Kto przyszedł ostatni i skąd ten żuk. Pokaz Zienia OD KULIS!

Kulisy imprezy!
Maciej Zień. Maciej Zień. KAPIF

Pokaz Macieja Zienia

Maciej Zień od lat należy do czołówki najlepszych polskich projektantów. Jego pokazy przyciągają wiele gwiazd i są zawsze dużym widowiskiem. Pokazowi kolekcji "Hurricane" towarzyszyły wizualizacje komputerowe wyświetlane na wielkim ekranie. W abstrakcyjnych obrazach cały czas przewijał się motyw przewodni kolekcji - żuk afrykański. Już tradycyjnie, jak to wszystkie pokazy, i ten zaczął się z lekkim opóźnieniem.

Kilka miesięcy temu pokazowi kolekcji jesień/zima towarzyszyły dźwięki fortepianu, tak tym razem Zień postawił na utwory Grace Jones z albumu "Hurricane".

 moda KAPIF

Paulina Sykut. Paulina Sykut. KAPIF

Rzecz o żuku

Celebrytki oszalały na punkcie żuka. Gdy kilka gwiazd pojawiło się na pokazie z tym wzorem na ubraniach lub po prostu z żukiem we włosach (Doda), od razu było wiadomo, że ten owad będzie bardzo ważny w kolekcji Zienia. I faktycznie, większość kreacji, bluz, sukienek zdobi właśnie ten motyw.

Doda Rabczewska DorotaKAPIF

Maciej Zień i Aneta Kręglicka. Maciej Zień i Aneta Kręglicka. KAPIF

Gwiazdy

Nie mogło zabraknąć muz i przyjaciółek projektanta - Kate Rozz, Anety Kręglickiej i Justyny Steczkowskiej. Nie pojawiła się tylko jedna - Małgorzata Kożuchowska - która w tym czasie grała w spektaklu "Miłość na Krymie" w Teatrze Narodowym.

Steczkowska Justyna, Herbus EdytaKAPIF

Doda Doda Kapif

Kto późno przychodzi...

...ten niekoniecznie sobie szkodzi - Doda, jak przystało na prawdziwą gwiazdę, pojawiła się w Soho Factory na kilka minut przed rozpoczęciem pokazu. Miała wielkie wejście - wszystkie obiektywy skierowane były właśnie na nią. Doda wynagrodziła fotografów i chętnie pozowała do zdjęć, robiąc sympatyczne miny. Mimo że Dody trudno jest na imprezach nie zauważyć, to tym razem jeszcze bardziej zadbała o to, by wyróżniać się z tłumu - różowy garnitur sprawił, że nikt nie miał wątpliwości, kto siedzi w pierwszym rzędzie.

 Kapif

 

Do piosenkarki ustawiła się też najdłuższa kolejka dziennikarzy. Piosenkarka najdłużej ze wszystkich gwiazd udzielała wywiadów. Nie uniknęła pytań o książkę Nergala i jego wyznania o ich związku. Nie uchylała się od odpowiedzi i szczerze mówiła, że jest jej po prostu przykro:

Jako jedna z ostatnich przybyła też Paulina Sykut z mężem. Ale tu już pojawił się mały problem. Piękna prezenterka Polsatu oczywiście zasiadła w pierwszym rzędzie, ale dla Piotra Jeżyny niestety zabrakło tam miejsca i musiał oglądać pokaz z drugiego rzędu.

Pokaz Macieja Zienia. Pokaz Macieja Zienia. KAPIF

Tłum gości

Soho Factory było wypełnione po brzegi. Na czas pokazu goście siedzieli na specjalnie zbudowanych na to wydarzenie trybunach - tak, by każdy mógł dokładnie obejrzeć kolekcję. Problem pojawił się po zakończeniu pokazu, gdy wszyscy zaczęli schodzić na dół, na wybieg, by udać się do tej części Soho, w której odbywał się bankiet. W tym samym czasie na wybieg wyruszyli też fotoreporterzy oraz dziennikarze i operatorzy, którzy chcieli robić zdjęcia oraz rozmawiać z gwiazdami. Zrobił się więc spory korek.

 

 moda KAPIF

Doda Doda Kapif

Był też alkohol

Po pokazie wszyscy oczywiście udają się do baru. Goście mogli się napić drinków ze szkocką whisky Chivas. W części bankietowej nadrabiano zaległości towarzyskie. Maciej Zień brylował wśród gości i zbierał gratulacje za wspaniały pokaz i przepiękne kreacje.

 

 Kapif

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.