Masakry z PHOTOSHOPEM: Kogo tym razem skrzywdzili graficy

Rozumiemy, że czasem pięknej aktorce czy modelce wyskoczy niekontrolowany pryszcz, który trzeba zamazać w Photoshopie. Ale żeby piękne kobiety zmieniać nie do poznania? Zobaczcie najgorsze retusze ostatnich tygodni. Konfrontujemy zdjęcia poprawione komputerowo z tymi, których nie dotknął żaden grafik. Poznajecie gwiazdy w wersji "ulepszonej"?
Marta Żmuda Trzebiatowska. Marta Żmuda Trzebiatowska. Cosmopolitan

Marta Żmuda Trzebiatowska

Aktorka wcielająca się aktualnie w czarny charakter serialu "Julia" zdecydowanie padła ofiarą nadgorliwych fanów Photoshopa. Na okładce "Cosmopolitan" widzimy piękną, ale zupełnie sztuczną kobietę. Zdjęcie Marty przypomina nam kreator postaci w grze "The Sims". Graficy z sukcesem pozbyli się śladu jakiejkolwiek emocji z twarzy Marty. Taka perfekcyjna twarz bardziej przeraża, niż zachwyca. My wolimy Martę bez ingerencji grafików- jest wystarczająco ładna i nie musi korzystać z photoshopowych trików.

marta żmuda trzebiatowska, retusz, photoshop

marta żmuda trzebiatowska

Katarzyna Figura. Katarzyna Figura. Mat. promocyjneK

Katarzyna Figura

Mamy do czynienia z precedensem - takiego retuszu na plakacie reklamującym sztukę jeszcze nie widzieliśmy. Graficy zmienili zupełnie twarz Katarzyny Figury, tworząc plakat spektaklu "Matka i dziecko- letni dzień". To "dzieło" to kolejny dowód na to, że co za dużo, to niezdrowo. Figura nie tylko wygląda sztucznie, ale też po prostu śmiesznie. A przecież i bez photoshopa jest uznawana za polską seksbombę. Po co to było?

Katarzyna Figura

Justyna Steczkowska na okładce Justyna Steczkowska na okładce "Elle". Elle

Justyna Steczkowska

Justyna Steczkowska jest ładną kobietą o fenomenalnej figurze (z talią osy włącznie). Nie rozumiemy więc, dlaczego graficy magazynu "Elle" postanowili przerobić zdjęcie gwiazdy na dziwnego awatara. Steczkowska zupełnie nie przypomina siebie, ma nienaturalną twarz, która wygląda jak namalowana.

justyna steczkowska

justyna steczkowska

Julia Pietrucha. Julia Pietrucha. Olay

Julia Pietrucha

Julii Pietrusze nie można odmówić urody. Zastanawia nas więc, dlaczego jej zdjęcia z kampanii dla firmy kosmetycznej Olay są tak bardzo wyretuszowane. Graficy pozbawili aktorkę nie tylko ludzkich rysów, ale też postarzyli 23-letnią gwiazdę o co najmniej kilka lat.

julia pietrucha, retusz

julia pietrucha

A tak wygląda Julia bez "pomocy" grafików:

NZ. Julia Pietrucha   Konf. pras. filmu "Miasto z morza" - opowiesc o powstaniu portu gdynskiego, zdjecia rozpoczely sie 19.08.2008, premiera filmu wrzesien 2009  33. Festiwal Polskich Filmow Fabularnych w Gdyni, dzien 4, 18.09.2008  Fot.: Radoslaw NAWROCKI / FORUM

Rachel Weisz. Rachel Weisz. L'oreal

Rachel Weisz

Myślicie, że przesadzanie z Photoshopem to domena Polaków? Nic bardziej mylnego. Ostatnio temat retuszowania zdjęć po raz kolejny poruszył świat. Tym razem poszło o reklamę koncernu L'Oreal i zdjęcia Rachel Weisz, która została twarzą marki. Zdjęcia brytyjskiej aktorki wyretuszowano tak, że z 42-letniej, ładnej kobiety stworzono komputerową postać, której można by dać najwięcej 25 lat.  Kampania wywołała oburzenie. Brytyjczycy twierdzą, że wyretuszowane fotki gwiazdy wprowadzają konsumentów w błąd. I trudno się z tym nie zgodzić. Perfekcyjny wygląd Weisz na zdjęciach to nie zasługa kosmetyków L'Oreal, ale umiejętności grafików komputerowych.

rachel weisz, retusz, photoshop

English actress Rachel Weisz holds the award she won for best supporting actress for her work in "The Constant Gardener," before the NBC Universal/Focus Features after-party following the 63rd Annual Golden Globe Awards on Monday, Jan. 16, 2006, in Beverly Hills, Calif. (AP Photo/Mark J. Terrill)

Demi Moore. Demi Moore. Harper's Bazaar

Demi Moore

Aktorka przezywa ostatnio ciężkie chwile po rozstaniu z Ashtonem Kutcherem. W lutowym numerze "Harper's Bazaar" udzieliła jednak dość optymistycznego wywiadu. Powiedziała, że nie wstydzi się swojego ciała i przemijających lat. Ciekawe więc, dlaczego pozwoliła fotoedytorom na ostry retusz swoich zdjęć. Porównując zdjęcia wychudzonej, zmęczonej Demi z tworem grafików na okładce pisma, nie widzimy ani grama podobieństwa.

demi moore, retusz

demi moore