Celebryci, sportowcy, internauci... Wszyscy są DUMNI z Radwańskiej! Komentarze po Wimbledonie

Wczoraj byliśmy świadkami historycznego wydarzenia - w finale Wimbledonu zagrała Polka, Agnieszka Radwańska. Mimo że nasza zawodniczka przegrała z Sereną Williams, to internauci nie napisali o Isi złego słowa. Wręcz przeciwnie, prześcigają się w pochwałach. Zobacz, jak sportowe sławy, celebryci i fani komentowali wielki pojedynek.

Facebookowicze o Radwańskiej

Agnieszka Radwańska

Na facebookowym profilu Radwańskiej użytkownicy portalu przez cały czas składają gratulacje, jedni bardziej spontanicznie i poufale:

Gratulacje Agnieszko!!!Wspaniały sukces po wspaniałej walce!!!
REWELACYJNY MECZ!!!! BRAWO ISIA!!!!

Inni znów pisali z większym dystansem, lecz także w samych superlatywach:

Pani Agnieszko, jestem absolutnie pewien, że wielkoszlemowa publiczność wiele razy usłyszy: "Game, set and match - Radwańska"!

Po Euro 2012 Polacy są przepełni pozytywną energią, okazuje się że nie tylko organizacja Mistrzostw Europy wzbudziła w nas narodową dumę:

Agnieszka! Coś wielkiego! Jestem dumny, że jestem Polakiem. Założyłbym się o własne życie będziesz numerem 1!.!

Agnieszka ma w internecie rzesze wiernych fanów. Przed finałem bardzo wspierali polską tenisistkę na różne sposoby. W sieci pojawiało się mnóstwo motywacyjnych grafik tworzonych przez internautów.

Agnieszka Radwańska

Celebryci

Dawid Woliński, wimbledon, radwańska

Finał Wimbledonu nie wzbudził wielkiego zainteresowania polskich gwiazd. Jedynie kilkoro celebrytów śledziło starcie Williams - Radwańska. Wśród nich był Dawid Woliński. Projektant jednak skupił się na siarczystym komentarzu pod adresem Amerykanki, zamiast na sukcesie Agnieszki.

MOnika Olejnik, wimbledon, radwańska

Monika Olejnik wolała pochwalić Radwańską zamiast obrażać Serenę. Jednak nie poświęciła całego oddzielnego wpisu na powinszowania. Agnieszka dzieliła miejsce na tablicy dziennikarki wybrykami Marka Migalskiego. Działacz PJN niestety ma duże braki w dobrym wychowaniu i chyba nie jest do końca świadomy, co wypada pisać a co nie. Szkoda tylko, że ktoś taki jest posłem. A oto żenujący wpis Migalskiego na Twitterze:

Migalski, Twitter

A czy Wy trafiliście na w internecie na inne pomeczowe komentarze celebrytów?

Komentarze tenisowych sław

Agnieszka Radwańska

Pochwał nie zabrakło też ze strony profesjonalistów. Todd Woodbridge, światowej sławy australijski deblista, powiedział portalowi Sport.pl:

Agnieszka zagrała fantastycznie. Szczerze mówiąc, na początku trzeciego seta myślałem, że wygra Wimbledon. Bardzo lubię ją oglądać. Jest współczesną wersją Martiny Hingis. Agnieszka jest bardzo skromna, wciąż młoda, a Serena ma już 30 lat. Kobiecy tenis jest otwarty, czeka na nowe liderki.

Agnieszka Radwanska of Poland waves to spectators after her defeat to Serena Williams of the United States in the women's final match at the All England Lawn Tennis Championships at Wimbledon, England, Saturday, July 7, 2012. (AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Również polska gwiazda tenisa, Wojciech Fibak wróży wielką karierę Agnieszce:

Zaczyna się nowy rozdział w karierze Agnieszki. Pokazała, że na trawie, na ulubionym korcie Sereny Williams, może z nią grać jak równa z równą - powiedział w rozmowie ze Sport.pl.

Robert Radwański

Robert Radwański

Jednak po meczu nie wszyscy byli przepełnieni radością. Robert Radwański, ojciec Agnieszki w Tok Fm zdradził, czemu po meczu czuł smutek i to wcale nie z powodu przegranej.

Przy tej całej euforii i radości jest jednak i smutek, i to dość duży. Oglądałem dzisiaj chyba wszystkie programy informacyjne, bodaj na wszystkich kanałach i nie rozumiem, czemu newsem numer jeden w sporcie było to, że Grzegorz Lato będzie znów kandydował na szefa PZPN. Co to ma tak naprawdę wspólnego ze sportem, w którym ciężką pracą i maksymalnym wysiłkiem osiąga się prawdziwy sukces. Agnieszka dotarła do finału Wimbledonu jako pierwsze Polka od 75 lat. Takie wydarzenie powinno być chyba bardziej wyeksponowane w serwisach informacyjnych - uważa Radwański.

Richard Wiliams

Richard Williams

Wczoraj obie zawodniczki były mocno wspierane przez swoich ojców. Obaj panowie mieli ogromny wpływ na karierę swoich córek, dlatego każda ich wypowiedź jest zawsze żywo komentowana. Przed spotkaniem Richard Williams nie dawał Agnieszce żadnych szans.

O jaki finał mnie pytacie? Wimbledonu? Przecież Wimbledon się już dzisiaj skończył, a wygrała go Serena - mówił pewny siebie ojciec Sereny.

Serena Williams of the United States, right, embraces her father Richard Williams, center, as her sister Venus looks on, after she defeated Agnieszka Radwanska of Poland to win the women's final match at the All England Lawn Tennis Championships at Wimbledon, England, Saturday, July 7, 2012. (AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Jednak zaangażowanie Radwańskiej i wysoki poziom gry Polki przyniosły jej uznanie w oczach Williamsa. Po finale powiedział w wywiadzie dla Sport.pl

Powinniście być bardzo dumni z tego, co robi Agnieszka. Przeszła bardzo długą drogę, żeby grać na najwyższym światowym poziomie.

Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska, wimbledon

Agnieszka Radwańska pokazała klasę nie tylko na korcie, lecz także poza nim. Po skończonym meczu, na swoim profilu na Facebooku, umieściła krótki post, podsumowujące jej zmagania na korcie. W pierwszych słowach pogratulowała swojej rywalce Serenie, dopiero potem podziękowała fanom za wsparcie i dzieliła się z nimi swoją radością. Radwańska wyraźnie nie traktuje wczorajszego spotkania w kategoriach porażki. Świadczy to o jej ogromnej sportowej dojrzałości. Potwierdziła to w wywiadzie dla Sport.pl:

To najlepsze dwa tygodnie w moim życiu. Przegrałam finał, co oczywiście rozczarowuje, ale z całego występu w Wimbledonie bardzo się cieszę.

Czytelnicy Plotka

Agnieszka Radwańska

Także na Plotku użytkownicy nie szczędzili ciepłych słów pod adresem Radwańskiej. Czekamy na więcej Waszych opinii!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.