Oscary to nie tylko wielka filmowa gala!

Ceremonia rozdania najważniejszych nagród filmowych to punkt kulminacyjny wielkiego święta filmu. Jednak Oscarom towarzyszy szereg innych wydarzeń. To właśnie cała otoczka wokół ceremonii sprawia, że Oscarami żyje cały świat.
Kodak Theatre. Kodak Theatre. AP

Do oscarowej Gali już tylko kilka godzin!

W Los Angeles trwa gorączkowe odliczanie czasu, jaki pozostał do oficjalnego otwarcia tegorocznej gali ogłoszenia laureatów nagród Akademii Filmowej. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik! Gwiazdy, które będą wręczały statuetki, ćwiczą swoje kwestie - tak jak Angelina Jolie i Tom Cruise.

angelina jolie

angelina jolie, oscary 2012

tom cruise, oscary 2012

Nominowani z kolei próbują ułożyć sensowne przemówienia, które wygłoszą w razie ewentualnej wygranej. Wśród nich jest partner Angeliny, Brad Pitt. Aktor ma szansę na Oscara za rolę w filmie "Moneyball".

brad pitt, oscary 2012

Z kolei nominowana do Oscara za rolę w "Służących" Jessica Chastain ćwiczy pozowanie na czerwonym dywanie.

Jessica Chastain, oscary 2012

Oscary. Oscary. Gazeta.pl

Nie wyglądają na zestresowanych

Gwiazdy już od kilku dni przebywają w Los Angeles. Oscary to nie tylko główna ceremonia, która odbędzie się dziś w nocy, ale też mnóstwo bankietów, aukcji i wystaw towarzyszących.

gay oldman, oscary 2012

Jednym z ważniejszych wydarzeń, poprzedzających wielką galę w Kodak Theatre, było spotkanie wszystkich nominowanych. Kandydatom na laureatów nagrody Akademii Filmowej wyraźnie dopisywał dobry humor. Na pewno nominowani stresują się dzisiejszym werdyktem, ale to przecież głównie aktorzy - bezbłędnie odgrywają role spokojnych o wieczorne wyniki.

jean dujardin, george clooney, oscary 2012

Ekipa Ekipa "W ciemności". AP

Polska delegacja

Polskę w Los Angeles dzielnie reprezentuje ekipa nominowanego do Oscara filmu "W ciemności". Na ceremonię w Kodak Theatre wybierają się Agnieszka Holland, Robert Więckiewicz, Michał Żurawski i Juliusz Machulski. Choć bukmacherzy nie wróżą Polakom dużych szans na zgarnięcie statuetki, Plotek.pl i tak trzyma mocno kciuki za jedną z najlepszych polskich produkcji ostatnich lat! I, przyznajemy, zazdrościmy trochę naszym rodakom wspólnej imprezy z najznakomitszymi aktorami na świecie!

robert więckiewicz, agnieszka holland, oscary 2012, w ciemności

Agnieszka Holland. Agnieszka Holland. FORUM

Oblegani przez media

Przez ostatnich kilka dni, nominowani sporo czasu poświęcili na wywiady. Każdy dziennikarz chciał choć przez chwilę porozmawiać z potencjalnymi zdobywcami Oscarów. Polska ekipa również cieszyła się sporym zainteresowaniem mediów. A Robert Więckiewicz wygląda jak hollywoodzki gwiazdor.

25.02.2012 Los Angeles, CA  Spotkanie prasowe z tworcami filmu W CIEMNOSCI Agnieszki Holland. Polski film jest nominowany w kategorii najlepszy obraz nieanglojezyczny. 84. ceremonia rozdania Oscarow odbedzie si? 26 lutego 2012    fot. Radoslaw Naworcki / FORUM

Gwiazdy na imprezie u Longorii. Gwiazdy na imprezie u Longorii. CELEBRITYVIBE / SPLASH NEWS/EAST NEWS/CelebrityVibe / Splash News

Imprez czar

Przybyłe z całego świata gwiazdy nie mogą narzekać na nudę. Przyjęcia przed Oscarami to już tradycja! Na niektórych po prostu wypada być.

W tym roku jeden z bankietów zorganizowała sama Eva Longoria! Piękna aktorka przygotowała imprezę wspólnie z magazynem "Vanity Fair". Dochód z przedsięwzięcia ma zostać przekazany potrzebującym. W restauracji "Beso" pojawiły się największe sławy, jak Victoria Beckham czy Kate Beckinsale.

Eva Longoria leaving Beso in Hollywood, California.  Pictured: Eva Longoria

Swoje imprezy wyprawiły też różnego rodzaju instytucje, takie jak domy mody czy firmy, chcące zyskać klientele wśród najlepszych aktorów i reżyserów na świecie.

Ci, którzy interesują się kostiumografią, mogli obejrzeć specjalną wystawę, przygotowaną przez twórców filmu "Artysta".

oscary 2012

oscary 2012

Oscary 2012. Oscary 2012. AP

Wielkie emocje

Dziś w nocy poznamy zwycięzców Oscarów. Wyjdą z Kodak Theatre w glorii chwały. Ich gaże zdecydowanie wzrosną, a oni zostaną wpisani do pocztu laureatów najbardziej prestiżowej nagrody branzy filmowej. A za rok wszystko zacznie się od nowa. Nominacje, przyjęcia i wielka gala, którą jedni opuszczają z uśmiechem na ustach, a inni ze łzami w oczach.

Więcej o: