Aktorka "Druhen": Może być krótki, a i tak sprawi, że Twoje palce u stóp się wywiną. TOP 10 OSCAROWYCH TEKSTÓW

Tegoroczna gala wręczenia Oscarów obfitowała w zabawne wypowiedzi. Zobacz 10, według nas, najśmieszniejszych.
Christopher Plummer z nagrodą dla najlepszego aktora drugoplanowego Christopher Plummer z nagrodą dla najlepszego aktora drugoplanowego Fot. Mark J. Terrill AP

Christopher Plummer

Christopher Plummer otrzymał Oscara za drugoplanową rolę w "Debiutantach". 82-letni został tym samym najstarszym zdobywcą Oscara w historii. Sala zgotowała mu owację na stojąco. Kiedy wziął statuetkę do ręki, powiedział:

Jesteś tylko dwa lata ode mnie starszy, kochany. Gdzie byłeś całe moje życie?

Po tym też był zabawnie:

Kiedy tylko wydostałem się z łona mojej matki, od razu ćwiczyłem moją przemowę dziękczynną, ale to było dawno temu, więc miejcie łaskę, ale zapomniałem.
Meryl Streep Meryl Streep AP/Joel Ryan

Meryl Streep

Genialna aktorka przez wielu była typowana na zwyciężczynię w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Ale i tak była bardzo zaskoczona, kiedy Colin Firth wyczytał jej nazwisko. Meryl Streep wygłosiła jedną z najzabawniejszych, a zarazem najbardziej wzruszających przemów wieczoru.

Kiedy wyczytano moje nazwisko, miałam to uczucie, że słyszę pół Ameryki wołającej: O nie! No nie, dlaczego? ONA. Znowu. Ale... Co mi tam! - powiedziała.
Billy Crystal na gali oscarowej 2012 Billy Crystal na gali oscarowej 2012 REUTERS/GARY HERSHORN

Billy Crystal

Prowadzący zabłysnął kilkoma zabawnymi wypowiedziami. Oto jedna z najśmieszniejszych:

Dzisiaj wieczorem bawcie się świetnie, bo nic nie może tak odciągnąć nas od myślenia o problemach światowej ekonomii, jak oglądanie milionerów, którzy wręczają sobie złote statuetki.

Michel Hazanavicius

Zdobywca Oscara dla najlepszego reżysera za "Artystę" w przemowie zwrócił się do wielkiej gwiazdy tego filmu - psa Uggiego:

Chcę podziękować Uggiemu. Myślę, że ma to gdzieś, nie jestem pewien czy w ogóle rozumie, co mówię. Wcale nie jest taki dobry, ale dziękuję.
chris Rock - jeden z poprzednich gospodarzy Oscarów chris Rock - jeden z poprzednich gospodarzy Oscarów Fot. GARY HERSHORN REUTERS

Chris Rock

Komik, który w 2005 roku prowadził Oscary, tym razem wręczał nagrodę dla najlepszego filmu animowanego. Przy okazji uraczył nas taką wypowiedzią, która wzbudziła trochę kontrowersji:

W świecie animacji możesz być kimkolwiek chcesz. Jeśli jesteś grubą kobietą, możesz zagrać chudą księżniczkę. Jeśli jesteś niskim, słabowitym facetem, możesz zagrać wysokiego gladiatora. Jeśli jesteś biały, możesz zagrać arabskiego księcia. A jeśli jesteś czarny, możesz zagrać osła lub zebrę! Nienawidzę, kiedy ludzie idą do telewizji i mówią, że animacja jest trudna. Bycie kurierem UPS to ciężka praca. Cięcie drewna to ciężka praca. Sam pracowałem przy animacji i to jest bardzo łatwe. Wchodzę do studia i pytam: Jaka jest kwestia?. Jakiś facet odpowiada: Najwyższy czas, żeby pójść do sklepu. Powtarzam to i wtedy dają mi milion dolarów!
Bret McKenzie Bret McKenzie AP/Chris Pizzello

Bret McKenzie

Bret McKenzie, który zdobył Oscara za najlepszą piosenkę, którą stworzył do filmu "Muppetty", powiedział:

Byłem prawdziwie zafascynowany ("starstruck"), kiedy poznałem Kermita. Ale kiedy już go poznasz, jest po prostu normalną żabą. I podobnie jak wiele gwiazd zgromadzonych dziś tutaj, jest dużo niższy w rzeczywistości.
Sacha Baron Cohen i Sacha Baron Cohen i "prochy" Kim Dzong Ila AP/Chris Pizzello

Sacha Baron Cohen jako Generał Aladeen

Sacha Baron Cohen na Oscarach pojawił się przebrany za generała Aldena, którego gra w swoim najnowszym filmie. Na czerwonym dywanie został zapytany przez Ryana Seacresta, co ma na sobie:

Mam mundur od Johna Galliano, ale skarpetki są z K-Martu (sieć hipermarketów w Stanach Zjednoczonych - przyp.red.). Saddam Hussein kiedyś powiedział mi: Skarpetki to skarpetki - nie trać na nie pieniędzy.

Dodał jeszcze:

Miałem szansę przyjść z moim drogim przyjacielem i partnerem w deblu, Kim Dzong Ilem.

Po czym wysypał na prezentera "prochy" Kim Dzong Ila:

Sacha Baron Cohen i "prochy" Kim Dzong Ila

Maya Rudolph. Maya Rudolph. AP/Chris Carlson

Maya Rudolph

Aktorki z filmu "Druhny" wręczały Oscara dla najlepszego filmu krótkometrażowego. Maya Rudolph powiedziała:

Jak mawiała moja babcia: Może być krótki, a i tak sprawi, że Twoje palce u stóp się wywiną. I myślę, że moja babcia nie mówiła wtedy o penisach, a o krótkich filmach.
Kristen Wiig. Kristen Wiig. REUTERS/MARIO ANZUONI

Kristen Wiig

Koleżanka Mai Rudolph z filmu "Druhny" też dołożyła swoje:

Wolałabym mieć krótki film z jakimś ciołkiem, który jest dla mnie miły, niż długi film, który po prostu leży i każe Tobie odwalać całą robotę.

Oczywiście, chodzi tylko i wyłącznie o filmy :)

Colin Firth wręczał nagrodę Meryl Streep, z którą kilka lat temu zagrał w Colin Firth wręczał nagrodę Meryl Streep, z którą kilka lat temu zagrał w "Mamma Mia!" Fot. Joel Ryan AP

Colin Firth

Colin Firth, który zdobył Oscara w zeszłym roku za rolę w "Jak zostać królem", w tym roku wręczał nagrodę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Przy prezentowaniu nominowanej Meryl Streep powiedział:

Meryl. "Mamma mia!". Byliśmy w Grecji. Tańczyliśmy. Ja byłem gejem i byliśmy szczęśliwi.