Kamil Bednarek ulubieńcem Polaków! Jak wyglądała jego droga na szczyt?

Prawie 400 tysięcy "lajków" na Facebooku, bardzo głośne piski fanek, rzucanie staników na scenę - to wszystko dla Kamila, który od czasu programu "Mam Talent" robi oszałamiającą karierę. A ma dopiero 21 lat! Teraz możemy oglądać go w "Bitwie na głosy". Na czym polega jego fenomen?
Kamil Bednarek. Kamil Bednarek. KAPIF

Kolejny sukces

Drużyna Kamila już tydzień temu zapewniła sobie miejsce w finale "Bitwy", który odbędzie się 5 maja. Tak się cieszył po wygranym programie:

A co było przed "Bitwą"?

Kamil Bednarek Kamil Bednarek Kamil Bednarek

StarGuardMuffin

W 2008, Kamil wraz z przyjaciółmi założył zespół o nazwie StarGuardMuffin. Pozytywna energia i zapał młodych artystów szybko zaowocowały wieloma sukcesami. Pierwszym kamienień milowym był ich występ jako support przed utytułowanym zespołem EastWest Rockers (EWR). Niedługo potem posypały się nagrody m. in.: pierwsze miejsce na Rock Reggae Festival w Brzeszczach, Grand Prix festiwalu Fama w Świnoujściu, nagrodę specjalną festiwalu Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim.

Kamil Bednarek

Kamil Bednarek na castingu do Mam talent Kamil Bednarek na castingu do Mam talent screen z TVN

Mam Talent

Jednak o autentycznym przełomie można mówić dopiero od 2010, kiedy to Kamil wziął udział w 3. edycji programu "Mam Talent". Na castingach swoim wykonaniem utworu "I" Kurta Nielsen?a wprost zahipnotyzował widownię oraz jurorów. Ci prześcigali się w komplementowaniu młodego wokalisty. Agnieszka Chylińska powiedziała:

Gdybyś ty wiedział gdzie ty byłeś we mnie swoim głosem!

A zaraz potem Kuba dodał:

Ty poczekaj, we mnie też!

"3 razy TAK" dało Kamilowi przepustkę do kolejnych etapów, przez które przeszedł jak burza. Jego reggae'owa aranżacja utworu "Tears in heaven" Erica Claptona czy świeże wykonanie "This  is love" Boba Marleya zaskarbiło serca tysięcy telewidzów i zapewniło mu drugie miejsce!

NZ. Kamil Bednarek  Final III edycji programu Telewizji TVN Mam Talent! S03E13, 27.11.2010, Wa-wa, Fot.: Radoslaw NAWROCKI / FORUM *** Zgoda na publikacje ON-LINE na okreslonych przez TVN warunkach: na prosbe producenta programu prosimy o wykorzystywanie zdjec z produkcji TVN w kontekscie programu i udzialu osoby przedstawionej na nim. Zdjecie nie moze byc wykorzystane w negatywnym kontekscie. ***

Doświadczenie z show TVN wykorzystuje w "Bitwie":

Duża popularność i uwielbienie fanek

 Kamil Bednarek

Kamil zaciekawił muzyczny światek, np. Pezet zaprosił go do wspólnego nagrywania. Zaczęto go rozpoznawać na ulicy, prosić o autografy. Jednak jego popularność jest prawdziwie widoczna na koncertach. Ktokolwiek miał przyjemność kiedykolwiek w takowym uczestniczyć, wie, co tam się dzieje. Nieprzebrane tłumy rozemocjonowanych nastolatek głośno piszczą, krzyczą, skandują imię Bednarka. Są nierzadko wzruszone do łez. Zapytaliśmy Kamila, co sądzi o tych przejawach sympatii:

Podejrzewam, że jak będę starszy, to będę miał problemy ze słuchem - odpowiedział między innymi.

Zobacz wideo:

Kamil Bednarek

W krótkim czasie uzyskał status gwiazdy. Zaczął udzielać wielu wywiadów w radiu i telewizji, wystąpił nawet w programie Kuby Wojewódzkiego, który nigdy nie ukrywał, że żywi do Kamila wielką sympatię.

Moda na Bednarka

 Kamil Bednarek

Od czasu sukcesu w "Mam talent" możemy mówić o prawdziwej "modzie na Bednarka". W listopadzie 2010 roku StarGuardMuffin wydał płytę "Szanuj", która odniosła spektakularny sukces. W krótkim czasie osiągnęła status podwójnej platyny i tym samym stała się, dzięki ponad 75 tysiącom sprzedanych egzemplarzy, największym bestsellerem w historii polskiego reggae.

Bednarek 3. na liscie najpopularniejszych polskich muzyków na facebooku

Niedługo potem, według agencji Migomedia, Kamil znalazł się na 3. pozycji w zestawieniu 10 najpopularniejszych polskich muzyków na Facebooku.Trudno się dziwić takiemu wynikowi, gdy średnio co 10 minut na facebookowej tablicy Kamila pojawia się nowy post od fanki lub fana typu:

" I ♥ You ♥" czy "Dziękuję Ci za Twoją muzykę!!! :)"
Kamil Bednarek Kamil Bednarek KAPiF

Pielgrzymka na Jamajkę

W kwietniu 2011 roku udało się Kamilowi spełnić swoje największe marzenie - pojechał wraz zespołem na dwa tygodnie na Jamajkę. Nie był to jednak wyjazd rekreacyjny, wręcz przeciwnie artyści ciężko pracowali w studiu muzycznym - i to nie byle jakim! Nagrywali w studiu Boba Marleya - Tuff Gong. Jak sami mówili w wywiadzie dla DDTVN:

Tu chodziło o to, żeby nauczyć się od nich, żeby zobaczyć jak oni grają, i jak w połączeniu z europejskim brzmieniem, polskim brzmieniem będzie to wszystko wyglądało.

Pobyt w ojczyźnie reggae zaowocował kolejną płytą "Jamaican trip", na której oprócz 6 utworów, znajdują się także 2 teledyski dokumentujące wyjazd. W tej samej rozmowie, muzycy podsumowują swój wyjazd:

Przywieźliśmy nową energię na to, co będziemy tworzyć, chęć do życia i przede wszystkim nagrania.

Okładka jamaican trip, kamil bednarek płyta

Kamil Bednarek ze swoją drużyną po wykonaniu coveru Kamil Bednarek ze swoją drużyną po wykonaniu coveru "Roxanne" grupy The Police materiały tvp

"Bitwa na głosy"

Wielka popularność w sieci i zawrotna liczba sprzedanych płyt nie umknęły uwadze szefom TVP2. To właśnie tego młodego artystę wybrano do 2. edycji programu "Bitwa na głosy". Tym samym, rozpoczął współzawodnictwo z utytułowanymi gwiazdami z wieloletnim stażem, takimi jak: Ryszard Rynkowski, Natalia Kukulska, Edyta Górniak czy Janusz Panasewicz.

Udział Bednarka w popularnym talent show zdziwił wielu jego fanów. Oto jak na swoim Facebooku postanowił wytłumaczyć się ze swojej decyzji:

Często powtarzałem w wywiadach, że chciałbym pomagać młodym muzykom. Sam dobrze wiem jak ciężko jest się przebić oraz być zauważonym.

Osobom zarzucającym mu ślepy pęd za popularnością tam też odpowiedział:

Osobom, które uważają ze pomoc innym to "sprzedawanie się" proponuję przez chwile postawić się na miejscu ludzi, dla których to wsparcie może okazać się jedyną szansą.

Oświadczył także, co zamierza zrobić z ewentualną nagrodą:

Ponadto ewentualną wygraną można przeznaczyć na jakiś cel charytatywny

Charyzma, serdeczność i pozytywna energia sprawiły, że Kamil zyskał świetny kontakt ze swoją drużyną. Bez większych problemów zdyskwalifikowali przeciwników i tym samym znaleźli się w finale wraz z Ryszardem Rynkowskim. Już w przyszłym tygodniu ostatni odcinek, w którym okaże się, kto będzie lepszy!

Więcej o:
Komentarze (22)
Kamil Bednarek ulubieńcem Polaków! Jak wyglądała jego droga na szczyt?
Zaloguj się
 • tom

  Oceniono 30 razy 14

  pisanie,że bednarek jest ulubieńcem Polaków jest tak durnie żenujące jak gadanie przez polityków,że każdy Polak to katolik.

 • ladyzgaga

  Oceniono 30 razy 10

  Kamil wygra!

 • jagger2009

  Oceniono 12 razy 6

  Kamil ma wspaniale predyspozycje do reggae i robi to ze nawet Bob Marley bylby z niego dumny, powodzenia

 • takajednaxd

  Oceniono 24 razy 6

  Kamil mam po prostu talent, ma świetny głos i to trzeba przyznać. Jest przystojny - owszem, ale to nie to decyduje o jego karierze. Gdyby nie umiał śpiewać raczej kariery by nie zrobił.
  Lubiłam reggae zanim sie pojawił i kocham jego wykonania ;D
  Wykonanie " I Chase The Devil" było genialne !! <3
  Bless ;D

 • tomi555

  Oceniono 3 razy 3

  eee kur.... plotek gdzie mój komentarz, co niepochlebne komentarze usuwacie?

 • jotembi

  Oceniono 6 razy 2

  hmm... wolno spytać kim jest ten młody człowiek...?

 • tomi555

  Oceniono 2 razy 2

  plotek oddaj skradziony komentarz!!!!

 • majaeczka

  Oceniono 3 razy 1

  Aaaaaaa,no i super:)Kamil reprezentuje moje miasto BRZEG:):):):):) Kamil..................dziękujemy:):):):):)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX