Fakty, plotki, doniesienia - co wiadomo na pewno w sprawie Andersza

Aktor wraca do zdrowia.
Alan Andersz. Alan Andersz. Kapif

O Anderszu wciąż głośno

Od dwóch tygodni dużo się mówi o Alanie Anderszu. Niestety, szum wokół młodego aktora nie jest związany z promocją nowego show Polsatu "Tylko taniec", lecz z tajemniczym wypadkiem, któremu uległ Andersz w jednym z warszawskich klubów. Wiele kwestii wciąż pozostaje niewyjaśnionych, jednak prokuratura, która wszczęła śledztwo w sprawie, potwierdziła też kilka faktów. Co wiemy na pewno, a co wciąż pozostaje zagadką?

Alan Andersz. Alan Andersz. Kapif

Fakty

Pewne jest to, że aktor uległ wypadkowi na imprezie w klubie "Willa Matrix", który mieści się przy ul. Malczewskiego na warszawskim Mokotowie. W lokalu było ok 300 osób. Wiadomo też, że aktor spadł ze schodów, uderzając głową o dużą donicę.

 

Alan Andersz. Alan Andersz. KAPIF

Spekulacje

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że na imprezie doszło do nieporozumienia między Anderszem a innym uczestnikiem zabawy. Młodzi mężczyźni wdali się w przepychanki. To właśnie z powodu bójki aktor miał upaść ze schodów. Wciąż nie wiadomo jednak, czy doszło do nieszczęśliwego wypadku, czy raczej do umyślnego spowodowania uszkodzenia ciała. Tej kwestii prokuratura jeszcze nie wyjaśniła.

Na razie nie ma mowy o tym, by komukolwiek stawiać zarzuty - powiedział nam Paweł Wierzchołowski z mokotowskiej prokuratury.
Alan Andersz. Alan Andersz. Kapif

Zeznania

Wiadomo też, że prokuratura przesłuchała zarówno świadków zdarzenia, jak i jego uczestników. Niestety, od Andersza śledczy niewiele się dowiedzieli. Aktor nie pamięta ostatnich chwil przed utratą przytomności. Świadkowie z kolei zeznają, że feralna sytuacja wyglądała tak, jakby jeden ze skonfliktowanych mężczyzn poślizgnął się na schodach, ciągnąc za sobą Andersza. Uczestnicy imprezy twierdzą więc, że to raczej nieszczęśliwy wypadek niż celowe zepchnięcie ze schodów.

Andersz Alan

Pewności wciąż jednak nie ma, a bez kluczowych dla sprawy zeznań Andersza wyjaśnienie okoliczności zdarzenia może jeszcze potrwać. Nagrania z monitoringu również nie pomogły prokuraturze - kamery nie zarejestrowały incydentu, bo były ustawione na inną część lokalu.

Alan Andersz. Alan Andersz. Kapif

Powrót do zdrowia

Na szczęście aktor w zaskakująco szybki tempie powraca do zdrowia. Jeszcze tydzień temu lekarze nie mogli go wybudzić ze śpiączki, dziś juror programu "Tylko taniec" samodzielnie porusza kończynami i mówi. Jak zdradziły "Super Expressowi" pielęgniarki ze szpitala, w którym przebywa Alan:

Twardy chłopak z niego i ma silny organizm. Na pewno da radę, tylko potrzeba czasu.

Trzymamy kciuki za Alana. I liczymy na to, że prokuratura zdoła wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Tymczasem już dziś o 20:00 w Polsacie będziemy mogli obejrzeć pierwszy odcinek show "Tylko taniec" z udziałem Andersza. Na początku lutego nagrano 5 odcinków z udziałem aktora. Czy 23-latek zdąży wrócić do formy do czasu programów na żywo?