Wielka kariera bez szkoły średniej? Im się udało

Nawet takim gwiazdom nie chciało się uczyć.
Quentin Tarantino Quentin Tarantino Fot. GONZALO FUENTES REUTERS

Quentin Tarantino

Reżyser takich kultowych filmów jak "Pulp Fiction" czy "Kill Bill" nigdy nie był dobrym i pokornym uczniem. Dużo wagarował i miał koszmarne oceny. Twierdzi, że interesowała go tylko historia. Rzucił szkołę w wieku szesnastu lat.

Jessica Simpson Jessica Simpson Forum

Jessica Simpson

Amerykańska piosenkarka zawsze była uznawana za głupiutką. Swój brak inteligencji pokazała zwłaszcza w reality show "Nowożeńcy", gdzie niejednokrotnie zaskakiwała widzów swoimi naiwnymi osądami i spostrzeżeniami. W wieku szesnastu lat rzuciła naukę, aby rozwijać swoją karierę. Ale kilka lat później zdecydowała się na zdanie matury.

Daniel Radcliffe

Uwielbiany przez miliony nastolatek na świecie aktor także zrezygnował z nauki na rzecz kariery. Filmowy Harry Potter uczęszczał do szkoły dla chłopców. Kiedy stał się popularny, koledzy zaczęli mu dokuczać, więc uczył się z korepetytorami w domu i na planie. Nie szło mu zbyt dobrze i zdecydował o zakończeniu edukacji.

Pierce Brosnan na premierze filmu Pierce Brosnan na premierze filmu "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna" AP/Peter Kramer

Pierce Brosnan

Pierce Brosnan najwidoczniej uznał, że agentowi 007 wystarczy licencja na zabijanie, a matura nie jest do niczego potrzebna. Rzucił więc szkołę w wieku szesnastu lat.

Demi Moore Demi Moore AP/Katy Winn

Demi Moore

Demi Moore wychowała się w patologicznej rodzinie. Ojciec opuścił jej matkę na dwa miesiące przed porodem. Ojczym natomiast nie mógł długo wytrzymać w jednej pracy, więc często się przeprowadzali, aż wylądowali w Los Angeles. Rodzice Demi byli alkoholikami. Gdy miała 16 lat, za namową przyjaciółki Nastassji Kinski, rzuciła szkołę i rozpoczęła karierę aktorską.

Sophia Loren

Włoskiej seksbombie wszech czasów w edukacji przeszkodziła II wojna światowa. Postawiła więc na karierę. W wieku 17 lat zagrała w pierwszym filmie - "Quo vadis".

Jay-Z Jay-Z Jay-Z

Jay-Z

Jeden z najbogatszych raperów i producentów na świecie był bardzo niepokornym nastolatkiem. Wychował się w biednej części nowojorskiego Brooklynu. Chodził do szkoły średniej, ale jej nie skończył. Jak widać, nie przeszkodziło mu to w zostaniu nie tylko świetnym raperem, ale i bardzo przedsiębiorczym biznesmenem. No i nie zapominajmy, że jest mężem Beyonce.

Jim Carrey. Jim Carrey. AP/Matt Sayles

Jim Carrey

Aktor, którego na pewno wszyscy kojarzą z przeboju kinowego "Maska", również nie skończył szkoły średniej. Liczne przeprowadzki i nie największy zapał do nauki spowodowały, że jedną klasę (w amerykańskim systemie edukacyjnym - dziesiątą) powtarzał aż trzy razy.

Simon Cowell Simon Cowell Fot. Simon Cowell/X Factor

Simon Cowell

Simon Cowell jest niewątpliwie najbardziej znanym jurorem na świecie. I najbogatszym. To on wymyślił takie programy, jak "Idol", "X-Factor" czy "Mam talent". Zdecydowanie nie przeszkodziło mu w tym nieukończenie college'u.

Britney Spears Britney Spears Britney Spears

Britney Spears

To nie jest chyba zbyt wielkie zaskoczenie. Księżniczka popu nigdy nie stawiała nauki na pierwszym miejscu. Od dzieciństwa liczyła się tylko kariera.

Więcej o:
Komentarze (26)
Wielka kariera bez szkoły średniej? Im się udało
Zaloguj się
 • nkwd3

  Oceniono 27 razy 15

  Nie mają matury,no i co w związku z tym ? Są gorsi ? A może trędowaci ?
  Większość z nich ma jednak talent.
  U nas jest bardzo często odwrotnie,matury,studia licencjackie,a we łbie pustka,że o talencie to nawet nie ma co wspominać.
  Wybieram tych pierwszych.

 • kazek7

  Oceniono 14 razy 10

  Inteligencja nie jest wprost proporcjonalna do ukończonych szkól. Zwłaszcza starsze pokolenie nie miało możliwości szkolenia się ,tylko musieli iść do pracy i wcale nie oznacza to że są głupsi! Tak samo nie można powiedzieć ze Ci co mają studia to od razu geniusze! Bo dużo osób chodzi do szkól bo nie ma innej możliwości ,a po studiach i tak nie maja gdzie pracować i sie realizować.Nie wspominając już tych co kupują sobie matury bo ich rodzice są kimś! Ktos wcześniej dobrze powiedział że nie można wszystkich wkładac do jednego worka. Każdemu trzeba z osobna sie przyglądać! A jak jest człowiekiem to i bez matury nim pozostanie ,a jak ktoś jest debilem ,to choć by nie wiem jakie studia skończył to też sie nie zmieni!:(

 • cosma

  Oceniono 6 razy 6

  A szanowny redaktorek , nawet się nie podpisał - więc o szkołę / jaką skończył / nie zapytam !!!

 • rita123

  Oceniono 7 razy 5

  tamci z zagranicy mogą nie mieć matury ,ale maja talent urodę i popularność zdobywają od razu ,ludzie ich kochają i uwielbiają i dlatego mogą funkcjonować bez matury ,a u nas jest inaczej ,nam na chama wciska się beztalencia ,z układów i znajomości a na dodatek nikogo nie interesuje ze ich nie lubimy i nie trawimy,,wiec różnica jest kolosalna

 • anitka82

  Oceniono 3 razy 3

  Jedni mają intelekt drudzy urok osobisty czyli talent aktorski i wiedzą jak to sprzedać. Mają głowę i kombinują a twarz (uroda-wygląd) w tym pomaga. Jak się już spodoba ktoś reżyserowi itp to nie ważne czy ma skończoną zawodówkę, podstawówkę czy co innego. Wtedy ktoś staje się gwiazdą. Tak jak nie tylko wymienieni wyżej ale i oni http://is.gd/No_School_Stars . A zobaczcie jakie tam są szychy świata.

 • lunarosa

  Oceniono 5 razy 3

  Wiadomo, że świadectwo dojrzałości nie jest wyznacznikiem poziomu inteligencji jaki człowiek sobą reprezentuje, więc nie ocenia się ludzi przez pryzmat posiadanych papierków. Ale inteligencja nie bierze się znikąd, trzeba jednak przeczytać parę książek, żeby się rozwijać, niektóre gwiazdy czy po prostu "zwykli" ludzie, mimo skończenia edukacji w młodym wieku, posiadają zainteresowania, chcą się uczyć nowych rzeczy, sami zdobywają wiedzę, szanuję takich ludzi, natomiast są też tacy, którzy czytają książki do góry nogami albo w ogóle omijają je szerokim łukiem, mimo że wielu z nich skończy jakimś cudem studia, pozostają tępi i niestety dobrze im z tym, niech sobie żyją w tej niewiedzy, oby tylko nie dzielili się swoimi przemyśleniami ze światem, jak to robią niektórzy celebryci.

 • rita123

  Oceniono 4 razy 2

  MOŻE I NIE MAJA ALE MAJA TALENT URODĘ I OD RAZY ZACZĘLI BYĆ KOCHANI PRZE PUBLICZNOŚĆ <<W POLSCE TAK NIE MA U NAS BEZ MATURY SA WPYCHANI NA SIŁĘ I NA CHAMA <BEZ URODY I TALENTU

 • mila_lejdi

  Oceniono 4 razy 2

  Jak widać po Waszych tekstach drodzy redachtorzy Plotka, matura nie sprawia, że człek nagle staje się mądry. Bo zakładam, że maturę macie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX