"Byłem kobietą, więc rozumiem, co Jessica czuje i vice versa". Pobrali się po tym, jak oboje zmienili płeć

Przed zmianą płci Mark był kobietą z ładnym uśmiechem i brązowymi falowanymi włosami. Nazywał się Martiza Perdomo. Z kolei Jessica była blondwłosym mężczyzną, który nazywał się Shawn O'Donnell.
Jessica Cummings i Mark Cummings Jessica Cummings i Mark Cummings Screen z Google plus

Jessica Cummings i Mark Cummings

Jessica i Mark mieszkają na Florydzie. Poznali się w 2011 roku, a już rok później zalegalizowali związek. Jak donosi Nypost.com, zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia.

Dzięki Jessice pierwszy raz w życiu odnalazłem prawdziwą miłość. To było coś takiego co można obejrzeć w filmach. Ona przechodziła to samo co ja, więc zna ból i cierpienie, które niesie ze sobą bycie transseksualistą - powiedział Mark portalowi.
Jessica Cummings Jessica Cummings Screen z Google plus

Jessica Cummings i Mark Cummings

Tak samo jak jej mąż, w okresie dorastania Jessica cierpiała z powodu dyskryminacji i problemów związanych z kwestiami tożsamości płciowej. Doszło nawet do prób samobójczych.

Dorastałam, wiedząc, że nie jestem tą osobą, za którą mnie uważają. Czułam się wyobcowana i samotna. Nie widziałam wyjścia z tej sytuacji, to było najgorsze uczucie na świecie. Przez lata myślałam, że jestem gejem, ale teraz wiem, kim jestem i Mark dopełnia mnie - powiedziała Jessica portalowi Nypost.com.

Po latach bycia mężczyzną Jessica w końcu wyjawiła swój sekret rodzinie. W wieku 35 lat powiedziała, że jest uwięziona w złym ciele.

Miesiące zajęło mi podjęcie decyzji, aby powiedzieć rodzicom o wszystkim.
Nie otrzymałam reakcji na jaką liczyłam. Tylko babcia stanęła po mojej stronie
Miesiące zajęło mi podjęcie decyzji, aby powiedzieć rodzicom o wszystkim. Nie otrzymałam reakcji, na jaką liczyłam. Tylko babcia stanęła po mojej stronie - powiedziała ze smutkiem portalowi.
Mark Cummings Mark Cummings Screen z Facebook.com

Jessica Cummings i Mark Cummings

49-letni Mark poddał się operacji zmiany płci w 2003 roku i od tego czasu jest prawnie uznawany za mężczyznę. Wcześniej jako Martiza był kobietą kulturystką, a obecnie jest sztangistą i terapeutą zajęciowym. Jessikę nazywa swoją księżniczką i cieszy się z roli jej opiekuna.

Uwielbiam spełniać rolę żywiciela i obrońcy Jessiki. Kocham dbanie o nią. Po tym bólu, który przeszliśmy, to jest tak, jakby nasze spotkanie było dla nas nagrodą - powiedział.

Przyznał, że, przed spotkaniem żony, w wieku 48 lat był prawiczkiem.

Utrata dziewictwa z Jessiką była czymś bardzo specjalnym, nigdy tego nie zapomnę - zdradził Mark.
Jessica Cummings Jessica Cummings Screen z Google plus

Jessica Cummings i Mark Cummings

39-letnia Jessica na początku 2013 roku przeszła operację usunięcia jąder i teraz już oficjalnie jest kobietą. Dodatkowo zdecydowała się na przyjęcie nazwiska męża. Kiedy po raz pierwszy zobaczyła Marka, stwierdziła, że jest przystojny i nigdy nie domyśliłaby się, że kiedyś był dziewczyną.

Kiedy powiedział mi o tym, chciałam wiedzieć więcej o nim  - wspomina Jessica. -
Spotkanie Marka pomogło mi w pełni zaakceptować siebie i pokochać to kim jestem jako transseksualna kobieta.
Nasz związek jest taki o jakim marzą wszyscy ludzie - nasz pierwszy pocałunek był magiczny - dodaje
Spotkanie Marka pomogło mi w pełni zaakceptować siebie i pokochać to, kim jestem jako transseksualna kobieta. Nasz związek jest taki, o jakim marzą wszyscy ludzie - nasz pierwszy pocałunek był magiczny.
Jessica Cummings i Mark Cummings Jessica Cummings i Mark Cummings Screen z Facebook.com

Jessica Cummings i Mark Cummings

Mark twierdzi, że tworzą bardzo udaną parę, dzięki temu, że są transseksualistami, potrafią zrozumieć wzajemne potrzeby i oczekiwania.

Dla świata zewnętrznego jesteśmy normalną heterosexualną parą ale bycie transsseksualistami sprawia,
że lepiej się rozumiemy.
Byłem kobietą, więc rozumiem co Jessica czuje i vice versa. Mamy niesamowitą więź, która jest podobna do posiadania jednego mózgu. Dla świata zewnętrznego jesteśmy normalną heteroseksualną parą, ale bycie transseksualną parą sprawia, że lepiej się rozumiemy - powiedział Mark. - Teraz nie wierzę, że bycie transseksualistą jest przekleństwem i chcę, aby inne osoby transseksualne czuły się dobrze, będąc sobą. Jeśli ludzie chcą oceniać nas i naszą relację, to chciałbym zapytać: "Co sprawia, że twój związek jest lepszy od mojego?"

Zakochani wytatuowali sobie swoje imiona na ciałach.