X-Factor: Stronniczość Wojewódzkiego kłuje w oczy

Kuba Wojewódzki w "X-Factor".
Kuba Wojewódzki Kuba Wojewódzki kapif

"Muszę być obiektywny"

Muszę być obiektywny, bo taki mam zawód - powiedział podczas wczorajszego "X-Factor" Kuba Wojewódzki. Oficjalnie możemy okrzyknąć to zdanie dowcipem tygodnia. O Kubie można powiedzieć, że jest błyskotliwy, wygadany i zabawny. Ale na pewno nie jest obiektywny. Wojewódzki zapomniał o tym, że w tym programie najważniejszi są uczestnicy, a nie rywalizacja między jurorami. W oczy kłuje jego stroniczość. Oto kilka przykładów.

William Malcolm William Malcolm kapif

William Malcolm

W 9. odcinku "X-Factor" w strefie zagrożenia znaleźli się: zespół Sweet Rebels i William Malcolm. Zdecydowanie lepiej w dogrywce wypał William. Kuba jednak zagłosował na dziewczyny i Malcom pożegnał się z programem. To było taktyczne zagranie Kuby. Chciał pozbyć się silnejszego przeciwnika, który w przyszłości mógłby zagrozić jego grupie. Malcolm zarzucił mu wyrachowanie. Czesław Mozil nawet nie krył wściekłości.

Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz Oficjalne strona X-Factora

Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz

Kuba Wojewódzki NAGLE w programach na żywo zmienił swój stosunek do Pani Małgorzaty. Na castingach się nią zachwycał, a później powiedział, że jej występy są czułostkowe i kiczowate. Tak Maja podsumowała zachowanie Kuby:

Tak to już jest z facetem, że najpierw chce się z panią ożenić, później mówi, że jest pani kiczowata, a na sam koniec najchętniej odesłałby panią na księżyc.

Przypominamy, że Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz jest w grupie Czesława Mozila.

Sweet Rebels Sweet Rebels kapif

Sweet Rebels

Zespołowi "Sweet Rebels" powiedział, że zupełnie nie pamięta ich z poprzednich etapów. A kto na castingu powiedział, że są jednym z najlepszych zespołów? Kto dał im drugą szansę?

Avocado Avocado TVN

Avocado

W pierwszym odcinku na żywo "X-Factor", Wojewódzki stwierdził, że zespół Avocado tylko dobrze wyglądał, ale ich występ był słaby. A przecież występ Avocado niczym nie różnił się od ich poprzednich występów castingowych. Nagle mu się znudzili? A to Kuba już na castingach zachwycał się tym zespołem i jego basistą.

Gienek Loska Gienek Loska kapif

Gienek Loska

Kuba Wojewódzki najwyraźniej zrozumiał, że Gienek Loska jest groźnym konkurentem Michała Szpaka i postanowił zdyskredytować go w oczach widzów. Wcześniej się nim zachwycał, a w 10. odcinku stwierdził, że wszystko śpiewa tak samo.

To epokowy moment w tym programie. Dzisiaj Szpak zaśpiewał lepiej niż Ty. Wpadasz w koleinę emocji, Szpak się zmienia.  Jesteś prawdziwym artystą, ale nie uniwersalnym.  Kłaniam się ciągle, ale trochę mnie rozczarowujesz - powiedział Kuba.

Przypominamy, że Loska jest w grupie Czesława Mozila i uchodzi za faworyta tego programu.

kuba wojewódzki kuba wojewódzki kapif

Boi się porażki?

Formuła programu mówi jasno, że rywalizują między sobą nie tylko uczestnicy, ale też jurorzy. Mamy jednak wrażenie, że Kuba zbyt dosłownie potraktował zapis o rywalizacji jurorów. To nie jurorzy są najważniejsi, a uczestnicy. Wojewódzki krytykuje wszystkich finalistów z grup pozostałych jurorów. Swoich ZAWSZE chwali. Radzimy mu obejrzeć zagraniczne edycje programu. Tam jurorzy wiedzą, że chodzi o znalezienie najlepszego artysty i nie patrzą na to z jakiej jest grupy. Wojewódzki widocznie nie znosi przegrywać i robi wszystko, żeby do tego nie dopuścić.

Więcej o:
Komentarze (32)
X-Factor: Stronniczość Wojewódzkiego kłuje w oczy
Zaloguj się
 • themoon123

  Oceniono 6 razy 6

  Bitwa na głosy w TVP2 i tak była lepsza od XF z Wojwewódzkim na czele... Gdyby nie Czesław nie oglądałbym XF wogóle! A tak trzymam kciuki za Gienka!

 • lojzo

  Oceniono 14 razy 4

  O tak, obiektywny nie był i raczej nie będzie. Ale robi krzywdę utalentowanym ludziom, a to mi się ani trochę nie podoba.

 • keerk

  Oceniono 9 razy 3

  Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz? przecież to tragedia wokalna! Nie rozumiem co ona jeszcze w tym programie robi, każdy od etapu domów jest od niej lepszy wokalnie. To jest program - pojedynek wokalistów i w tym zakresie w pełni popieram wypowiedź Kuby.

 • foxylion

  Oceniono 15 razy 3

  Może stronniczość mu pomoże w zwycięstwie, ale program się skończy, ludzie szybko zapomną którego mentora podopieczny wygrał, a dotychczasowego szacunku tak łatwo nie odzyska.

 • lojzo

  Oceniono 17 razy 3

  Maja Sablewska w tym programie pokazała natomiast, że nie nie pojęcia o kierowaniu karierą muzyczną kiedy nie może przy pomocy mediów wszcząć jakiegoś skandalu. Bez pomocy skandalów jest po prostu tylko niebrzydką laską ale totalnie rola jurora ją przerasta, podobnie jak przerosła ją rola menadżera. Ona nadal ma relacje nadzorująco-opiekuńczo-pochlebczą jak niania do swoich podopiecznych.

 • maly_john

  Oceniono 2 razy 2

  Dla mnie era tego Pana dobiegła końca. Wszyscy beznadziejni tylko on super. Żal.pl
  Skandalem jest ze dostal najlepsza grupe i co ?! Zobaczcie jaka agresja przez jego zachowanie kierowana jest w stosunku do jego podopiecznych! Masakra. Sablewska i Czesiek to jurorzy pełna gębą. Wiedza co i jak. I na nich skupiam swoją uwagę w XF! Ku(p)ba do domu!!!!

 • sarina77

  Oceniono 12 razy 2

  Żeby aż tak Loskę krytykować !!!! Przecież on ma talent ! Szpak nie ma talentu, po prostu wytrenowany głos.

 • zgredek1

  Oceniono 5 razy 1

  Nieobiektywny

 • gosiej

  Oceniono 11 razy 1

  Surowy, szczery, ale czy stronniczy...
  Maja i Czesiek na swoich też nic złego nie powiedzą, a Kuba ma tak, że jego podopieczni aż tak tragicznie nie wypadają jak podopieczni innych jurorów.
  "żeby aż tak" to Loski nie skrytykował, powiedział, że to trochę słabszy występ, ale szanuje, kłania się i wielbi, czy jakoś tak.
  Jak "Dziewczyny" miały dobry występ to bardzo pochwalił, ostatnio miały słaby to zjechał. Ot co.
  Pani Stankiewicz brzmi tragicznie, Sweet Rebels mają zero energii, więc zgadzam się z opiniami Kuby.
  A jeśli chodzi o Malcolma, to od samego początku go nie trawiłam, i dziwiłam się, czemu się tak nad nim zachwycają. Zresztą chyba jednak nie był tak silną konkurencją skoro dostał tak mało głosów publiczności...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX