szmuglował spodnie z Meksyku oraz organizował dyskoteki. Teraz robi biznes na swoich firmach. Należy do najlepiej zarabiających pisarzy w Polsce. W 2010 roku zarobił na swoich książkach prawie 1,8 mln zł. Z kolei w internetowym Sklepie Kolonialnym można kupić jego charakterystyczne koszule, kosmetyki z Yerba Mate czy figurki Matki Boskiej. Ma również firmę W.Cejrowski sp. z o.o., którą rządzi jego żona. Rekordowy dla spółki był rok 2009, kiedy jej przychody wyniosły ponad 3,2 mln zł, a zysk ponad 550 tys. zł Dodatkowo ma kilka nieruchomości na całym świecie oraz organizuje wycieczki zagraniczne.

Wojciech CejrowskiWBF

Kinga Rusin Kinga Rusin Kapif

Kinga Rusin

Nie każdy o tym wie, ale Kinga Rusin to nie tylko znana dziennikarka i prezenterka, ale także bardzo zaradna bizneswoman. Założona przez nią w 2007 roku PAT&RUB przetrwała kryzys finansowy i nadal rośnie w siłę. Firma produkuje i sprzedaje ekologiczne kosmetyki. Zdobyły one uznanie na rynku. Dziennikarce marzy się również ekologiczne SPA. Wcześniej Rusin przez ponad 8 lat była współwłaścicielką agencji PR Idea Media. Ponadto od lutego 2012 roku prowadzi też blog Kingarusinblog.pl.

Kinga RusinKapif

Kosmetyki Pat&RubScreen za instagram.com/patandrub

Marek Kondrat Marek Kondrat Kapif

Marek Kondrat

Przygodę z biznesem Marek Kondrat zaczął dość niefortunnie. Restauracja "Prohibicja" założona przez niego, Wojciecha Malajkata, Bogusława Lindę i Zbigniewa Zamachowskiego okazała się klapą. Ale to go nie zraziło, spróbował jeszcze raz. Otworzył Winarium, ale nie doszedł do porozumienia ze wspólnikiem i odszedł. W końcu założył firmę Kondrat Wina Wybrane, która importuje i sprzedaje wino. Ma główny sklep w Warszawie oraz 6 punktów w innych miastach Polski, które działają na zasadzie franczyzy. Warto odnotować, że Marek Kondrat jest od około 14 lat związany reklamowo z bankiem ING.

Marek KondratAG

Marek KondratFot. Marcin Stępień / AG

Piotr Adamczyk Piotr Adamczyk Kapif

Piotr Adamczyk

Piotr Adamczyk również otworzył swój własny biznes i radzi sobie bardzo dobrze. Restauracja "Stary Dom" w Warszawie powstała w miejscu słynnego Gościńca Opolskiego, który istniał przez ponad 50 lat. Biznes aktor prowadzi z przyjaciółmi: Mariuszem Diakowskim i Dariuszem Zarembą. Restauracja jest bardzo popularna. Ma wystrój w stylu starej karczmy. Podobno powołanie do otwarcia własnego lokalu odkrył, grając rolę właściciela baru w serialu "Dziupla Cezara". Adamczyk ma też firmę producencką Aperto Films, którą prowadzi wraz z Dariuszem Miłkiem, szefem obuwniczego giganta NG2 i jedną z najbogatszych osób w Polsce.

Stary DomScreen za facebook.com/RestauracjaStaryDom

Stary DomScreen za Facebook.com/RestauracjaStaryDom

Mateusz Kusznierewicz Mateusz Kusznierewicz Kapif

Mateusz Kusznierewicz

Były sportowiec i mistrz olimpijski zna się na prowadzeniu firm i inwestowaniu jak nikt. Stworzył Akademię Sportowej Przygody, zajmującą się organizacją między innymi obozów sportowych dla dzieci i młodzieży. Inwestuje na rynku nieruchomości, wkłada pieniądze na lokaty i obligacje. Prowadzi agencję marketingową, studio kreatywne i firmę Dobre Jachty, która sprzedaje żaglówki, motorówki i luksusowe katamarany. Jest też właścicielem ośrodka Przystań Kusznierewicza na Kaszubach i założył portal MyŻeglarze. W tym roku zdecydował się wejść na rynek nowych technologii. Projekt realizuje z Patrykiem Strzelewiczem, który jest twórcą elektronicznej kostki DICE +.

15.09.2013 Gdansk . Mateusz Kusznierewicz podczas imprezy konczacej kariery Adama Korola i Mateusza Kusznierewicza . fot. Lukasz Glowala / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: /FR/fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta

Mateusz KusznierewiczFot. Dominik Werner/AG

Michal Milowicz Michal Milowicz Kapif

Michał Milowicz

Aktor Michał Milowicz to największe zaskoczenie na tej liście. Mało kto wie, ale ma firmę deweloperską Milowicz Development. Kilka lat temu wybudował osiedle mieszkaniowe na warszawskim Grochowie znane pod nazwą "Willa pod Klonami". W jego skład weszło 18 apartamentów o podwyższonym standardzie. Potem aktor kupił teren w podwarszawskim Piastowie, gdzie wybudował osiedle "Gród Piastowski". I o ile sprzedawanie mieszkań idzie mu średnio, to sukcesem okazał się klub Nova Maska, którego jest właścicielem. Miejsce przyciąga bogatą ofertą dań oraz specjalizuje się w imprezach firmowych.

Willa pod KlonamiScreen za milowicz-development.pl

Nova MaskaScreen za facebook.com/NovaMaska

Mariusz Pudzianowski Mariusz Pudzianowski WBF

Mariusz Pudzianowski

Najsilniejszy człowiek świata i zawodnik MMA również nie próżnuje. Prowadzi kilka firm i wie jak to robić - uczył się w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania. Sportowiec zainwestował w biznes weselny "U Pudziana", czyli miejsce gdzie można zorganizować przyjęcie weselne na 450 osób. W 2005 roku otworzył również Szkołę Ochrony Fizycznej Pudzian Academy, która kształci przyszłych pracowników ochrony. Ma również firmę transportową, która realizuje przewóz towarów w Polsce i za granicą. Pudzian inwestuje również w nieruchomości.

Mariusz PudzianowskiScreen za facebook.com/sala.u.pudziana

Sala u PudzianaScreen za Facebook.com/sala.u.pudziana

Wojciech Fibak Wojciech Fibak WBF

Wojciech Fibak

Były tenisista Wojciech Fibak zarabia na nieruchomościach i obrazach. Fibak jest właścicielem galerii malarstwa polskiego, kolekcjonuje dzieła sztuki i na tym zarabia. Były tenisista, który od wielu lat mieszka w Monte Carlo, kupuje domy w Nowym Jorku i Francji, ale również i w Polsce. Skupuje też stare dworki, które potem odrestaurowuje i z zyskiem sprzedaje.

15.12.2010 WARSZAWA , WOJCIECH FIBAK , BYLY TENISISTA , KOLEKCJONER , WLASCICIEL GALERII PRZY KRAKOWSKIM PRZEDMIESCIU .  FOT. SLAWOMIR KAMINSKI / AGENCJA GAZETA Agencja Gazeta

Liroy Liroy Kapif

Piotr "Liroy" Marzec

Ciekawy przykład na to, jak przekuć sukces muzyczny i popularność w świetnie prosperujące biznesy. W 1995 roku wydał płytę "Alboom", która sprzedała się w nakładzie 500 tys. egzemplarzy. Tego wyniku nigdy już nie powtórzył żaden polski artysta hiphopowy. Co zrobił Liroy? Założył własną wytwórnię muzyczną, firmę odzieżową, a w Kielcach otworzył sklep jubilerski. Ściągnął do Polski popularną duńską markę Pilgrim Jewellery, którą promowała m.in. aktorka Grażyna Wolszczak. Jakby tego było mało, Liroy wszedł w branżę IT. Założył firmę Perpetoom Mobile, która stworzyła muzyczną aplikację na Androida.

Joanna Krochmalska, LiroyWBF

 liroy www.KAPIF.pl

Cezary Żak Cezary Żak Kapif

Cezary Żak

Aktor Cezary Żak, znany głównie z ról w serialach "Ranczo" i "Miodowe lata", zainwestował z kolei w... naukę. Otworzył bowiem szkołę językową w Gliwicach. Do takiego zainwestowania pieniędzy namówiła go kuzynka, która uczy w szkole i zajmuje się sprawami organizacyjnymi.

Artur Barciś i Cezary Żakmat. prasowe

Cezary ŻakKapif

Kasia Tusk Kasia Tusk WBF

Katarzyna Tusk

Córka Donalda Tuska na swoim blogu "Make Life Easier" również dobrze zarabia. Wpisy o modzie, zakupach i gotowaniu dają jej nawet 170 tys. wejść dziennie. Jak podawał swego czasu "Newsweek", Kasia Tusk może zarabiać nawet 50 tys. zł miesięcznie. To ogromne pieniądze. Wydaje nam się, że kwoty są przesadzone, ale to i tak nie zmienia faktu, że "Make Life Easier" to jeden z najpopularniejszych blogów w Polsce i świetny pomysł na biznes.

Kasia TuskScreen za instagram.com/makelifeeasier_pl

Kasia TuskScreen za instagram.com/makelifeeasier_pl

Sokół Sokół Screen za instagram.com/sokolimarysiastarosta

Wojciech "Sokół" Sosnowski

Polski raper Sokół karierę muzyczną zaczynał w zespołach ZIP Skład i TPWC. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, a z podwórkowej pasji narodziła się firma Prosto, która zajmuje się wydawaniem płyt i produkcją odzieży. Teraz marka Prosto to jeden z najbardziej rozpoznawalnych brandów odzieżowych w Polsce. Sieć obejmuje sklep internetowy, pięć sklepów firmowych i ponad 200 punktów dystrybucji w Polsce. Przychody firmy to około 9 mln złotych. Firma radzi sobie świetnie, a ze sprawozdań finansowych Prosto za 2012 rok wynika, że zyski sięgają nawet 900 tys. zł rocznie.

ProstoScreen za instagram.com/prostowear

ProstoScreen za instagram.com/prostowear

Więcej o:
Komentarze (22)
Kondrat zarabia na winach, Rusin na kosmetykach, a Żak... Byliśmy zaskoczeni! Oto biznesy polskich gwiazd
Zaloguj się
 • Piotr Forresty

  Oceniono 158 razy 92

  NIejaki Michał Anioł wychodził z roboty późno wieczorem i padał na pysk ze zmęczenia. Dzień w dzień praktycznie od wczesnej młodości. NIejaki Bouguereau - najbardziej wziety malarz Francji XIX spędzał w pracowni kilkanaście godzin dziennie. A tu wielkie artysty wystają na ściankach, sprzedają berbeluchy, kręcą reklamy i prowadzą jadłodajnie. Mają czas... a pomników zostanie po nich tysiące najwidoczniej. Artysty psia mać.. hołota.

 • browaryr

  Oceniono 91 razy 49

  pudzianowski-poki dzwigał ciezary-i nic nie mowił-ok-pare wywiadow,reklam i pustostan umysłowy wyszedł na wierzch...

 • copyright

  Oceniono 42 razy 34

  ja zarabiam na siebie i rodzine. Mam sukcesy.

 • pan.malowany

  Oceniono 21 razy 7

  Skoro tak dobrze prowadza swoje interesy to po co sie reklamuja w gazecie?

 • cromio

  Oceniono 59 razy 3

  Nie rozumiem, jak - mając gębę jak zdeptany kapeć - Rusin może promować kosmetyki. Chyba, że chodzi o kosmetyki do renowacji starych butów.

 • pakamaka

  Oceniono 7 razy 1

  były tenisista ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX