Domy, wakacje, akordeon... Zobacz, na co przeznaczyli pieniądze zwycięzcy telewizyjnych show!

Uczestnicy talent show walczą o niebagatelne nagrody. Często są to kontrakty płytowe, stypendia i duże pieniądze. Szczęśliwy zwycięzca otrzymuje zazwyczaj czek na niezłą sumę 100, 200, a kiedyś nawet 500 tys. złotych. Co robią laureaci z takimi pieniędzmi? Zobaczcie.
Lemon. Lemon. fot. POLSAT/studio69

LemON

Zespół LemOn po programie "Must be the music" zrobił zawrotną karierę.

Chłopcy w dwa tygodnie nagrali płytę, która w ciągu 1,5 miesiąca osiągnęła status złotej. Zespół koncertuje na największych scenach w Polsce - powiedziała portalowi Fakt.pl, menadżerka zespołu Magłorzata Dacko.

A co panowie zrobili z pieniędzmi, które otrzymali za zwycięstwo w III edycji muzycznego show?

Pieniądze już dawno się rozeszły, ale dały im niezależność - mówi tabloidowi menadżerka. - Nagrodę przeznaczyli głównie na zakup sprzętu: mikrofonów, odsłuchów i nowych klawiszy - dodaje.

lemon, must be the music, polsatfot. POLSAT/studio69

LemonKapif

Magda Welc Magda Welc TVN

Magda Welc

Magda Welc pokonała w trzeciej edycji "Mam talent" samego Kamila Bednarka. Na co dziewczyna przeznaczyła swoją wygraną, czyli 300 tysięcy złotych?

Wspólnie z rodziną wybudowaliśmy dom, o którym tak bardzo marzyliśmy. Pewną część wygranej przeznaczyliśmy na mój rozwój muzyczny - ujawniła Magda w wywiadzie dla portalu muzyka.interia.pl.

Niedzwica Duza woj.lubelskie, 16.10.2010 Magda Welc (w srodku) wraz z rodzina , zwyciezczyni 3 edycji konkursu Mam Talent Fot.Bartlomiej Zurawski/MR/Forum Bartlomiej Zurawski

magda welc,magdalena welc,mam talentForum

Janusz Dzięcioł, Martyna Wojciechowska, Big Brother, 2001. Janusz Dzięcioł, Martyna Wojciechowska, Big Brother, 2001. Agencja Gazeta

Janusz Dzięcioł

Janusz Dzięcioł to zwycięzca pierwszej edycji "Big Brothera". Dzięki programowi wzbogacił się o 500 tysięcy złotych. Nie miał jednak wygórowanych potrzeb:

Czego mi więcej potrzeba? Naturalnie wygrane pieniądze dają pe­wien psychiczny komfort, ale nic poza tym. Być może pozwolą mi one wyje­chać wreszcie z żoną na wakacje - mówił tuż po wygranej w Karatekyokushin.info.

17.06.2001  WARSZAWA  - BIG BROTHER DZIEN OSTATNI - FINAL JANUSZ DZIECIOL     FOT.WOJCIECH OLKUSNIK / AGENCJA GAZETA  WO1787Agencja Gazeta

Początkowo wygrana była dla niego szokiem, jednak po opadnięciu emocji, pieniądze rozdysponował mądrze:

Kilka dni po zakończeniu programu prezes telewizji zaprosił do siebie po odbiór nagrody. Janusz dostał czek, który włożył do kieszeni marynarki, i tak chodził w niej kilka dni, gdy zreflektował się, że trzyma w kieszeni pół miliona minus podatek. Pojechał do banku, zresztą odprowadzany przez korowód ludzi, którzy go rozpoznali po drodze. Ale po roku zauważyli z żoną, że pieniądze znikają. Znaleźli więc działkę w Grudziądzu i pobudowali tam dom. Kupili też nowy samochód, bo starą astrę Janusz oddał córce - donosi Rp.pl.

24.05.2012 WARSZAWA , SEJM . POSEL JANUSZ DZIECIOL .  FOT. SLAWOMIR KAMINSKI / AGENCJA GAZETAAgencja Gazeta

Maciej Czaczyk Maciej Czaczyk mat. Polsat

Maciej Czaczyk

Maciej Czaczyk, czyli zwycięzca II edycji "Must be the music", otrzymał 100 tysięcy złotych. Pieniądze z wygranej wydawał bardzo ostrożnie.

Wygrana nie została roztrwoniona, ponieważ Maciek jest człowiekiem stąpającym bardzo twardo po ziemi. Pieniądze wydaje bardzo roztropnie -  powiedział portalowi Fakt.pl, Jacek Czaczyk, tata i menadżer muzyka.

Czaczyk wstąpił jednak do seminarium duchownego i w lipcu ogłosił, że kończy z występami na scenie.

Moi kochani. Dziś oficjalnie zostałem przyjęty do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Tym samym chciałbym oświadczyć oficjalnie, że zamykam się dla świata i będę kształcił się na przyszłego kapłana katolickiego. Proszę Was teraz o wsparcie modlitewne. Ja też polecam wszystkich moich fanów w mojej osobistej modlitwie. Niech żyje Chrystus Król!!! Pozdrawiam - napisał na Facebooku.

Maciej Czaczyk/ fot. materiały prasoweMaciej Czaczyk/ fot. materiały prasowe

Marcin Wyrostek

Marcin Wyrostek to jeden z nielicznych zwycięzców talent show, który faktycznie robi karierę. Wydał płytę i koncertuje w całej Polsce. A tuż po wygranej? Pociekły mu łzy, bo nie spodziewał się, że facet z akordeonem może wygrać.

Absolutnie nie spodziewałem się zwycięstwa - mówił portalowi Fakt.pl.

A zapytany na co przeznaczy wygrane 300 tys. złotych bez wahania odpowiedział:

Na pewno muszę kupić profesjonalny akordeon. Ceny zaczynają się od 50-60 tys. No i chyba trzeba pomyśleć teraz o dzieciach, bo mamy już zabezpieczenie finansowe. Na pewno kupimy mieszkanie, bo ciągle wynajmujemy... - zdradził.

Prokop Marcin, Wyrostek Marcin, Holownia Szymonkapif

03.06.2011 SOPOT , MARCIN WYROSTEK ,  FESTIWAL TOP TRENDY FOT. RAFAŁ MALKO / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: /FR/Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta

Klaudia Gawor. Klaudia Gawor. X-news

Klaudia Gawor

Klaudia Gawor to pierwsza kobieta, która wygrała polską edycję "X Factora". 18-latka otrzymała czek na 100 tysięcy złotych. Na co przeznaczyła kwotę?

Dziś chcę przeznaczyć je na rozwój. Jasne, że pojechałam na wakacje, ale to nie były wakacje za połowę tej kwoty i nie szalałam, absolutnie - wyznała w  "Dzień Dobry Wakacje". - Natomiast chcę tą kwotę przeznaczyć na edukację i rozwój muzyczny, bo jest dużo rzeczy, które powinnam zrobić i przejść w życiu. Mam nadzieję, że dzięki wygranej będę mogla to zrobić - zapewniła.

Klaudia GaworX-News

Brian Poniatowski

Brian Poniatowski to zwycięzca ostatniej edycji "You Can Dance". W tanecznym show chłopak zgarnął 100 tysięcy i stypendium w szkole tańca w USA. Z warsztatów w Los Angeles już wrócił, a na co przeznaczył nagrodę pieniężną?

Byłem na wakacjach, bo po programie potrzebowałem odpoczynku. I przyznam, że zaszalałem, bo poleciałem na Malediwy - zdradził Poniatowski w wywiadzie dla Fakt.pl. - Kupiłem sobie samochód. A teraz planuję kupić mieszkanie i chciałbym jeszcze coś z tych pieniędzy dołożyć do kredytu - dodał tancerz.
Klaudia Kulawik Klaudia Kulawik KAPiF

Klaudia Kulawik

Klaudia Kulawik to laureatka pierwszej edycji "Mam talent". Wygraną w programie inwestuje w siebie i w swój przyszły sukces. 100 tysięcy Kulawik wydaje na rozwijanie swojej pasji do muzyki.

Pieniądze cały czas służą mi w nauce, dzięki nim mogę iść na warsztaty wokalne, z których korzystam - opowiedziała w "Dzień Dobry TVN". - Program dał mi wielką szansę i dzięki niemu zmieniło się całe moje życie, bo znalazłam pasję, którą chcę kontynuować. Osoby nieśmiałe, które nie są w pełni gotowe na ten cały szum wokół nich, mogą się otworzyć i poznać ciekawych ludzi, którzy inspirują - dodała.

Klaudia Kulawikfot. KAPIF

Klaudia KulawikWBF

Delfina i Bartek z czekiem na 300 tys. zł Delfina i Bartek z czekiem na 300 tys. zł Fot. Grzegorz Bielec

Delfina i Bartek

Pieniądze w "Mam talent" wygrali też Delfina i Bartek. Swoimi popisami akrobatycznymi para - zarówno na scenie jak i w życiu - zachwyciła całą Polskę. Co zrobili z z nagrodą?

Z wygranych pieniędzy kupiłem siostrze laptopa, a Delfinka sprezentowała bratu komputer. Resztę odłożyliśmy, podobnie jak większość pieniędzy z honorariów, bo, jak wiadomo, jesteśmy parą i zbieramy na wspólny start - mówi Bartek Byjos w rozmowie z Fakt.pl. - Kwota z wygranej jest wysoka, ale w kontekście własnego mieszkania czy domu niewystarczająca - dodaje akrobata.

27.11.2012 RZESZOW , DELFINA , FOT. ARCHIWUM WYSLANE ZDJĘCIE DO WKŁADKI: WYSLANEFot. Archiwum

Marzena Wieczorek Marzena Wieczorek mat. TVN

Marzena Wieczorek

Pamiętacie jeszcze Marzenę Wieczorek z programu "Big Brother"? Wygrała ona II edycję reality show i otrzymała 500 tysięcy złotych. Jak widać sumy za wygraną nieco się zmieniły. Co Wieczorek zrobiła z wygranymi dekadę temu pieniędzmi? Dołożyła pieniądze do marnej pensji.

Nas, aktorów teatralnych, którzy grają poza centrum, kiepsko się opłaca, dlatego taki zastrzyk finansowy bardzo się przydał - powiedziała w "Dzień dobry TVN".

.Fot. Slawomi Sajkowski

Gienek Loska w Gienek Loska w "X Factor". KAPIF/WWW.KAPIF.PL

Gienek Loska

Gienek Loska wygrał I edycję "X Factor", a czek na 100 tysięcy złotych postanowił oddać żonie, jeszcze przed finałem programu.

Szczerze mówiąc, to nie sądzę, że wygram ten program - powiedział Gienek portalowi Fakt.pl. - Ale gdyby jednak się udało, to na pewno moja małżonka coś by zrobiła z wygranymi pieniędzmi. Ona wie lepiej, co jest potrzebne w domu. W moim przypadku jest tak, że to kobieta trzyma pieniądze...

Gienek Loska Bandwww.facebook.com

Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło wygrał 100 tysięcy złotych i kontrakt płytowy. Pieniądze właściwie już się rozeszły.

Kupiłem sprzęt muzyczny i zapłaciłem za remont sali, w której ćwiczymy z zespołem. Taka ilość gotówki szybko się kurczy, kiedy ma się tylko dziewiętnaście lat - śmieje się laureat II edycji "X Factora" w wywiadzie dla metromsn.gazeta.pl.

.Fot. Lukasz Zietek

Artur Cieciórski Artur Cieciórski Artur Cieciórski/kapif

Artur Cieciórski

Artur Cieciórski, laureat programu "You Can Dance", pieniądze wydał na życie i rozwijanie pasji. Tancerz zarabiał jako dekarz, a dzięki stypendium i czekowi na 100 tysięcy będzie mógł, jak mówi, żyć ze swojej pasji.

Artur CieciórskiArtur Cieciórski/kapif

Jola Rutowicz. Jola Rutowicz. East News

Jola Rutowicz

Jola Rutowicz wygrała czwartą edycję "Big Brothera" i 100 tysięcy złotych. Podobno za te kwotę sfinansowała swoją książkę, w której odsłoniła kulisy show-biznesu.

Słyszałem że Jolka wróciła do Londynu do solarium, gdzie kiedyś pracowała może uda się jej zarobić na wydanie tego dzieła? - napisał na tablicy na Facebooku Karoliny Korwin Piotrowskiej jej były narzeczony, Mateusz Osiecki, czytamy na Afterparty.pl.

 

Jola RutowiczKapif

W książce Rutowicz wyjawiła szczegóły kreowanej przez siebie postaci.

Skończyłam pisać książkę po praktycznie roku. Nie spodziewałam się, że pisanie książki jest takie ciężkie. Do druku trafi na koniec lipca i chcemy ją dać do księgarni na koniec jesieni. To jest bardzo ciężka praca, pisanie książki, nie wierzyłam, że dam radę to napisać. Teraz mogę powiedzieć więcej, niż mogłam powiedzieć wtedy - zdradziła w programie "Strefa wolnych myśli".

Książka "Inna" ukazała się w grudniu 2012. Tak wyglądała okładka.

 

Jola Rutowicz, InnaJola Rutowicz, Inna