Monika ZAMACHOWSKA w ślubnej sesji dla 'Vivy!'. 'Żyliśmy w przekonaniu, że ten związek nie przetrwa'

Ich związek od początku wzbudzał kontrowersje. Spotykać zaczęli się będąc jeszcze w związkach małżeńskich, teraz sami wzięli ślub. Monika Zamachowska (już nie Richardson!) w swoim najszczerszym jak dotąd wywiadzie opowiada o ukochanym Zbyszku i ich miłości, o odrzuceniu przez środowisko. Wywiad ozdobiony jest pięknymi zdjęciami, na których pani Zamachowska pozuje w sukniach Macieja Zienia.
Monika Zamachowska Monika Zamachowska Viva!

Monika Zamachowska

Nikt nie wierzył, że ich uczucie przetrwa choćby rok. Oni jednak nie dość, że nadal są razem, to właśnie postanowili uprawomocnić swój związek. 3 maja w Tołkini pod Kaliszem wzięli ślub. Ale nie tylko to zszokowało opinię publiczną. Monika Richardson przyjęła bowiem nazwisko męża, Zbigniewa Zamachowskiego. W pierwszym po ślubie wywiadzie dla "Vivy!" dziennikarka zdradziła, dlaczego zdecydowała się na tak radykalne posunięcie.

Pamiętam, jak któregoś dnia - od rana dyskutowaliśmy o przygotowaniach do tego ślubu - zapytałam Zbyszka: "A co sądzisz, kochanie, żebym była Zamachowska?" (...) Oniemiał, a po kilku sekundach zaczął się śmiać z niedowierzaniem: "Naprawdę?! Jezu... to byłoby fantastyczne!". Chyba go zaskoczyłam. Nigdy wcześniej żadna kobieta nie używała jego nazwiska i myślę, że było mu przykro z tego powodu.

Monika ZamachowskaViva!

Para miała wątpliwości, jak ludzie zareagują na tę decyzję. Postanowili jednak, że znów mimo wszystko zaryzykują. Cały ich związek był przecież od początku takim ryzykiem.

Wylano na nas wiadra pomyj. (...) Ale nikt nie wie, że bardzo długo żyliśmy w przekonaniu, że ten związek nie przetrwa. Zresztą Zbyszek nazwał to bardzo precyzyjnie: "Nie posklejamy tego". Nie posklejamy naszego romansu, nie zbudujemy z niego czegoś trwałego. (...) Mamy szóstkę dzieci, mamy naszych - wtedy jeszcze - małżonków, jest za dużo elementów, które do siebie nie pasują. To się nie może udać.

Decyzją o ślubie naprawdę zaskoczyli wszystkich. No bo po co im to teraz?

Mieliśmy potrzebę, żeby obwieścić całemu światu, że jesteśmy razem nie dlatego, że jest nam dobrze w łóżku albo że teraz nie mamy już innego wyjścia, bośmy się rozwiedli i to wstyd, tylko dlatego, że chcemy razem iść przez życie, razem wychowywać moje dzieci, razem troszczyć się o dzieci Zbyszka i opiekować naszymi rodzicami, zadbać o tę resztkę kariery, która nam została, wzajemnie się wspierając.

Monika Zamachowska i Zbigniew ZamachowskiKapif

Monika Zamachowska i Zbigniew ZamachowskiKapif

Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski Kapif

Monika Zamachowska

Zamachowska zdradziła również, że zapalnikiem wszystkich decyzji odnoście poukładania sobie życia na nowo, był rozwód Zamachowskiego.

Nigdy tego dnia nie zapomnę, czekałam na Zbyszka w kawiarni Kafka przy ulicy Oboźnej. Przyszedł i powiedział: "Żona się ze mną rozwodzi".

Jak twierdzi dziennikarka, ten moment ich "wyzwolił", bo w innej sytuacji pewnie nigdy nie podjęłaby decyzji o rozwodzie z mężem, z którym od dawna nie była szczęśliwa. Widywali się rzadko, niewiele ich łączyło - zainteresowania i pasje zawsze mieli inne, a przyszedł moment, w którym nie mieli praktycznie o czym rozmawiać. Czuła się samotna. Podobne zresztą jak Zamachowski, z którym coraz częściej wtedy rozmawiała.

Kiedy z naszych rozmów powoli wyłonił się obraz mężczyzny, który od lat funkcjonował w swoim związku właściwie jako niepotrzebny mebel, przesuwany z kąta w kąt, coś we mnie pękło. Nie z litości, ale z czułości, tkliwości wobec geniusza. Pomyślałam sobie, jeśli jest to tylko możliwe, oddam Zbyszkowi radość życia, którą miał, kiedy poznaliśmy się przed 30 laty i której nie miał, gdy spotkaliśmy się 3 lata temu.

Monika Zamachowska i Zbigniew ZamachowskiKapif

Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski Kapif

Monika Zamachowska

Monika otwarcie opowiedziała również o rozwodzie. Uważa, że ta decyzja była słuszna. W końcu przestała oszukiwać siebie i swoich bliskich. Najbardziej ze Zbyszkiem martwili się jednak o dzieci i to, jak one zniosą rozstanie rodziców.

Próbowaliśmy zrobić wszystko, żeby dzieci przeszły przez to doświadczenie z jak najmniejszymi stratami moralnymi. I mogę powiedzieć, że to się udało w stosunku do moich: Zosi i Tomka. Nie mogę i nie chcę wypowiadać się na temat dzieci Zbyszka.

Monika ZamachowskaKapif

Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski Kapif

Monika Zamachowska

Pani Zamachowska przyznaje również otwarcie, że ten związek kosztował zarówno ją jak i jej obecnego męża wiele przykrości. Tabloidy nie szczędziły im przykrych słów, odwrócili się od nich znajomi. Ucierpiała także na tym kariera każdego z nich, ale to szczególnie Zamachowska była niemile widzianą w "towarzystwie".

Byłam persona non grata. Byłam złodziejką męża, która zabrała dzieciom kochającego ojca, jeszcze w kapciach i z kubkiem parującej herbaty w ręku. (...) W pewnym momencie ludzie bali się ze mną publicznie rozmawiać, choć czasami podchodzili i ukradkiem szeptali: "Boże, jak ja trzymam za ciebie kciuki, ja bym w życiu nie miał, nie miała takiej odwagi". To były wręcz akty heroizmu z ich strony, jak się domyślam. Byłam trędowata. Wokół mnie panowała zmowa milczenia - tej pani nie ma.

Pocieszenie i wsparcie mieli wtedy tylko w sobie.

Zabrzmi to banalnie, ale kiedy Zbyszek miał kryzys, powtarzałam mu: "Nie martw się, mamy siebie, przetrwamy". Kiedy ja płakałam, że dłużej tego nie wytrzymam, wystarczyło, że był obok mnie, utulił, nawet słowa były zbędne. Nie da się wszystkiego nazwać słowami, wytłumaczyć. Wiedziałam, że jestem gotowa dla tej miłości zaryzykować. I bardzo dużo zaryzykowałam. (...) Oboje ze Zbyszkiem przeszliśmy przez piekło. Co jeszcze może się zdarzyć? Odrzucenie, ostracyzm... wszystko już było. Ja się rzadko załamuję, ale jak już, to totalnie: płaczę, nie mogę wstać, nogi się pode mną uginają. A jednak nawet w tych najcięższych chwilach nigdy nie doszłam do etapu depresji, nigdy nie miałam takiego doła, żeby mi się żyć nie chciało, bo trzymała mnie nasza miłość.

Monika Zamachowska i Zbigniew ZamachowskiKapif

Więcej o:
Komentarze (37)
Monika ZAMACHOWSKA w ślubnej sesji dla 'Vivy!'. 'Żyliśmy w przekonaniu, że ten związek nie przetrwa'
Zaloguj się
 • art_102

  Oceniono 457 razy 367

  Olanie jej przez środowisko nie tyle było efektem ich romansu i rozbicia dwóch rodzin, ale z powodu jej kłapania dziobem. Tak infantylnej idiotki dawno nie było okazji posłuchać-poczytać-poogladać. Nawet jeśli ich małżeństwa były już tyko układem, to jednak dla dzieci dalej to były normalnie funkcjonujące domy z obojgiem rodziców. Więc ich oficjalny romans, był dla dzieciaków ciężkim przeżyciem, ale to nie przeszkadzało tej idiotce opowiadać na łamach o porannym seksie z Zamachowskim, ani prać brudów oczerniając Justę czy swojego byłego.

  Co do roboty, to niech już tak przed nami nie udaje. Należy do telewizyjnego klanu, i dla córeczki Barbary Trzeciak-Pietkiewicz, która od 1969 roku jest zwiazana z TV, zawsze na dyrektorskich stołkach: TVP2, od 2003 r. dyrektor programowa w Polsacie, jeszcze prezes zarządu TV 4, wreszcie członkini Rady Fundacji Polsat, więc dla jej córeczki etacik zawsze sie znajdzie, podobnie jak dla jej kuzyna Zwiefki. Dotyczy to zresztą całej śniadaniówki i tym podobnego chłamu, gdzie za kilka min na wizji dostają msc po kilkadziesiąt tys zł. nikt tam nie trafia z przypadku ani "po talencie" tylko po układach rodzinnych, biznesowych jak np.: Pieńkowska, czy łóżkowych...
  No a teraz daje nam kolejne miałkie wypociny, o jej wielkiej miłości, jak zwykle przywala swojemu byłemu i Juście (Zamachowski był przestawiany jak mebel), dzieli się spragnionym czytelnikom swoimi łzami, no i już od teraz ją..... kocham i rozumiem, i podziwiam za klasę, i brak głupoty:)))))))))))))))))))

 • takama

  Oceniono 240 razy 194

  Strasznie straszne to wszystko było. Zamachowskiego lubię jako aktora ale po tym całym zamieszaniu które Monisia jeszcze pogłębiała jakiś taki niesmak pozostaje. Zresztą na "salonach: to już prawie każdy z każdym był i ktoś kto się tam pojawia ma szanse spotkać swojego przyszłego w obecnym partnerze innego. Taki mały i szczelnie zamknięty kur*i dołek.

 • londres

  Oceniono 204 razy 178

  Ostracyzm ja spotkal z powodu bezmyslnego klapania paszcza, czy ujawniania szczegolow na facebooku

 • ateofi

  Oceniono 228 razy 164

  Pani Moniko, niestety jest Pani wyrachowaną kobietą i w dodatku pozbawioną minimum przyzwoitości. Poza tym brakuje Pani klasy. Sądzę również, że dzieci pana Zamachowskiego nie będą zabiegać o kontakty z Panią i mają w nosie Pani "brak zgody". Jest Pani bezczelną i arogancką kobietą i najzwyczajniej w świecie szkoda mi Pani "męża".

 • amorvertical11

  Oceniono 193 razy 141

  Dżizasssss! Co za pustak! Ona ma w mózgu sieczkę, to widać, słychać i czuć. Ale że Mumin taki durny? Widać to jakaś choroba wirusowa - durnowatość przyrodzona

 • kazio.maciolka

  Oceniono 197 razy 139

  Dzieci Zbyszka nie mają zgody na kontakty ze mną i chyba przez jakiś czas to się nie zmieni. (...)

  Brawo Ola Justa, też bym temu swoim dzieciom zakazał kontaktów z przygłupią Monią, jeszcze o nich zaczęłaby kłapać dziobem w mediach, przecież ten babus bez klasy nie zna słowa " umiar".

 • white_lake

  Oceniono 180 razy 112

  bezdennie głupi babiszon

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX